Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Ściany dźwiękoszczelne

Kacik muzyczny, literacki i filmowy...

Moderator: kris_k

Obasa

Re: Ściany dźwiękoszczelne

Post autor: Obasa » sob lip 08, 2017 6:46 am

Wytłoczki się tutaj zdecydowanie nie nadają... Sam próbowałem te rozwiązanie u siebie i niestety muszę stwierdzić, że wyrzuciłem pieniądze w błoto ...

babilasek18

Post autor: babilasek18 » sob lip 08, 2017 3:11 pm

To chyba miałeś jakiegoś kiepskiego fachowca, który się tym zajmował, bo wytłoczki to najlepsze wyjście jest w tej sytuacji kolego.

katpio123

Post autor: katpio123 » śr lip 19, 2017 3:20 am

U mnie wytłoczki się sprawdziły a też gram na perkusji :) Teraz dokupuję jeszcze kolejne elementy takie jak te https://drumcenter.pl/pol_m_Hardware_st ... a-867.html i uderzenie będzie jeszcze mocniejsze ale mam nadzieję, że dadzą rade. A ty gdzie się zaopatrujesz w sprzęt o z tego co wiem sklepów profesjonalnych dla perkusistów za wiele nie ma :)

Peskow

Post autor: Peskow » wt lip 25, 2017 1:38 am

Dobra rzecz, muszę koniecznie to sprawdzić!

gloomek

Post autor: gloomek » śr lip 26, 2017 8:04 am

Jeżeli ktoś jest muzykiem, to powinien w takie zainwestować. No chyba, że lubi jak sąsiedzi ściągają policję na głowę :P Albo rzucają pogardliwe spojrzenia na ulicy - nic przyjemnego, hehe :D

Poniedzialkowa

Post autor: Poniedzialkowa » śr lip 26, 2017 2:59 pm

Znaczy się jeżeli gra dobrze i poza ciszą nocną, to skarb mieć takiego sąsiada muzyka, jeśli jest inaczej, to biada mu :lol: :lol:

pracownikbiura

Post autor: pracownikbiura » pt mar 16, 2018 9:08 am

U nas w biurze doskonale sprawdziła się budka telefoniczna Iminbooth, która posiada fajną, wyciszoną konstrukcję, dzięki której osoba znajdująca się w środku może w spokoju rozmawiać przez telefon, nawet jak w biurze jest duży hałas. Może Cię to zainspiruje :)

izz32

Post autor: izz32 » śr paź 31, 2018 7:38 am

Są na rynku dostępne różnego rodzaju ustroje akustyczne. Mogą to być np. takie https://www.mega-acoustic.pl/oferta/pulapki-basowe/ pułapki basowe czy dyfuzory akustyczne, które poprawią akustykę w pomieszczeniu. Ale mogą to być również ustroje, dzięki którym wyciszysz pomieszczenie - np. piramidki akustyczne, panele akustyczne, tapety akustyczne itp. Poczytaj trochę o tym, a z pewnością znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.

PolishRider

Post autor: PolishRider » pn lis 05, 2018 6:55 am

Z doświadczenia wiem, że “domowe” sposoby na wytłumianie dzwięku nie działają. Szczególnie przy perkusji. Jeśli nie chcesz wściekłych sąsiadów do albo zainwestuj w profesjonalny sprzęt wygłuszający albo graj w garażu..

Awatar użytkownika
Boss7645

Post autor: Boss7645 » wt lis 27, 2018 4:32 am

Ściany dźwiękoszczelne z pewnością się przydadzą - zwłaszcza w toalecie i łazience. Ogólnie jest to fajna sprawa.
______________________________-
SGH w Warszawie

Odpowiedz