Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Kupić mieszkanie czy wybudować dom?

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

ryszard432

Re: Kupić mieszkanie czy wybudować dom?

Post autor: ryszard432 » ndz mar 26, 2017 12:59 am

lepsze zawsze jest wybudowanie

potja

Post autor: potja » ndz mar 26, 2017 12:33 pm

Czy to wasza nowa nieruchomość czy stara, polecam zdecydowanie https://bm.pl/#!/ubezpieczenia/ubezpiec ... uchomosci/ ubezpieczyć takie własności. Nie wiemy nigdy, czy instalacja jest w pełni sprawna, czy kanalizacja jest dobra, takie rzeczy trzeba sprawdzać cały czas :)

markgeet
Kontaktowanie:

Post autor: markgeet » pn kwie 03, 2017 11:26 am

lepiej kupić dom :)

liczi

Post autor: liczi » wt kwie 11, 2017 4:32 am

To zależy, co kto woli. Każdy chciałby mieć dom, ale jego budowa sporo kosztuje, nie mówiąc już o utrzymaniu

Adamila021

Post autor: Adamila021 » pt kwie 14, 2017 2:16 am

Zalezy jaki styl życia preferujesz, jezeli bardzo wygodny i nie masz czasu na nic to na pewno mieszkanie. Z kolei jeśli cenisz sobie swobodę, spokój, lubisz pogrzebać coś w ogródku to dom. Znajoma mieszka na osiedlu zarządzany przez http://status.pl/ więc wie jakie mieszkanie jest wygodne. Jak jest jakiś problem wystarczy skontaktować się z administratorem i wszystko jest szybko załatwiane, więc może bardziej kierowałabym się ku mieszkaniu?

dalleko

Post autor: dalleko » czw kwie 20, 2017 7:53 am

Każdy chyba by wolał wybudować dom. U mnie szykuje się na razie remont. Znalazłam tekst o rodzajach nitonakrętek na stronie serwisu alces.pl/nitonakretki-cylindryczne-stozkowe-mini-stozek-jaka-wybrac/ i czytam, jakie wybrać i do czego je zastosować. Warto mieć taką wiedzę.

Kaska65

Post autor: Kaska65 » ndz kwie 23, 2017 2:59 pm

Moim zdaniem najlepiej wybudować dom, ma się taki jak się tylko ze chce. Fajne domy są pasywne. Wiele projektów widziałam na: http://ecoreadyhouse.pl/projekty-domow-pasywnych . Moim zdaniem warto w nie zainwestować i mieć takie na własność pod swój gust, a mieszkanie jednak nie zawsze do końca jest fajnym rozwiązaniem.

Emryszka
Kontaktowanie:

Post autor: Emryszka » czw kwie 27, 2017 6:17 am

Arkadiusz1

Post autor: Arkadiusz1 » śr maja 17, 2017 1:50 pm

Najlepiej od razu korzystaj z porządnych materiałów i wybieraj najkorzystniejsze rozwiązania. Pamiętaj, że w danym miejscu masz mieszkać przez prawdopodobnie kilkadziesiąt lat, więc jeśli teraz coś zbagatelizujesz, to będziesz musiał za to zapłacić w następnych latach. Lepiej od razu skorzystać z takich rozwiązań jakie oferuje https://elplastplus.pl/ Przy pomocy Elplastplus będziecie w stanie stworzyć odpowiedni system nawodnienia dla Twojego domu.

koninko

Post autor: koninko » pt maja 19, 2017 3:38 am

Ja polecam tutaj wybór szeregowca. Myślę, że jest to rozwiązanie, które może zadowolić i jedną i drugą stronę. Np. firma Koninko oferuje takie budynki pod Poznaniem. Myślę więc, że można się śmiało do nich zgłosić z takim zapytaniem :)

dimbo

Post autor: dimbo » sob maja 20, 2017 10:32 am

ja uważam,że lepiej wybudować dom, ale oczywiście najlepiej na początku go zaprojektować, potem zaś najlepiej wziąć i zacząć zastanawiać się nad kupnem podstawowych fundamentów, przykładowo kruszywo budowlane. Firma, która sprzedaje kruszywo budowlane to http://kruszywacemex.pl/oferta/#_kruszywa ja naprawdę polecam, mega profesjonalni ludzie :)

dajanb

Post autor: dajanb » ndz lip 30, 2017 9:43 am

Wiecie, czasami to jednak trzeba znaleźć mieszkanie idealne. Może akurat mieszkania wrocław Ci się przydadzą? Wiele osób wlaśnie na te miasto się decyduje ponieważ jest wszędzie blisko, a w w dodatku na niektórych dzielnicach cicho.

Cyferka

Post autor: Cyferka » pn lip 31, 2017 9:36 am

Dom, dom i jeszcze raz dom ! Nawet jeśli masz sąsiadów niezbyt życzliwych to możesz się od nich odgrodzić płotem, wypuścić psa, zrobić grilla, posadzić rośliny. U nas był podobny dylemat nie wiedzieliśmy na co się zdecydować. Usiedliśmy na jedno popołudnie z kartkami w rekach i spisaliśmy wszystkie wady i zalety tego i tego rozwiązania. Efekt ? Argumenty za budową domu przewyższyły korzyści wynikające z kupna mieszkania mieszkania.

nabba

Post autor: nabba » wt sie 01, 2017 4:15 am

Teraz bardziej opłaca się kupować mieszkanie. mieszkania krakow ruczaj mają taką swoją magię, sa bardzo ładne i w fajnej lokalizacji położone. Entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu będą mogli cieszyć się bliskością terenów rekreacyjnych - obok powstaje nowa trasa pieszo-rowerowa, jeśli zamieszkają w Lokum Siesta.

Odpowiedz