Witamy na Forum Polonii w Dallas!

terapia behawioralno poznawcza

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

annaka45

terapia behawioralno poznawcza

Post autor: annaka45 » ndz sie 12, 2018 5:34 am

Niestety na obczyźnie trochę nam się nie poukładało. Związek się nam rozpadł i ogólnie nie jest najlepiej. Po powrocie nawet zdecydowałam się na terapie ponieważ podejrzewałam depresje. Psychoterapeuta zaproponował terapie behawioralno poznawcza. Czy ktoś co wie więcej na ten temat?

mareko44

Re: terapia behawioralno poznawcza

Post autor: mareko44 » ndz sie 12, 2018 5:37 am

Z tego co się uczyłem na studiach wiem ze terapia behawioralno poznawcza stosowana jest od bardzo dawna i nie masz czego się obawiać. Co prawda nie wiedziałem że stosuje się ja tez w leczeniu depresji. Bardziej kojarzę ja jako terapie leczenia leków i fobii.

mimi9

Re: terapia behawioralno poznawcza

Post autor: mimi9 » pn sie 13, 2018 5:29 am

Ja słyszałam sporo pozytywnych opinie na temat stosowania takich terapii przy leczeniu różnego rodzaju zaburzeń. Na https://terapiacentrum.pl/psychoterapia ... hawioralna przeczytałam na przykład, że taka terapia może być pomocna w walce z depresją, nerwicą, zaburzeniami lękowymi, a nawet przy leczeniu uzależnień. Jeśli więc macie tego typu problemy, a w pobliżu macie jakiś ośrodek, w którym przeprowadzana są tego typu terapie, to polecam się tam udać. W przypadku zaburzeń psychicznych im szybciej podejmie się leczenie, tym większa szansa na całkowity powrót do zdrowia.

Odpowiedz