Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Amerykańskie samochodu - welur czy guma?

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

Amerykanin

Amerykańskie samochodu - welur czy guma?

Post autor: Amerykanin » pn wrz 07, 2015 3:40 am

W amerykańskich samochodach od zawsze stosuje się gumowe dywaniki samochodowe. Pytanie dlaczego? Niewiedzą, że istnieje welur czy ma to jakieś inne, głębsze podłoże? Czytałem właśnie małe zestawienie jakie dywaniki montować i tutaj sprawa wydaje się prosta. Dlaczego więc w amerykańcach tego nie stosują? Oszczędność czy praktyka?

Gość

Post autor: Gość » pn wrz 07, 2015 5:52 am

Zalezy od modelu i marki. Dywaniki sa rozne. Sa czesto gumowe ( latwe do umycia ) i sa tez takie wlasnie jak "carpet" czyli dywanikowe o podlozu gumowym ( nie przesuwa sie z dodatkowymi jakby kolcami gumowymi na spodzie ) Dla kazdego cos innego i czesto zreszta mozna dodac kilkanascie $ za ''inne '' dywaniki jak kupujesz nowy samochod . Taka jest tez opcja. Tu jest co chcesz a nie jak piszesz TYLKO welurowe.Mam nadzieje ze pomoglem Tobie . Pozdrawiam i zycze dobrego dnia. Gosc z Teksasu.

leski

Post autor: leski » śr wrz 09, 2015 10:21 am

Guma będzie raczej praktyczniejsza:)

marzenloka

Post autor: marzenloka » śr wrz 09, 2015 10:58 am

Jest praktyczniejsza, łatwiej się ją czyści. Wydaję mi się, że w polskich samochodach też częściej się takie dywaniki montuje.

Ryantes

Post autor: Ryantes » pn wrz 14, 2015 6:41 am

velur jest zaś bardzo dobry i sprawuje się świetnie. Mało awaryjny i cięzko go zatrzeć dobrze działa.

Justyna231

Re: Amerykańskie samochodu - welur czy guma?

Post autor: Justyna231 » ndz lis 10, 2019 2:18 pm

Dokładnie się na tych rzeczach nie znam, ale moim zdaniem również mikroguma https://powerrubber.com/kat/mikroguma/ może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Tym bardziej, że jej struktura sprawia, iż całość jest bardzo miękka.

Odpowiedz