Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Podroz po USA, szukam chetnych!!!

Co mozna robic ciekawego w Dallas, Forth Worth, TX i nie tylko....
Piotras

Podroz po USA, szukam chetnych!!!

Post autor: Piotras » pt wrz 14, 2007 1:00 pm

Witam. Jestem uczestnikiem programu Work&Travel i w tej chwili pracuje w rejonie Dallas/Fort Worth (dokladnie w Arlington), w celu zarobienia na wycieczke po zachodnich stanach USA. Plan jest taki, aby wynajetym samochodem wyruszyc z rejonu Dallas/Fort Worth 25 lub 26.10 w strone San Francisco. Z tego miasta bowiem mam bilet powrotny do Polski dnia 14.11. Wycieczke jest zatem w jedna strone i bedzie trwac 19 lub 20 dni. Po drodze mam zamiar zwiedzic: Albuquerque, Santa Fe, Taos, Tuscon (mam tam wspaniala znajoma ktora przyjmie nas dach na 2-3 dni), Phoenix, Flagstaff, Grand Canion, Las Vegas, Los Angeles i naturalnie San Francisco. Koszty wynajecia samochodu na 3 tyg (pytalem w Avisie) wyniosa $1000, benzyna przy ekonomicznym samochodzie i maksymalnym dystansie 2500mil (nadlozylem sporo na wszelki wypadek) max. $300. Noclegi i jedzenie to juz w Waszej gestii. Milo by bylo nie jechac samemu, bo to i straszno i smutno, a i koszty wieksze. Szukam od 1-3 osob, ktore chcialyby zobaczyc Ameryke z odpowiedzialnym i bezkonfliktowym facetem. Trasa, miejsca i reszta do przedyskutowania mailownie lub telefonicznie. Moge takze kogos zabrac na trasie. Najpierw piszcie na wind26@wp.pl. Pozdrawiam rodakow!!!

pseudopodroznik

Proponuje pare zmian

Post autor: pseudopodroznik » pt wrz 14, 2007 5:44 pm

Czesc
zapowiada sie ciekawa wycieczka, ja niestety nie dam rady jechac z Toba, ale proponuje ci zmiane trasy wycieczki.

Odpusc sobie miasta: Phoenix, Flagstaff, Los Angeles tam nic nie ma ciekawego, w LA aleja gwiazd to zwykla ulica z gwiazdkami na chodniku, nawet niespecjalnie elegancka, napis Hollywood widac tylko z daleka i nie ma mozliwosci podejsc blisko, zeby chociaz zrobic fajne zdjecie, poza tym korki i jeszcze nie spotkalem nikogo, kto by polecal LA.
Zamiast LA juz o niebo ladniejszym miastem jest San Diego (tylko nie wiem czy Ci bedzie po drodze).

Polecalbym Ci zamiast tych wszystkich miast, obejrzec parki narodowe w stanie Utah i Californi.

http://www.utah.com/nationalparks/

Tu masz link do parkow w Utah, mozesz jeszcze z Mesa Verde podjechac do Monument Valley w Arizonie
http://www.desertusa.com/monvalley/ (widoki jak w westernach).

Polecalbym ci
z Dallas do Tuscon, potem Mesa Verde, Monument Valley, parki w poludnowym Utah, Las Vegas, Grand Canion, Death Valley, potem Kings Canyon National Park, Sequoia National Park, Yosemite National Park i San Francisco...

Wyjdzie duzo wiecej niz 2.5 tys mil, ale to co zobaczysz to zostanie Ci na dlugo. Wszystkie parki sa inne i naprawde wspaniale...

Kazdy park jest inny! Wszystkie sie bardzo roznia. Wystarczy wykupic karte wstepu na rok do wszystkich parkow narodowych (nie obejmuje stanowych) za $80 od samochodu.

http://www.nps.gov/fees_passes.htm

to tyle z mojej strony, oczywiscie wybor nalezy do ciebie ;-)

A teraz ze spraw przyziemnych:
Co do samochodu, to sie dowiedz dokladnie, ile bedzie kosztowalo jak oddasz samochod w innym miejscu niz wypozyczysz... i ile kosztuje ubezpieczenie samochodu.

zycze niezapomnianej podrozy

Piotras

Post autor: Piotras » czw wrz 20, 2007 12:38 pm

Dzieki za pomoc. San Diego lezy za bardzo na poludniu, nie wiem co z czasem i kasa. To samo z parkami. Jesli leza gdzies na trasie albo chociaz kilkanascie mil to ok. Ale nie mam zamiaru jezdzic po calym stanie utah i zwiedzac parki. Wystarcza mi 2-3, do ktorych nie bedzie ciezko sie dostac. Co mi polecasz najbardziej oprocz Grand Canionu?

pseudo2

Wycieczka przez USA

Post autor: pseudo2 » czw wrz 20, 2007 6:47 pm

Czesc
napisales, ze masz 19-20 dni, wiec masz sporo czasu ;-)
Bez zwiedzania droga zajmuje kolo 3-4 dni, wiec masz 14 dni na samo zwiedzanie!!!

Ja bym ci polecal te wszystkie parki, ktore sa na mapie:

http://www.utah.com/nationalparks/

A wiec z Dallas do Mesa Verde (wioska indianska wykuta w scianie), potem Monument Valley, Canyon Lands, Archers, Bryce, Zion, Las Vegas, Grand Canyon, Death Valley, Sequoia i San Fransico...
Wszystko to lezy kolo siebie i po drodze.

Napisz jaki masz plan (dzien po dniu, popatrz na odleglosci), to ci moze cos doradze. Bez sensu jest spedzic 3 dni w Flagstaff lub jechac do Las Angeles, juz lepiej spedzic te dni w parkach lub w Las Vegas i San Diego.

Powodzenia i trzymam kciuki
FYI Bilet lotniczy z San Fransico do Dallas kosztuje troche ponad $100 (z rezerwacja wczesniej), moze kogos znajdziesz do podrozy...

Piotras

Post autor: Piotras » pt wrz 21, 2007 12:54 pm

Hmm. Bardzo dobry pomysl z tymi parkami jesli sa po drodze. Jestem wdzieczny za pomoc. No tez mam nadzieje ze kogos znajde. Jest jeszcze na to miesiac czasu....

AlexDallas
Kontaktowanie:

Re: Podroz po USA, szukam chetnych!!!

Post autor: AlexDallas » pn kwie 04, 2016 7:03 am

Kocham Stany za ich nieograniczoność. Wsiadam w campera i zwiedzam.

Zakopana342
Kontaktowanie:

Post autor: Zakopana342 » pn kwie 25, 2016 2:48 pm

I za to że jest legalna broń i mogą Cię zabić.

Samanta23
Kontaktowanie:

Post autor: Samanta23 » wt kwie 26, 2016 12:40 pm

No bez przesady Zakopana....

Barek30

Post autor: Barek30 » pn maja 02, 2016 12:43 pm

no Zakopana troche niesmacznie sie zrobiło :P

benklox11
Kontaktowanie:

Post autor: benklox11 » wt sie 09, 2016 5:25 am

Bardzo dobry pomysl z tymi parkami

snowboard422

Post autor: snowboard422 » czw paź 20, 2016 3:36 am

Marzy mi się zwiedzenie Stanów ale nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się na taką podróż uzbierac :(
Uwielbiasz śnieżne wariactwo? Arctica

maverick
Kontaktowanie:

Post autor: maverick » pn lis 28, 2016 5:18 am

Zakopana342 pisze:I za to że jest legalna broń i mogą Cię zabić.
I za to, że jest legalna broń, i można sie obronić, czego w Polsce nie uswiadczysz. Co najwyzej mozesz obezwladnic napastnika i czekac grzecznie na policje :) A wracając do tematu to też polecam szczerze San Diego!

Awatar użytkownika
Grzesiek99
Kontaktowanie:

Post autor: Grzesiek99 » śr mar 22, 2017 1:44 pm

Piękna sprawa taka podróż :)
Szukając inspiracji na markowe buty sportowe sneakers? Zapraszam w takim razie do mnie.

palua

Post autor: palua » czw kwie 20, 2017 12:49 pm

organizuje jeszcze ktoś takie wycieczki ?

Awatar użytkownika
aneciak

Post autor: aneciak » pt kwie 21, 2017 5:00 am

Jeszcze są te opuszczone kopalnie. :) Też ciekawa sprawa jak ktoś lubi takie klimaty. Adbuster nagrywał coś z War Eagle. ;)

Odpowiedz