Witamy na Forum Polonii w Dallas!

TEXAS??

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

anulka2978

TEXAS??

Post autor: anulka2978 » czw lip 07, 2016 6:52 am

WITAM.
Jestem nowa na tym forum.. Poszukuje informacji z osobistych doswiadczen odnosnie zycia, pracy i szkol w stanie Texas.. Jestesmy szczesliwcami ktorzy wylosowali GC i zastanawiamy sie nad wyjazdem do tego stanu... Mamy 4 dzieci w roznych wiekach szkolnych 18,16,11,6 lat...maz jest z wyksztalcenia hydraulikiem ja natomiast chef a obecnie mam wlasny biznes z tortami i to samo bym chciala robic po przyjezdzie do USA.. Obecnie od 10 lat mieszkamy w Szkocji lecz klimat tutaj jest dosc okropny... dajcie prosze znac jakie najlepsze miejsca w tym stanie sa najlepsze do zamieszkania z dziecmi... Jesli ktos by byl zainteresowany zdjeciami moich tortow to prosze piszcie na priv...

Dzieki wielkie za kazde rady..
Ania

Niebieska

Re: TEXAS??

Post autor: Niebieska » czw sie 25, 2016 11:58 am

Czesc Anulka,
Podziele sie z toba moimi postrzerzeniami, oczywiscie wiem ze nie kazdy by sie ze mna zgodzil :)
Po pierwsze w Dallas jest goraco, upal, temp. siega czasami do 100F (37C)! Jak pada deszcz to jest straszna ulewa (bardzo duzo wody), a po kilku godzinach jest juz sucho. Slonecznie jest prawie kazdego dnia.
Wedlug mnie ludzie sa raczej przyjazni.
Polecam osiedlenie sie w polnocnych przedmiesciach Dallas, gdzie przestepstwo jest niskie, okolice sa spokojne.
Jesli zdecydujesz sie osiedlic w Dallas i otworzysz biznes z tortami, daj znac - marzy mi sie taki polski nie za slodki tort :)

Awatar użytkownika
Heniek123

Post autor: Heniek123 » śr wrz 07, 2016 2:41 am

Ja mieszkałem przez 3 lata w Szkocji i 3 lata w Houston, a teraz mieszkam w Polsce. Nie żałuję swojej decyzji o powrocie. W Houston jest bardzo gorąco i parno. Czasami nie do wytrzymania. Słonecznie jest przez znaczną część roku. Ludzie są mili, ale raczej trudno jest nawiązać z nimi bliższe, "prawdziwe" relacje. Z Polakami jest inaczej najpierw trudno przełamać lody, ale jak już się uda to masz przyjaciela na długie lata.

Jeżeli masz już rozwinięty i dochodowy biznes w Szkocji to nie przenosiłbym się do USA. Tutaj rynek jest znacznie bardziej konkurencyjny w prawie każdej branży.
Heniek

148josh

Post autor: 148josh » śr wrz 07, 2016 4:51 pm

Eustachy

Post autor: Eustachy » śr sie 08, 2018 8:29 am

Takie poważne przeprowadzki, jeszcze z dziećmi, muszą być mega trudne :/

Odpowiedz