Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Polskie wesele, a tradycje

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

emilkaczma

Polskie wesele, a tradycje

Post autor: emilkaczma » wt wrz 04, 2018 7:34 am

Dziewczyny - pomóżcie! Czy znacie jeszcze jakieś tradycję poza tymi tutaj? Moja koleżanka bardzo chce użądzić prawdziwe polskie wesele i własnie pomagam jej znaleźć jak najwięcej naszych tradycji :). Będę wdzięczna za każdą informację!

Rodan_Ptak_Śmierci

Re: Polskie wesele, a tradycje

Post autor: Rodan_Ptak_Śmierci » pt wrz 21, 2018 6:33 am

Ja tam za weselami nie przepadam. Bywają dość siarowate.

raszka

Post autor: raszka » wt wrz 25, 2018 2:52 pm

Fotobudka to w Polsce jeszcze nie tradycja czy zwyczaj ale bardzo lubiana atrakcja. I przez młodych gości i przez tych starszych, mnie kiedyś babcia wyciągała żebyśmy sobie zdjęcie zrobiły bo nie wnuków zdjęć w ogóle a tak będzie miała od razu. I też jej się podobało. Nawet się nie spodziewałam że taka dobra jakość może być takich przez maszynę drukowanych, wcale nie gorsze niż z naszej lustrzanki. Tam była fotobudka Smove i potem doczytałam, że oni na jakość materiałów dużą wagę przywiązują to pewnie to dlatego, może nie z każdej fotobudki takie dobre zdjęcia są. Także trzeba i na markę patrzeć, żeby goście byli zadowoleni to fotki muszą być wyraźne.

marian334

Post autor: marian334 » śr wrz 26, 2018 3:12 am

Na polskich weselach zawsze są tradycje.Sam znam kilka takich tradycji.

monika3

Post autor: monika3 » pt sty 11, 2019 8:59 am

Fajnie jakby też zadbała o zorganizowanie czasu dla dzieci. Może animacje bydgoszcz byłyby rozwiązaniem, z tego co zauważyłam dzieciaki zawsze się piszą na taką frajdę. A w przypadku Twojej koleżanki, animatorka mogłaby obmyślić jakieś zabawy związane z tradycjami weselnymi, nie byłoby ciekawie?

Gość

Post autor: Gość » pn sty 14, 2019 1:35 pm

My ładne wesele mieliśmy w lokali Smaki życia w miejscowości Wieliszew. ogromny wybór dań, a to wszystko przez szwedzki stół, mojej mamie najbardziej podobała sie organizacja obsługi, szybko i miło. Dodatkowo bardzo plusuje okolica. Jest zielono, niedaleko sa jeziora, miejsce na sesję zdjęciową jak znalazł.

Rodan_Ptak_Śmierci

Post autor: Rodan_Ptak_Śmierci » czw sty 17, 2019 6:36 am

Niby lubię tradycję, ale niektóre polskie weselne zwyczaje są iście siarowate.

julka9

Post autor: julka9 » śr sty 23, 2019 1:36 am

Dla nas to tylko polskie jedzenie bylo najwazniejsze z takich rzeczy, bo wiadomo, ze goscie to uwielbiaja na weselach. A reszta to byla bardzo nowoczesnie. Tez znalezlismy Dom Weselny Astoria w Kaniach pod Warszawa i obiekt nadaje sie na takie polskie, duze wesele. Zmiescilismy tu ponad 100 osob.

Odpowiedz