Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Proszę o pomoc - podróż do Dallas

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

Kamil Texas Kerrville

Post autor: Kamil Texas Kerrville » wt lip 10, 2007 4:11 pm

Poszukuję od kilku dni bezskutecznie jakiś tanich noclegów w Dallas niedaleko Downtown... Jakis miesiąc temu pisałem na tym forum jeszcze z Polski, teraz korzystając z tego że już jestem w Texasie od Miesiąca i "zaliczyłem" już San Antonio chciałem się wybrać do Dallas w przyszłym tygodniu... Podróz planuję autobusem - ponoc najtaniej i najwygodniej... Pozdrawiam i może od razu jeśli bylibyście mili jakieś namiary na atrakcje Dallas dla 20 latka fotografika z zamiłowania :) Pozdrawiam :)

Kamil

Awatar użytkownika
gosc

tu masz jak tanio znalesc hotel w Dallas

Post autor: gosc » wt lip 10, 2007 5:42 pm

tu masz jak tanio znalesc hotel w Dallas,
no i oczywiscie niesmiertelny motel 6 ;-)

viewtopic.php?t=377&highlight=hotel&sid ... 445f1821b3

napisz co mozna zobaczyc w San Antonio...
Anonim

JerzykPL

Temat postu: Proszę o pomoc - podróż do Dallas

Post autor: JerzykPL » śr lip 11, 2007 10:11 am

Kamil kiedy bedziesz w Dallas i jak dlugo planujesz tu byc
Dallas ma kilka ciekawych miejsc na dobre ujecia dla fotografa
napisze kilka typow

Piotras

Post autor: Piotras » sob lip 14, 2007 8:30 pm

a mozesz napisac o ciekawych miejscach w dallas?bo sie wybieram w przyszly weekend i porobilbym kilka fajnych fotek.

Kamil Texas Kerrville

Re: Temat postu: Proszę o pomoc - podróż do Dallas

Post autor: Kamil Texas Kerrville » wt lip 17, 2007 12:00 pm

Jestem już w Dallas :) zatrzymałem się w Irving w hostelu 20 dolarów za noc myślę że w porządku biorąc pod uwagę kuchnie i tv do uzytku wspolnego a lokatorzy to dwóch studentów z Anglii i jeden ze Szwecji :)

Ech na razie dotarłem i poprosił bym o kilka rad - co koniecznie zobaczyć, gdzie Polski sklep (KONIECZNIE) i Polski Kościół :):):) Pozdrawiam

Piękna pogoda :)

student3

Polski sklep i kosciol

Post autor: student3 » wt lip 17, 2007 9:39 pm

Czesc
Jakbys troche poszukal na forum to bys znalazl ;-)
Jestes na wakacjach wiec ci pomoge:

Polski kosciol:
viewtopic.php?t=13&sid=873073ae97367fe225fefc14b47b5aa5

Polski sklep
viewtopic.php?t=4&sid=873073ae97367fe225fefc14b47b5aa5

Nie sa daleko jedno od drugiego
(jak na Texas oczywiscie), uprzedzajac twoje pytanie, nie ma polskiego piwa (zreszta nie ma w calym Texasie).

Powodzenia

JerzykPL

Post autor: JerzykPL » śr lip 18, 2007 9:39 am

Irving nie jest najlepie polozony ale jak masz samocod to nie ma znaczenia.

Zacznij zwiedzanie Dallas Downtown od miejsca zabicia Kenediego
jest to obok budynku starego sadu. W tym wlasnie budynku jest informacja turystycznie gdzie dostaniesz mapy I broszury.
Na dobre ujecia photo powinnes zobaczyc rzezbe plenerowa obok Dallas Convention center “Sped Bydla” Jest to znaczacy akcent “Westernowy” w Dallas za ktorym wiaze sie historia. Otoz Dallas konkuruje z Fort Worth uwazajac siebie za tzw cosmopolitan city a FW jest raczej cowboyskie “where the west beging” ALE Dallas uznalo ze niestety a trzeba miec ajkis aakcent western bo polozenie geograficzne I dlatego zafundowalo sobie te wlasnie rzezbe . Jest atrakcyjna I raczej do robienia zdjec popoludnie jeast chyba lepsze.
Zatrzymaj sie na Thankgiving Squire I zobacz kaplice w krztalcie spirali w srodku dore zdjecie sufitu witrazowego I sam plac warty zwiedzenia. Reaszte poczytasz w broszurkach. Otwarte w godzinach poludniowych

W Dallas jeat kika budynkow zaprojectoanych przez swiatowej slawy architekta koreanskiego Mr. Pai Jesat on znany z zaprojectowania tej kontrowersyjnej szklanej piramidy na dziedzincy Louwru w Paryzu gdzie zrobili Visitor Center
Dallas Symphony Center zwane Meyerson Center za katerda w Dallas Art District jest jego projectu . Zobacz koniecznie I popros security aby pozwolili ci zajrzec do srodka
Maja tury free w soboty w poludnie a rowniez mozesz sprawdzic co sie dzieje na http://dallassymphony.com/ Zobaczysz contrast jaki jest miedzy zewnetrzna architektura a wnetrzem tej Sali koncetowej Poza tym kto projectowad ten Music Hall jest to czwarta na swiecie sala koncetowa (po Wiedniu, Amsterdamie I chyba Sydney) gdzie jest zastosowana specjlna “enzynieria akustyczna” sufit nad scena jes opuszczany I to zalezy jak orkiestra gra czy to pelna symfoniczna czy kameralna Na samej gorze segmenty scian
zmieniaja katy I to jest regulowane przez kierownika sceny zaleznei od rodzju granego utworu (tzw dostrajanie Sali) Akustyka wspanial I warto abys zalapal sie na jakis koncert
(sa niektore bezlaatne sprwadz strone wwww) Poza tym jak warto byc tam wieczorem zeby w z kuluarow zobaczyc oswitlone Skyline Dallas – bo arcchitektura wziela to pod uwage.

Jak juz jests na ART District to do zobaczenia jeat Dallas Art Museum z dosc dobra kolekcja malrstwa I bogata kolecja AMerika LAciska I Azja Oczywiscie najnowsze
centrum rzezby wspolczesnej
http://www.nashersculpturecenter.org/in ... ID=1000000
gdzie nasza Polka Magdalena Abakanowicz jest representowana.
Jeszcze kilka miesc ale to juz znajdziesz w przewodniku warto pochodzic po bocznych ulicach bo jest kilka rzezb plenerowych I dobre architektury (kilka MR PAi)

Katedra ktora jest wlasciwie Sanktuarim Matki Boskiej Guadelupe (Z Mexyku)
NA przeciwko katerdy jest wlasnie budynek Mr . Pai w ktoeyn jest Bank mozna tam wjechaqc na chyba 22-gie pietro gdzie jest taras widokowy aby obejrzec panoranme Dallas

Przepraszam za bledy ale pisze szybka z braku czasu mam nadzieje ze bedziesz mial dobrze spedzony czas w dallas czego zycze i pisz co jeszcze

Awatar użytkownika
Mariuszbemowo

Post autor: Mariuszbemowo » wt sty 27, 2009 4:14 am

Dla przyszłych przyjezdnych do Dallas znalazłem stronke o hotelach od 41,43$ netto,warto przejrzec.Oto ona: http://www.freehotelsearch.com/us/Texas ... #hotellist

Gość

Post autor: Gość » czw lip 30, 2015 6:30 pm

Dzięki za linka, choć strona już nieźle wiekowa ;)

Arkadiusz1

Re: Proszę o pomoc - podróż do Dallas

Post autor: Arkadiusz1 » sob gru 29, 2018 7:08 am

Pytanie, co konkretnie będziecie przewozić. Jeśli w grę wchodzą podróże służbowe i cenne elementy, to na pewno powinniście rozważyć wykorzystanie skrzyń typu flight case. Na podstawie informacji z http://www.az-cases.pl sami możecie określić, jakie daje Wam to możliwości. Zresztą, sami sprawdźcie.

fezur

Re: Proszę o pomoc - podróż do Dallas

Post autor: fezur » pt sty 11, 2019 5:06 am

mi jest ciężko coś doradzić jednak wtym temacie :/

Odpowiedz