Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Niebezpieczna borelioza

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

nowak111

Niebezpieczna borelioza

Post autor: nowak111 » śr sty 25, 2017 9:27 am

Borelioza jest bardzo groźną i poważną chorobą. Nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Jeśli ktoś często przebywa wśród drzew, na przykład chodzi po lesie, wędruje po górach,itp to warto,żeby się zaszczepił. Będzie miał wtedy spokojną głowę, że nie zachoruje na ta paskudna chorobę. Więcej na temat szczepień możecie znaleźć na borelioza diagnostyka

matik

Re: Niebezpieczna borelioza

Post autor: matik » czw sty 26, 2017 2:57 am

Przede wszystkim w sezonie musimy dbać o siebie i zwierzaki. Dla nich są środki typu https://www.fiprex.pl/kleszcze.html. Nie wiem czy jest coś podobnego dla ludzi. Po ukąszeniu warto udać się do lekarza. Trzeba też to miejsce obserwować.

katherine87

Post autor: katherine87 » czw sty 26, 2017 1:09 pm

No i z tego powodu trzeba uważać i patrzeć po takich wyprawach w las, czy nie mamy jakiegoś kleszcza itp.

Sugna

Post autor: Sugna » pn cze 19, 2017 7:56 am

Borelioza to coś okropnego... Nawet nie chce myśleć, co by było, gdyby spotkała mnie podczas pobytu nad morzem, tam w sumie chyba najłatwiej... Czytałam na ten temat na boreliozaonline.pl/kiedy-mozemy-mowic-o-pewnym-rozpoznaniu-boreliozy i już więcej nie chce :/

jjusti18

Post autor: jjusti18 » czw gru 07, 2017 7:15 am

Z boreliozą nie ma żartów... Czytałam ostatnio artykuł http://www.cristals.pl/co-warto-wiedziec-o-boreliozie/ i dowiedziałam się z niego wiele ważnych wiadomości na ten temat. Ponoć nie leczona borelioza może spowodować uszkodzenie mózgu, organizmu. Sami przeczytajcie sobie ten artykuł, zobaczycie że nie ma co bagatelizować ten problem.

scyka

Post autor: scyka » czw gru 07, 2017 7:26 am

to prawda, że ta choroba jest niebezpieczna, dlatego trzeba za wczasu przeciwdziałać

messi

Post autor: messi » śr sty 17, 2018 3:51 am

Jesli szukasz więcej informacji na temat boreliozy, to polecam zajrzeć na taką stronę jak Boreliozaonline.pl
Masz tak sporo wskazówek, jak się leczyć, jakie badania diagnostyczen wykonać pod kątem boreliozy etc. To cenne źródło informacji o tej podstępnej chorobie.

Humbri22

Post autor: Humbri22 » śr sty 17, 2018 5:28 am

Przed sezonem letnim na pewno zajrzę na tą stronę.

kasiawinslet

Post autor: kasiawinslet » czw sty 18, 2018 6:58 am

Nie sądziłam, że ugryzienie takiego małego ,,robaka" może mieć tak straszne konsekwencje. Wiem, że sporo osób się teraz leczy na tą chorobę i jest to bardzo kosztowne i trudne. Im szybciej się ja zdiagnozuje tym lepiej, nawet rany mogą przez boreliozę wolniej się goić.

Koniuszek

Post autor: Koniuszek » ndz lut 18, 2018 1:41 pm

W celu leczenia powikłań po ugryzieniu kleszcza, polecam tę stronę http://boreliozaonline.pl/ Wiele się o tej chorobie dowiedziałam i można tam otrzymać nie tylko wsparcie, ale także adresy i niezbędne testy, które pomogą zdiagnozować chorobę.

mimi9

Post autor: mimi9 » wt lut 27, 2018 2:44 am

Borelioza rzeczywiście może okazać się bardzo niebezpieczna, powikłania po niej mogą być naprawdę bardzo poważne, dlatego też lepiej zabezpieczać się przed kleszczami. Na https://kleszczolapki.pl/ możecie znaleźć najróżniejsze preparaty na kleszcze, zarówno takie w sprayu, jak i w kulce (roll-on). Są również środki specjalnie dedykowane dla dzieci. Wybierając się do lasu na spacer warto używać takich specyfików, a oprócz tego zadbać o odpowiedni ubiór, ochraniający nasze ciało.

luizka9800

Post autor: luizka9800 » pt kwie 20, 2018 12:26 pm

Powiedzcie mi, co to przeciwciała igg. Bo słyszałam, że ma to jakiś związek z badaniami na boreliozę. Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam, a nie ukrywam, że każda informacja będzie cenna. Mam jednak cichą informację, że zarażona boreliozą nie jestem pomimo tego, że znalazłam u siebie kleszcza, ale nie był długo, szybko się go pozbyłam.

dimbo

Post autor: dimbo » sob maja 05, 2018 3:45 am

Kleszcze są niebezpieczne to prawda, ja zawsze pryskam dzieci specyfikami,żeby kleszcze na nie nie siadały... udaje, się...kleszcza nie miały ani jednego, ale jeśli chodzi o komary...to jest dopiero plaga, komary chyba uwielbiają dziecięcą krew, bo zawsze miały pełno bąbli na sobie... Od niedawna kupuję fajne plasterki Xarasan http://xarasan.pl które wplikuję malemu zaraz po ukąszeniu, albo zaraz jak się zorientujemy,ze go coś ugryzło,plasterki bardzo fajnie koją podrażnienia, bo zawierają mentol, dodatkowo zawiera naturalne składniki (żółtokrzew i nagietek ) które szybko leczą :)

carolina91

Post autor: carolina91 » pn sie 27, 2018 3:15 pm

Borelioza to straszna choroba. Niekiedy tradycyjne leczenie nie wystarcza Dlatego warto pomyśleć o włączeniu terapii dostępnych w http://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ Słyszałam, ze są skuteczne. Moja znajoma choruje i myśli o poddaniu się terapii aparatem Bicom.

Awatar użytkownika
marcin090

Post autor: marcin090 » wt sie 28, 2018 7:20 am

A może warto poszperać w tej sprawie w Internecie. Myślę, że na pewno znajdą się fajne porady.
Żaden ze snów nigdy cię nie skrzywdzi.

Odpowiedz