Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

Małgośka2

Re: Wakacje w Polsce czy zagranicą?

Post autor: Małgośka2 » wt maja 22, 2018 4:47 am

Nie ma jak wakacje nad polskim morzem. Jedziemy do Dworku Karwia 8 http://dworekkarwia.pl/ Siostra tam była w zeszłe wakacje pokazywała nam zdjęcia jak tam jest i zdecydowaliśmy się że wspólnie pojedziemy. Niby pieniądze nieduże a komfort duży, pokoje siostra mówiła że są ładne i zadbane. No i na plaży nie ma takich tłumów jak chociażby we Władku

lukasso

Post autor: lukasso » śr maja 23, 2018 7:15 am

Ludzie często nie doceniają tego, jak wiele zabytkowych miast i reliktów przyrody skrywa nasza ojczyzna. Chociażby województwo lubelskie: Poleski Park Narodowy (żółwie błotne), Kazimierz Dolny (ruiny zamku), Zamość (wielki rynek) czy Bałtów (park dinozaurów). Wszędzie można pojechać własnym autem lub wynająć samochód z wypożyczalni: https://car-rental.pl. Opcji jest naprawdę wiele.

Kisiel

Post autor: Kisiel » sob maja 26, 2018 8:30 am

Zdecydowanie za granicą. Głównie przez pogodę, która może być ok, a może przez bite 2 tygodnie lać. Już takie histore przeżyłem. A druga sprawa to ceny. Niestety w Polsce powariowali i zarówno na południu Polski jak i nad morzem jest dramat. Mazury jeszcze jako tako trzymają się cenowo, ale i tak zaczyna być coraz drożej. A biura podróży mają coraz lepsze oferty zagraniczne, gdzie będzie dobra pogoda, chyba że nastanie kataklizm. Na ten przykład z Rainbow można do Grecji wyjechać za 700 - 800 zł i to jest standardowa cena, a nie jakaśtam wyjątkowa promocja.

Zdenek

Post autor: Zdenek » sob maja 26, 2018 9:30 am

Ja co roku wyjeżdżam za granicę i powiem Wam, że nie widzę innej możliwości

Inatka93

Post autor: Inatka93 » ndz maja 27, 2018 12:58 am

Zdenek, a w Polsce nie znalazłeś niczego, co by Cię zachwyciło? ;) Gdzie już podróżowałeś, jeśli możesz się podzielić tą informacją? My na razie nie ruszyliśmy się poza granice, bo niestety z językami słabo.. Ale planujemy podróż do Chorwacji nad ciepłe morze , tylko będzie trzeba tłumacza zabrać. Ale jak mówiłam, na razie kraj i potrzebujemy dobrej walizki kabinowej na kółkach, która służyłaby na lata. W sklepie https://sklep.solier.pl/pol_m_Walizki-p ... e-731.html są tego typu sprzęty. Myślicie, że mogę tam je kupić? Że będą trwałe?

paszczaki

Post autor: paszczaki » pn maja 28, 2018 4:32 pm

Ja jeżdżę na przemian, w tym roku w Polsce więc oby była pogoda

jureczek

Post autor: jureczek » wt maja 29, 2018 4:08 am

Preferuję w Polsce.

kawartt23
Kontaktowanie:

Post autor: kawartt23 » wt maja 29, 2018 4:44 am

Według mnie wycieczka za granicę jest dużo lepszą opcją. Polecam rejsy które można zabukować u nich, świetnej jakości wczasy są na wyciągnięcie ręki ! :)

Miro

Post autor: Miro » wt maja 29, 2018 9:01 pm

Kisiel pisze:
sob maja 26, 2018 8:30 am
Zdecydowanie za granicą. Głównie przez pogodę, która może być ok, a może przez bite 2 tygodnie lać. Już takie histore przeżyłem. A druga sprawa to ceny. Niestety w Polsce powariowali i zarówno na południu Polski jak i nad morzem jest dramat. Mazury jeszcze jako tako trzymają się cenowo, ale i tak zaczyna być coraz drożej. A biura podróży mają coraz lepsze oferty zagraniczne, gdzie będzie dobra pogoda, chyba że nastanie kataklizm. Na ten przykład z Rainbow można do Grecji wyjechać za 700 - 800 zł i to jest standardowa cena, a nie jakaśtam wyjątkowa promocja.
aż ci nie uwierzyłem w te ceny, ale weszłem na ich stronę sprawdzić czy faktycznie mają takie ceny do grecji i faktycznie są ! Nie wiem jak im sie to opłaca, ale ja już wiem, że w tym roku nad bałtykiem nie mam czego szukać jak razem z przejazdami wydam więcej niż do grecji z biurem.

Bihoki

Post autor: Bihoki » sob cze 02, 2018 6:31 pm

Moim zdaniem wakacje w Polsce to super pomysł. Ja na przykład w tym roku mam już zarezerwowany Hotel w Krakowie i wybieramy sie z mężem trochę pozwiedzać. Wam też to proponuję zamiast ciągłego wylegiwania sie na plaży!

danutasliw

Post autor: danutasliw » pn cze 04, 2018 6:29 pm

Polecam plażę w Grudziądzu

hubrt

Post autor: hubrt » pn cze 11, 2018 11:19 am

Ja wolę wakacje w Polsce. Byłem kilka razy zagranicą ale nie przemawia to do mnie, a do tego podróż jest długa. W tym roku mam zarezerwowany tygodniowy pobyt w http://www.hotelkasprowy.com/ więc liczę że jak pogoda dopisze zaliczę kilka szczytów ;)

monisiaprzylesna

Post autor: monisiaprzylesna » śr cze 13, 2018 5:09 am

Zdecydowanie jak wakacje to tylko zagranicą. Sama ostatnio postanowiłam, że w tym roku pierwszy raz z narzeczonym jakoś pod koniec sierpnia gdy jest taniej wyjadę na weekend do Grecji moim znajomi byli i polecają.

cerey
Kontaktowanie:

Post autor: cerey » ndz cze 17, 2018 2:41 am

Ja bardzo lubie spędzać wakacje w polsce

laron

Post autor: laron » pn cze 18, 2018 3:16 am

Zdecydowanie wakacje w Polsce są lepszym i przede wszystkim tańszym rozwiązaniem. Polecam poczytać sobie na http://goexplore.pl/ na temat hoteli i apartamentów we Władysławowie, może to ci trochę rozjaśni oczy. Ja na pewno w tym roku wakacje spędzę nad polskim morzem na przykład :)

Odpowiedz