Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Jak odnaleźć wszystko na swoim komputerze

Internet, komputery itd........

Moderator: kris_k

Mądrala
Kontaktowanie:

Jak odnaleźć wszystko na swoim komputerze

Post autor: Mądrala » pn lip 16, 2007 12:15 am

Jest to post dla BARDZO początkujących.

Czy zdarzyło ci się, że napisałeś coś kiedyś w swoim komputerze i nie możesz teraz tego znależć? Oczywiście, pewnie wiele razy! Pora temu zapobiec.

Jeżeli jeszcze nie używasz Google Desktop, to najwyższa pora!
Dzieki niemu możesz bardzo dogodnie przeszukiwać zawartość swego twardego dysku. Odnajdziesz nie tylko pliki o pewnej nazwie, lecz również słowa wymienione w plikach MS Word, e-mailach i witrynach, jkaie ostatnio odwiedziłeś.

Google Desktop jest dostępny bezpłatnie pod adresem www.desktop.google.com. Po ściągnięciu programu i krótkiej instalacji, Google Desktop indeksuje zawartość twego dysku, co może zająć kilka godzin. Możesz w tym czasie używać komputer, bo Google pracuje tylko wtedy, gdy komputer jest w stanie spoczynku.
Dzięki Google Desktop możesz przeszukać swój komputer w kategoriach: dokumenty, e-mail, chats oraz web pages (bezpieczne stronice internetowe, które odwiedziłeś).

Windows również daje możliwość przeszukania twardego dysku, ale funkcja ta jest nieporęczna, zajmuje mnóstwo czasu, a ponadto często bywa nieskuteczna. Google natomiast przeszukuje twój twardy dysk w ułamku sekundy. Wyniki możesz stopniowo eliminować albo posegregować według istotności albo daty. Parametry do szukania można zmienić w każdej chwili przez naciśnięcie “Desktop Preferences” i wybranie odpowiednich opcji.

Uwaga: Przed rozpoczęciem indeksacji twego komputera Google daje ci do wyboru kilka opcji. Jeżeli odhaczysz “Include Secure Pages”, a prowadzisz bankowe transakcje przez komputer, to Google uwzględni twoje bankowe stronice i będzie je pokazywał wśród wyników poszukiwań. Jeżeli cenisz swoją prywatność, to zastosuj słowo-hasło, by nikt inny nie korzystał z twego komputera.

Awatar użytkownika
kris_k

Zastanow sie dobrze, zanim zainstalujesz Google Desktop

Post autor: kris_k » pn lip 16, 2007 11:32 pm

Witam,
Google Desktop ma takze te wlasciwosc, ze potrafi wyslac informacje zawarte na dysku twardym w swiat.
Wiecej szczegolow tutaj:
http://www.eff.org/news/archives/2006_02.php#004400
pzdr
Kris K

Awatar użytkownika
Mariuszbemowo

Post autor: Mariuszbemowo » sob gru 08, 2012 4:09 am

za darmo nic nie ma, szpiegostwo wszędzie się czai ....

johson

Post autor: johson » pt lut 06, 2015 12:27 am

oogle Desktop indeksuje zawartość twego dysku, co może zająć kilka godzin. Możesz w tym czasie używać komputer, bo Google pracuje tylko wtedy, gdy komputer jest w stanie spoczynku.
Dzięki Google Desktop możesz przeszukać swój komputer w kategoriach: dokumenty, e-mail, chats oraz web pages (bezpieczne stronice internetowe, które odwiedziłeś).

julek123
Kontaktowanie:

Post autor: julek123 » pn lut 09, 2015 5:12 am

Czyli jakie są wasze opinie? Jest to przydatne czy nie za bardzo? Bo wydaje mi się, że wyszukać coś na kompie można standardowo jak pamięta się nazwę pliku.

laidback

Post autor: laidback » śr lut 25, 2015 11:53 am

Nie sądzę, żeby jakiekolwiek tego typu narzędzia były potrzebne domowemu użytkownikowi. Jeżeli ktoś nie ma wyjątkowego bałaganu czy jakichś technicznych błędów na dysku, które utrudniają indeksacje plików przez system to zwykła systemowa wyszukiwarka jest wystarczająca. Może do zastosowań firmowych dodatkowe rozwiązania mogą okazać się pomocne.

wirginia

Post autor: wirginia » wt sie 11, 2015 7:15 pm

No no, gratuluję odwagi, temu, kto z tego korzysta. Jak moloch będzie miał kłopoty, to my razem z nim.. I nie chodzi tu o jakieś podejrzane rzeczy, tylko zwyczajnie te prywatne, niekoniecznie przeznaczone dla każdego, to proste. No ale każdy o sobie decyduje sam.

gregorz111
Kontaktowanie:

Post autor: gregorz111 » śr sie 19, 2015 7:26 am

Mi w zupełności wystarczy wyszukiwanie w systemie windows. Przeważnie wiem gdzie mam pliki i dokumenty i szybko potrafię do nich dotrzeć.

Reniasxx
Kontaktowanie:

Post autor: Reniasxx » śr wrz 16, 2015 5:36 am

W windowsach jest opcja wyszukiwania plików. Nie wiem jak wygląda to w linuxie, bo nigdy z niego nie korzystałam.

dominikawatkowska
Kontaktowanie:

Re: Jak odnaleźć wszystko na swoim komputerze

Post autor: dominikawatkowska » wt kwie 26, 2016 3:21 am

Mi również wystarczy opcja wyszukiwania w windows.

rebel
Kontaktowanie:

Post autor: rebel » wt kwie 26, 2016 11:56 am

Nie lepiej wpisac w wyszukiwarke?

moki30
Kontaktowanie:

Post autor: moki30 » ndz maja 01, 2016 6:52 pm

ctrl + f - i wystarczy wpisac :D

Klejsoon24
Kontaktowanie:

Post autor: Klejsoon24 » pn maja 02, 2016 4:55 am

Jakieś usprawnienie jest, ale nie wydaje mi się, by jakaś znaczna ilość osób korzystała z takiego rozwiązania. Ja przynajmniej nie mam zamiaru.

Kukuk

Post autor: Kukuk » śr wrz 07, 2016 5:11 am

Już widzę jaki interes ma Google w szpiegowaniu Jana Kowalskiego ;)

nielegalny

Post autor: nielegalny » sob wrz 17, 2016 11:35 am

Oj ma interes i to nie wiesz jak wielki. To już lepiej po prostu mieć porządek i na komputerze.

Odpowiedz