Witamy na Forum Polonii w Dallas!

gdzie na weekend?

Co mozna robic ciekawego w Dallas, Forth Worth, TX i nie tylko....
Blondyna

gdzie na weekend?

Post autor: Blondyna » pn sty 30, 2006 2:16 pm

bardzo prosze o podeslanie jakiegos ciekawego linka do wypadu weekendowego....
wielkie dzięki :arrow:

slavi

Mardi Gras w Galveston

Post autor: slavi » wt sty 31, 2006 10:19 pm

To może być jeden z pomysłów, jeśli ktoś nie ma ochoty lub czasu wybierać się do Nowego Orleanu (poza tym w tym roku ze względu na Katrinę, nie będzie to tam podobno z taką pompą jak bywało). Trwa od 17-28 lutego.
Więcej szczegółów tutaj: Mardi Gras w Galveston

Hollowzann

Post autor: Hollowzann » pn wrz 28, 2015 3:18 am

It is thought that this is the best value.

Wsaker
Kontaktowanie:

Post autor: Wsaker » pn paź 26, 2015 8:26 am

A może jakieś miasto niedaleko? Co możecie polecić? Chciałabym pojechać gdzieś z rodziną i zalezy mi na tym, żeby to było ciepłe miejsce, bo mam małe dziecko.

Aleena

Post autor: Aleena » wt lis 10, 2015 6:02 am

Też chętnie się dowiem co można zobaczyć, niedawno się przeprowadziłam :)

Didi

Post autor: Didi » wt lis 10, 2015 11:42 pm

Na weekend w Teksasie moim zdaniem warto z lokalizacji Dallas/FW wybrać się samochodem do
1) Austin (miasto pełne sztuki, ciekawych muzeów, artystów, galerii, food trucków)
2) San Antonio (bardziej kameralnie, uroczy romantyczny deptak nadrzeczny z licznymi knajpkami i hotelami)

Gość

Post autor: Gość » śr lis 11, 2015 9:18 am

nie zapomnil odwiedzic w San Antonio starych Misjii Katolickich. Piekne budowle w stylu oczywiscie meksykanskim. Obok S.A. jest miasreczko Bandera ,dumnie na siebie mowia ze sa stolica kowbojow. Jest tez tam duzo ''bardzo starej" Polonii . Sprawdz ich miasta strone internetowa zanim pojedziesz tam.
Duzo tez miasteczek w okolicy gdzie Niemcy sie ok. 150 lat temu osiedlili. Tylko zwiedzac jak masz czas. Na wschod od S.A. jest oczywiscie najstarsza Polska osada Panna Maria i obok sa Pawelek, Czestochowa , Helena male wioski ktore dobrze zobaczyc jako nam Polakom. W Panna Maria jest male muzeum-sklepik z pamiatkami i zabytkowy kosciol wybudowany przez Polakow ponad 150 lat temu. Wiecej poczytaj o nich w internecie jak Ksiadz Moczygemba ( takie mial nazwisko ) rozpoczynal z Polakami tutaj . Wiekszosc Polakow byla wyedy ze Slaska. Male miasteczka sa w Teksasie urocze !

bartekal
Kontaktowanie:

Re: gdzie na weekend?

Post autor: bartekal » wt cze 05, 2018 2:54 pm

A nie KFC , MacDonalds itp?

genezis

Post autor: genezis » czw cze 14, 2018 2:11 pm

KFC, czy MacDonalds przy okazji. Osobiście lubię coś zjeść, ale jak poczuję się zmęczona. Wtedy wszytko smakuje lepiej i milej wspomina się wycieczkę.

ultrapak
Kontaktowanie:

Post autor: ultrapak » ndz cze 24, 2018 5:42 pm

Włoskie jedzenie w każdej postaci

Awatar użytkownika
ImmortalMan

Post autor: ImmortalMan » pn lip 02, 2018 7:53 am

Na weekend to najlepiej do kina!

AnielkaStaszic

Post autor: AnielkaStaszic » pn lip 02, 2018 3:59 pm

Najlepiej w jakieś nietypowe miejsce! Mnie ostatnio mąż zabrał do http://www.winnicakinga.pl/enoturystyka/ i byłam naprawdę zachwycona! Nigdy nie byłam w winnicy, a jest tam naprawdę wspaniale :D Okolica jest cudowna a do tego można degustować wino, które jest naprawdę wyborne!

Odpowiedz