Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Trawnik, jak o niego dbać?

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

lammiss23

Trawnik, jak o niego dbać?

Post autor: lammiss23 » pt maja 26, 2017 9:17 pm

Planujesz zrobić u siebie przed domem ładny trawnik? Jeśli tak ale nie do końca sie na tym znasz powinieneś odwiedzić stronę zielonaaleja.pl. Dowiesz się na niej wszystkiego co sprawi, że nawadnianie trawnika nie będzie dla Ciebie żadną tajemnicą. Nie czekaj i zadbaj o swój trawnik w odpowiedni sposób już dzisiaj!

liczi

Re: Trawnik, jak o niego dbać?

Post autor: liczi » wt maja 30, 2017 4:54 am

Z pewnością trzeba go podcinać i nawadniać.

Mateo 77

Post autor: Mateo 77 » pn cze 26, 2017 12:37 pm

Akurat w kontekście zieleni warto planować naprawdę przyszłościowo. Weźcie pod uwagę, że tereny, które zagospodarujecie, będzie trzeba pielęgnować latami. Na pewno najlepiej do takich zadań sprawdzają się maszyny z http://www.hako-outdoor.pl/o-firmie/mas ... funkcyjne/ Mam nadzieję, że wielu osobom pomogą te rady i sprawią, że utrzymanie zieleni w odpowiednim stanie będzie czystą przyjemnością.

konska

Post autor: konska » pt cze 30, 2017 2:14 pm

Hm podlewać nawozić, nie wiem w sumie.. ja się bardziej zastanawiam nad http://trawnikproducent.pl/trawa-ogrodowa-strong/ taka trawa zwijana ogrodowa jest ultra mocna, nadaje się na ogrody, skwery i ewentualne place zabaw. System korzeniowy w połączeniu z siatką tworzy mocną i zwartą konstrukcję, nadaje się na nawierzchnie mocno eksplorowane.

kamitsu_kazaki

Post autor: kamitsu_kazaki » wt lip 04, 2017 6:57 am

Jeśli lubisz chodzić po górach i masz raki, to warto je założyć i pochodzić po trawniku. wtedy się napowietrza i łatwiej wchłania deszczówkę.

lana1

Post autor: lana1 » czw sie 03, 2017 2:42 am

Mało kto ma czas na to, aby regularnie pielęgnować trawnik. Dlatego całkiem dobrą opcją może być na przykład trawa krajobrazowa łódź. Myślę, że warto poważnie zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

popotam

Post autor: popotam » czw sie 03, 2017 4:35 am

Podlewać, strzyc... A jak samemu się nie ogarnia to zawsze można zatrudnić osobę, która zrobi to za nas :)

mimi9

Post autor: mimi9 » sob maja 19, 2018 6:48 am

Czasami brak czasu i ochoty powoduje, że zaniedbujemy trawnik no i niestety wtedy nie wygląda on ciekawie. Słyszeliście o czymś takim jak mieszanki traw regeneracyjne https://www.stukpuk.pl/ogrod/uprawa/mie ... eneracyjne? Sa to specjalne mieszkanki, które przyspieszają regenerację uszkodzonych i zaniedbanych trawników. Taka renowacja trawnika może bardzo mocno poprawić wygląd naszego ogrodu lub terenu przed domem, a jak widać kosztuje niewiele ;)

honorata

Post autor: honorata » ndz maja 20, 2018 6:11 am

Ja jestem zdania, że koszenie, nawadnianie i od czasu do czasu jakiś nawóz w zupełności wystarczy

Magdula88

Post autor: Magdula88 » sob maja 26, 2018 10:49 am

Systematyczne koszenie no i te nawadnianie ale to jak już macie wiele dni z rzędu upału bez kropli deszczu. W innych sytuacjach nie ma też co przesadzać. Porządny sprzęt czyli kosiarka i podkaszarka powinny wystarczyć. W necie znajdziecie jedne z lepszych cen na takie rzeczy. Najlepiej w sumie zajrzeć na https://allegro.pl/kategoria/narzedzia- ... arki-85197 i tam coś poszukać do ogrodu.

kamika

Post autor: kamika » pn maja 28, 2018 9:16 am

Ja mam ekipę, która wpada na ogródek raz na tydzień i robi co trzeba :) Oprócz tego oczywiście zraszacze i wszystko wygląda pięknie

megg12

Post autor: megg12 » śr maja 30, 2018 12:48 pm

Zdecydowanie odpowiednie nawadnianie to klucz do sukcesu. Oprócz tego warto używać też różnych nawozów.

Jarecki

Post autor: Jarecki » pn cze 04, 2018 2:58 am

W czasie upałów jakie teraz są to podlewam wieczorami swój trawnik. Jeszcze nie wysechł i 3 razy w tygodniku robot wiper podkasza trawnik żeby ładnie był wystrzyżony. nie ukrywam czekam na deszcz jak zbawienie wtedy nie musialbym codziennie z szlauchem chodzić

kasiawinslet

Post autor: kasiawinslet » wt cze 05, 2018 6:57 am

Regularne podlewanie sprawia, że nie żółknie.

jjusti18

Post autor: jjusti18 » pt lip 20, 2018 4:03 am

Czasem nie mam czasu zadbać o swój ogród, trawnik- aż się prosi, aby się nim zająć... Ja uwielbiam, gdy trwa ma swój soczysty kolor. Jednak pogoda i inne warunki nie ułatwiają w pielęgnacji trawy. Na szczęście moja koleżanka doradziła mi te nawozy https://euroogrod.com.pl/pol_m_SUBSTRAL ... -8568.html . Mówiła, że naprawdę odżywiają trawę. Także planuję je przetestować na swoim trawniku.

Odpowiedz