Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Przeprowadzka do Texasu

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

Lysy

Przeprowadzka do Texasu

Post autor: Lysy » ndz kwie 05, 2015 8:18 pm

Jest duza szansa ze otrzymam dobra prace w Gainesville w Texasie...
Czy to dobre miasto? Czy oplaca sie tam kupic dom? czy moze w okolicznych miejscowosciach jak Sherman czy Denton badz Sanger. Mam dwoje dzieci w wieku 8 i 12 lat i chce by chodzily do dobrych publicznych szkol. Przeprowadzac sie bede z Connecticut. W tym stanie nie da sie juz zyc! Chyba ze sie jest bardzo bogatym lub zeruje sie na welfare! Prosze o rade...
Czy jest wogole jakas Polonia w Gainesville? Jestem Polonusem z 26-letnim stazem :) ale chcilbym mimo wszystko byc czescia polskiej spolecznosci dla utrzymania kultury, jezyka i dla dzieci by byly dumne z kraju rodzicow i dziadkow. Prosze o drobne rady... Gdzie jest najblizszy Polski Kosciol, sklep....itd

-Artur

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 06, 2015 9:02 am

Najblizszy polski sklep jest w Plano, polski kosciol w Dallas (parafia sw Piotra w Dallas ma swoja stronernetowa), to samo sklep polski (For You - Taste of Poland).To tyle informacji. Na temat polonii i szkol publicznych w Gainesville nie potrafie udzielic informacji....zyczymy powodzenia i witamy w Teksasie...

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 06, 2015 11:57 am

Obok jest miasteczko chyba sie pisze Muenster,TX i tam jest nalecialosc Niemiecka choc kilku starych Polakow z pochodzenia tez tam mieszka.
Nie ma tam Polonii ani zadnych organizacji polonijnych . Najblizsze ,jak juz pisali w Dallas lub w Oklahomie. Daj znac jak sie osiedlisz i o twoich losach.
POWODZENIA.

Lysy

Post autor: Lysy » pn kwie 06, 2015 10:16 pm

Narazie to sa wstepne przymiarki, jeszcze nie dostalem ostatecznej oferty... no i jeszcze kobita nie do konca przekonana. Jestem poprostu sick-and-tired of Connecticut i lupienia podatkami...tu jest juz pelna komuna :)
Lysy

Gość

Post autor: Gość » wt kwie 07, 2015 8:13 am

Przybywajcie do TX ! Nawet pogoda lepsza !

KarolS
Kontaktowanie:

Post autor: KarolS » śr kwie 08, 2015 7:14 am

To będzie najlepsza decyzja w Twoim życiu.

Lysy

Post autor: Lysy » sob kwie 11, 2015 8:35 pm

Dlaczego pan tak mysli....?
Ze to najlepsza decyzja w zyciu? Widzi pan, ja, jesli juz to bede tam jechal troche w ciemno...nikogo w Texasie nie znam... W CT sa wszyscy moi znajomi i paru czlonkow rodziny, to nie bedzie latwa decyzja. Wzgledy ekonomiczne..... no i to ze niestety ale CT zupelnie stracilo glowe, tu robi sie zwyczajna komuna w stylu zachodnioeuropejskim, afirmacja wszelakich dewiacji i lewicowych koszmarow. Spedzilem tutaj ponad polowe mojego zycia... i niestety mlodzieniaszkiem juz nie jestem.
Lysy

Gość

Post autor: Gość » sob kwie 11, 2015 8:58 pm

niestety powoli sie robi tak w calym tym kraju cos jak prawie socjalistyczna np. francja. a niby tez ''zachod''. zobacz ilu pracuje na tych co nie pracuja I sa na zapomogach od dziada, pradziada. trudno pisac na ten temat bez nerwow I zalu za tym krajem ktory tutaj byl 40 lub wiecej lat temu.
God Bless America !!!

Lysy

Post autor: Lysy » sob kwie 11, 2015 10:50 pm

Niestety ... ale to zaczelo sie juz za poznego Dablju-Busha, B Hussein Obango is just 'closing the deal'... Texsas wyglada na jedna z kilku oaz gdzie komuna ma jednak hard time... Dlatego mysle o przeprowadzce akurat tam, choc czlowiek juz nie mlody...to ta decyzja bedzie prawie tak trudna jak onegdaj ucieczka z PRLu...
Lysy

Gość

Post autor: Gość » ndz kwie 12, 2015 8:23 pm

Texas jeszcze probuje sie bronic przed ''rzadowymi nakazami " odgornymi
( przypomina to komune , Moskwe te nakazy odgorne! ) i stara sie byc w miare konserwatywny. Sa glosy zeby sie odlaczyl od Union i zostal znowu panstwem jak kiedys Republic of Texas !

izabela33

Post autor: izabela33 » wt kwie 21, 2015 3:13 am

Jak jest w CT wiem tylko z opowieści znajomego, ale w Texasie jest najlepiej- prawda?;D. A tak na poważnie, jeżeli oferta jest atrakcyjna, nawet się nie zastanawiajcie...

Gość

Post autor: Gość » wt kwie 21, 2015 2:26 pm

przeciez kazdy widzi kto jest u steru tego kraju i co robi. oczywiscie sa tacy co go popieraja… leniuchy,darmozjady i zyjacy przez kilka pokolen z zapomogi. takim przy tych wladzach to dobrze . jeszcze za darmo kom. telefon dostana od rzadu. a ''my '' za nich placilismy i placimy….

Lysy

Post autor: Lysy » wt kwie 28, 2015 10:04 pm

Dziekuje... ale cos chyba nie wyglada to najlepiej.... :(
Interview niby poszlo dobrze ale cisza... ale cos sie na ten 'wasz' Texas zaczynam 'napalac'... :D wiec jak nie ta oferta to moze inna... do skutku! :)

-Art
Lysy

kierownik

Post autor: kierownik » śr kwie 29, 2015 9:10 am

Texas nie jest fajny !! nie zgadzam się co do tego, bo TEXAS jest bardzo fajny :) mieszkam tutaj od 2 lat i sami pozytywni ludzie mnie otaczają. Jak przychodzi weekend to albo z sąsiadem jadę gdzieś na ryby, żony w domu albo gdzieś idziemy wszyscy razem to znaczy nasza 4 na jakiś piknik.

Odpowiedz