Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Pogarszający się wzrok

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

luigi

Pogarszający się wzrok

Post autor: luigi » śr cze 20, 2018 4:03 am

Kochani, jak często według Was należy chodzić do okulisty? Badania kontrolne wzroku są ważne, a co w przypadku zdiagnozowania cięższych schorzeń typu zaćma? Gdzieś czytałam, że Polacy masowo wyjeżdżają do Czech na zabiegi usunięcia zaćmy. Tu jest strona kliniki PROVISUS: http://operacjazacmy.info/ w czeskim Cieszynie, która ma świetną renomę, a na zabiegi czeka się jakieś 2 – tygodnie. Kwalifikacje odbywają się w polskich placówkach, na miejscu mamy możliwość wyboru soczewki, w cenę wliczone są leki okołozabiegowe, dokumentacja w języku polskim, opiekę polskiego personelu. Warto leczyć się w taki sposób?

Jasna

Re: Pogarszający się wzrok

Post autor: Jasna » ndz lip 15, 2018 2:42 pm

hmm w przypadku pogarszającego się wzroku warto udać się do dobrego okulisty. Teraz też w salonach optycznych mnożna wykonać różne badania ale nie są one tak dokładne jak w gabinecie okulistycznym. Bardzo dobrych okulistów możecie znaleźć w Centrum Medycznym http://www.medipark.pl/okulista/ . Tutaj możecie liczyć nie tylko na fachową porade ale także na wykonanie specjalistycznych badań.

3miejsce

Post autor: 3miejsce » ndz lip 15, 2018 4:36 pm

Najlepiej wybrać się do okulisty

messi

Post autor: messi » wt lip 17, 2018 6:09 am

Jak wiecie, leczenie na NFZ wiąże się z dużymi kolejkami. Mojej babci wyznaczyli termin na operację zaćmy na koniec 2020 roku… Przecież to niepoważne! Jestem już tak zdesperowana, że zaczęłam szukać innych alternatyw leczenia i pomyślałam o wyjeździe na zabieg do Czech np. do kliniki http://lepiejzobacz.cz/ , gdzie w ramach kontaktu z NFZ polscy chirurdzy leczą wzrok. I w cenie są leki osłonowe, polski opiekun, ubezpieczenie, polska dokumentacja medyczna, możliwość wyboru soczewki lub dopłaty za jej lepszy model. Co Wy sądzicie o takim leczeniu? Kto korzystał? Czy to bezpieczne?

rejent

Post autor: rejent » śr lip 18, 2018 5:38 am

W naszym kraju naprawdę trzeba się naczekać zanim człowiek będzie mógł wyleczyć się z zaćmy. Moja ciocia chorowała na to i okulista powiedział jej, że może ją zapisać na zabieg za 3 lata. Absurd! Czy warto więc skorzystać z alternatywy usuwania zaćmy w szpitalach czeskich? Bo słyszałam, że NFZ pokrywa koszty takich zabiegów, na które czeka się maksymalnie miesiąc. Mam nawet namiar na klinikę w czeskim Cieszynie, gdzie przyjmują polscy lekarze: http://lepiejzobacz.cz/ . Pytanie, czy warto? Poradźcie proszę!

luizka9800

Post autor: luizka9800 » pt lip 20, 2018 2:08 am

Aby chronić swój wzrok można kupić suplementy diety do tego przeznaczone. W aptece alba w Gorlicach, jest na tyle szeroki wybór leków, że na pewno coś dla siebie wybierzesz. Dodatkowym atutem są niskie ceny w porównaniu do resty aptek w Gorlicach. Są to argumenty, które zawsze przemawiają do mnie, aby polecić akurat tą aptekę z Gorlic.

gabi888

Post autor: gabi888 » czw lip 26, 2018 4:53 am

Upewnij się, czy to aby na pewno nie zaćma. Moja mama tak bagatelizowała problem i w końcu prawie straciła wzrok. W Polsce oczywiście nie mogła się doczekać leczenia, wiec wyszukaliśmy dla niej opcję leczenia w Czechach. Wyszukaliśmy szpital One Day Clinic i tam można przejść operację na koszt NFZ. Dziś mama widzi świetnie, ale myślę sobie ze mogła krócej trudzić się w tej chorobie. Dobrze ze można wyjechać na zabieg do Czech, w Polsce pewnie do dziś nie miałaby tej operacji.

reginka

Post autor: reginka » czw sie 16, 2018 3:51 am

Z zaćmą nie ma żartów, bo nieleczona prowadzi do utraty wzroku. Trzeba być zależnym od innych, a przecież a taki stan nie musi trwać wiecznie.
Odsyłam Was na stronę http://lepiejzobacz.cz/ a tam dowiecie się wszystkiego o usuwaniu zaćmy w Czechach. To szybka i prosta procedura, a operację refunduje NFZ. Zabieg jest jednodniowy, a badania kwalifikacyjne można odbywać w Polsce w wielu rekomendowanych przez nas placówkach. Zapewniają opiekę w trakcie całego pobytu w klinice jak i po operacji, obraz konsultacje lekarskie po operacji zaćmy.

emmilly

Post autor: emmilly » ndz sie 19, 2018 5:08 am

Wydaje mi się, że jak najbardziej warto.

enya100

Post autor: enya100 » pt sie 24, 2018 7:38 am

Hej :) Muszę się w najbliższym czasie wybrać do okulisty i poszukuję kogoś sprawdzonego z tego obszaru tematycznego... Czy dalibyście radę mi coś polecić? Dodam, że mieszkam w Katowicach, zatem najlepiej by było, żeby ten zakład optyczny był właśnie na terenie Katowic... Czy mieliście kiedyś styczność z zakładami optycznymi z Katowic i dalibyście radę coś polecić i doradzić w tym temacie?
Z tego co udało mi się poszperać w Internecie wynika, że całkiem dobre opinie zbiera http://optykus.pl/ Czy ktoś z Was miał z nimi styczność i jest w stanie coś sprawdzonego polecić i doradzić? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym, z całą pewnością przydadzą mi się one ;)
Czas przyniósł ze sobą rezygnację i melancholię słodszą niż pospolita radość.

ciskowiak

Post autor: ciskowiak » pt sie 24, 2018 8:10 am

prywatnie się zgłośc :)

nedronka

Post autor: nedronka » sob sie 25, 2018 5:04 am

Ja muszę się wybrać do okulisty, bo przez tą ciągłą pracę przy komputerze czuje, że z oczami jest coraz gorzej.

Dorothy

Post autor: Dorothy » sob wrz 08, 2018 6:56 am

Ogólnie oczy powinno się badać co jakiś czas, przynajmniej co dwa lata. Wady oczu mogą się rozwinąć w tym czasie. Ja ostatnio byłam w https://www.mavit.pl/zakres-uslug/okuli ... i-fakijne/, bo mają tam świetne rozwiązania dla uporczywych wad wzroku.

felora

Post autor: felora » pn wrz 10, 2018 4:46 am

Ja staram się chodzić na kontrolę przynajmniej raz do roku.

Awatar użytkownika
liflim3

Post autor: liflim3 » wt wrz 11, 2018 8:48 am

Wielkie dzięki za sprawdzone info! Jestem pewien, że mi się to przyda :)
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki – Jack Canfield i Mark Victor Hansen

Odpowiedz