Witamy na Forum Polonii w Dallas!

lekkie jedzenie

Na kazdy temat zwiazany z Polonia....

Moderator: kris_k

hirek40

lekkie jedzenie

Post autor: hirek40 » śr lut 21, 2018 3:57 am

Witam co możemy zaliczyć do lekkiego jedzenia?
http://kredytwpromocji.pl

mimi9

Re: lekkie jedzenie

Post autor: mimi9 » czw mar 15, 2018 4:56 am

Chodzi Ci o jedzenie lekkostrawne? Ja musiałam przez jakiś czas być na diecie lekkostrawnej i bardzo polubiłam wtedy deser z kaszy manny gotowanej na mleku z dodatkiem owoców. Przypomniał mi się wtedy smak dzieciństwa. Taka kasza manna jest pożywna, zdrowa, no i przede wszystkim lekkostrawna, więc jeśli szukasz tego typu produktów, to polecam ;) A taki podwieczorek swoją drogą jest naprawdę bardzo smaczny ;)

lamuska

Post autor: lamuska » ndz mar 18, 2018 12:58 pm

Lekkie jedzenie moim zdaniem to np. warzywa gotowane albo sałatka z kurczakiem.

miki32

Post autor: miki32 » czw mar 22, 2018 5:14 am

O tak. Ja też kocham kaszę manną. Mnie również kojarzy się z dzieciństwem. Lubię gęstą z dodatkami np. dżemem owocowym https://www.herbapol.com.pl/produkty/sp ... my-owocowe albo świeżymi owocami. Z dzieciństwa pamiętam jeszcze sok malinowy, który robiła moja babcia. Z kaszą był idealny.

iriaZ

Post autor: iriaZ » pt mar 23, 2018 9:46 am

Ja również myślę, że można zaliczyć tu wszystko co jest gotowane na parze ;)

doleczka

Post autor: doleczka » pt kwie 27, 2018 9:28 am

A czy wiecie, że desery też mogą być zdrowe, wartościowe i jednoczenie smaczne? Pomyślcie o gofrach np kokosowych, ja słyszałam, że są przepyszne. Jak takie zrobić i jakie urządzenie kupić ? https://www.eldom.eu/blog/poradniki/pys ... gofrownicy taki artykuł z bloga z pewnością Wam pomoże :)

Inatka93

Post autor: Inatka93 » wt maja 15, 2018 7:47 am

Myślę, że lekkie jedzenie to takie, które nie zawiera za dużo cukrów i tłuszczy. Na pewno soki owocowo-warzywne możemy do nich zaliczyć. Nie bez powodu o nich wspomniałam. Zastanawiam się nad zakupem wyciskarki wolnoobrotowej Muke, która porusza się z prędkością tylko 30 obrotów na minutę, dzięki czemu nie wytrąca tylu witamin z owoców, warzyw, sałaty, czy przypraw korzennych, takich jak imbir. Co o niej sądzicie? W internecie piszą, że pracuje bardzo cicho, a do tego klasa premium pozwala daje 10 lat gwarancji na silnik. Warto kupić, prawda?

vectus
Kontaktowanie:

Post autor: vectus » ndz cze 24, 2018 5:51 am

bezy są całkiem lekkie, i wata cukrowa

Awatar użytkownika
joja1981

Post autor: joja1981 » śr cze 27, 2018 6:43 am

Nie znam się na tym kompletnie... Lepiej zapytać o to jakiegoś speca... Ja nie jestem w stanie pomóc.
Bardzo lubię marzyć.

papuzek

Post autor: papuzek » śr cze 27, 2018 10:41 am

Kuchnia azjatycka jest lekka i pożywna jednocześnie

Wikifig

Post autor: Wikifig » śr cze 27, 2018 11:56 pm

Lubię lekkie jedzenie, ale tylko, gdy je przygotowuję sama w domu. Jednak na obiad w niedzielę lubię skosztować czegoś wyjątkowego w Restauracji Akademia w Warszawie. Przepadam za specjalnościami ich kuchni. Najchętniej stołowałabym się tylko w tym lokalu nie tylko ze względu na jedzenie, ale też przyjemny klimat i aranżację wnętrz. Fajnie jest dobrze zjeść tam, gdzie się człowiek dobrze czuje.

RenatKa

Post autor: RenatKa » śr lip 04, 2018 1:36 am

Ja uważam, że każdą potrawę można przyrządzić w lekkiej wersji. Obecnie jestem na etapie szukania pizzy na cienkim cieście, z dużą ilością warzyw - nie potrafię sobie nawet na diecie odmówić fast foodów :( Korzystaliście może z takiego rankingu pizzerii? Mają tam ciekawe oferty i zastanawiam się, czy znajdę tam coś w stylu ,,pizzy light"...

Melaska

Post autor: Melaska » czw lip 05, 2018 12:07 pm

A co myslicie o domowych przetworach? Na pewno jest wielu ich tu zwolenników. Ja to staram się z poradami bloga https://www.sklep.savpol.pl/blog/paster ... twory.html coś sama robić, jednak od babci przetwory są i tak najlepsze :D

carolina91

Post autor: carolina91 » sob lip 07, 2018 1:02 am

Ja ostatnio odkryłam na Cookingbox przepisy z kuchni francuskiej. Jest w czym wybrac :) Chyba w wolnej chwili przetestuję je i przygotuję coś w domu. Bardzo lubię gotować a kuchnia francuska jest zdecydowanie moją ulubioną.

marek_janik

Post autor: marek_janik » pn lip 09, 2018 10:30 am

Nie korzystam z żadnych produktów typu "light" ze sklepowych półek. Po prostu staram się jeść produkty jak najmniej przetworzone. Pilnuję aby nie kupować produktów pełnych cukru i słodzików (te ostanie są bardziej szkodliwe niż cukier).

Odpowiedz