Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Przedszkola w okolicach Coppell/ Flower Mound

POLSKIE PRZEDSZKOLE przekształciło się w Polką Szkołę w Dallas, wiec wszystko idzie do archiwum...

Moderator: kris_k

anja

Przedszkola w okolicach Coppell/ Flower Mound

Post autor: anja » śr kwie 25, 2007 8:21 pm

Witajcie, prawdopodobnie w czerwcu przeprowadzimy sie w Wasze okolice i w zwiazku z tym pisze tu... na pewno wpadniemy na spotkanie przedszkola- mam dwie coreczki-4 lata i 14 miesiecy. Pisze tu dzis z nadzieja, ze ktos moze poinformuje mnie jak wyglada w Texasie sprawa przedszkoli, a wlasciwie pre-K. Mozecie polecic jakies w okolicach Coppell lub Flower MOund?? Myslimy o osiedleniu sie w tamtych okolicach. W Georgii PRe-K jest finansowane przez lottery, takze oplaca sie tylko jedzenie. W Texasie chyba to tak nie dziala?... Pozdrawiamy wszystkich i czekamy na info! Ania
Ania

Awatar użytkownika
Rejql

Przedszkola

Post autor: Rejql » czw kwie 26, 2007 10:24 pm

Moja corka (4.5 roku) chodzi do przedszkola przykoscielnego (baptystycznego).
Nie slyszalem, o zadnym wsparciu dla dzieci w wieku przedszkolnym ze strony stanu.
Praktycznie kazdy kosciol prowadzi takie zajecia (nazywa sie to Mothers Day Out lub preschool).
Z reguly zajecia sie odbywaja 2 razy w tygodniu od 9AM do 2PM.
Niektore takie przedszkola oferuja zajecia 3 razy w tygodniu.
Oczywiscie jest tez oferta prawdziwych przedszkoli (prywatnych), wtedy zajecia sa codziennie w godzinach pracy.

Zajecia w Pre-K tez odywaja sie w przykoscielnych przedszkolach (tak jak poprzednio wspolmnialem 2 lub 3 razy w tygodniu).

Do przykoscielnych przedszkoli trzeba sie zapisac jak najwczesniej, zapisy przyjmuja juz w lutym na nastepny rok,
ale mozna sie wpisac na liste oczekujaca, bo miejsca sie zwalniaja z powodu przeprowadzek.

Jezeli jestes tym zainteresowana to poszkuja kosciola w okolicy zamieszkania i na ich stronie zobacz czy oferuja Mothers Day Out.

Publiczne szkoly oferuja bezplane Pre-K dla dzieci z low income lub nie mowiacych po angielsku codziennie 3 godziny.

Pozdrawiam
Piotr

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 30, 2007 2:24 pm

Dziekuje bardzo za te informacje. Czyli generalnie wszystko wyglada podobnie, obecnie mala chodzi do przykoscielnego przedszkola. Wlasnie obawiam sie, ze w wakacje moze byc problem z miejscem w dobrym preschool. Slyszeliscie moze o Coppell Child Development Center?? CZy to jest dobre miejsce dla dziecka?? Nie znalazlam ich strony internetowej, a jedynie dobra opinie rodzica. Dzwoniac do nich dowiedzialam sie, ze maja zajecia 3 dni lub tydzien. Jeszcze posprawdzam te przy kosciolach, jesli maja dluzej niz 3 godziny dziennie przedszkole, to jest ok. MOze gdzies uda nam sie ja zapisac.
POzdrawiam!

Awatar użytkownika
Felocity

Post autor: Felocity » wt maja 08, 2007 1:09 am

Witaj.....

Proponuje zwrocic uwage na YMCA (Young Men's Christian Association ), sa swietnie zorganizowani, posiadaja wiele programow dla dzieci w wieku przedszkolnym, dysponuja roznego rodzaju znizkami a takze suportuja tzw. Low Income Families.

http://www.ymca.net/
http://www.insiderpages.com/b/3721825691 Flower Mound

Pozdrawiam i zycze powodzenia...Ola
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 12:57 pm przez Felocity, łącznie zmieniany 1 raz.
...Know thyself...

anja

Post autor: anja » wt maja 08, 2007 5:18 pm

Dziekuje, juz do nich dzwonilam...moze zapisze tam mala na wakacyjny camp...wiem, ze jest to dobre miejsce. KOlezanka prowadza tam swoje coreczki, tyle, ze w kanadzie.
Dziekuje i pozdrawiam!ania
Ania

Awatar użytkownika
Felocity

Post autor: Felocity » wt maja 08, 2007 10:44 pm

....POwodzenia Anju i wszystkiego dobrego zycze... :wink:

Pozdrawiam...Ola...

PS: link, ktorym bylas zainteresowana CCDC
http://www.coppellchamber.org/memberPages/mem10960.html
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 12:58 pm przez Felocity, łącznie zmieniany 1 raz.
...Know thyself...

anja

Post autor: anja » czw maja 10, 2007 10:14 pm

DZieki OLu...wlasnie przegladalam troche forum i zauwazylam, ze probujesz rozruszac troche towarzystwo:) Tak trzymac! Do dziela! I do zobaczenia w Dallas:)
ania
Ania

Awatar użytkownika
Felocity

Post autor: Felocity » czw maja 10, 2007 10:29 pm

...Witaj ponownie Anja

...Kiedy zamierzasz pojawic sie w Dallas :lol:, jesli moge sie zapytac...
ahhh, wiesz jak to jest, ktos musi "odwalac czarna robote" ale jak dotychczas to nie przeszkadza mi to... :lol:

Pozdrawiam...Ola...
Ostatnio zmieniony sob maja 12, 2007 12:58 pm przez Felocity, łącznie zmieniany 1 raz.
...Know thyself...

anja

Post autor: anja » pt maja 11, 2007 6:39 am

Witam,witam... ja dojezdzam, a wlascwie dolece w lipcu... mam nadzieje, ze nie podjelismy zlej decyzji, opuszczajac Georgie... ale mysle, ze bedzie ok, babskie spotkania w piatki :wink: ...ten pomysl podoba mi sie najbardziej.
POzdrowionka, Ania
Ania

Awatar użytkownika
Felocity

Post autor: Felocity » pt maja 11, 2007 7:59 pm

...nie moge sie juz doczekac... :wink: :mrgreen:

Pozdrwawiam...Ola...
...Know thyself...

Moni

Przeprowadzka do Dallas

Post autor: Moni » sob sie 18, 2007 7:52 pm

Planuje przeprowadzic sie do Dallas...jak narazie mieskzam w Hosuiton, czy moze mi ktos podpowiedziec gdzie ejst najlepsze miejsce do osiedlenia sie?

Michalinka1814

Post autor: Michalinka1814 » sob sty 17, 2015 5:29 pm

Witam, Ja również mieszkam w naszej okolicy. Mam malutkiego synka, którego kocham najbardziej na świecie. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich rodziców!

Gość

Post autor: Gość » ndz sty 18, 2015 4:46 pm

jesli sie przeprowadzasz to pamietaj : NIE poludniowe Dallas. Polnocne i okoliczne dolaczone miasteczka/satelity sa OK . Na poludniu bieda i duzo kryminalu i mniejszosci narodowej mieszka ( murzynow )

HIPERZORA91

Post autor: HIPERZORA91 » wt sty 27, 2015 5:34 am

Ja mieszkam właśnie w północnym razem z moim synkiem bo ja już jestem niestety tutaj młodą wdową yhh no co zrobić może jeszcze będę miała jeszcze kiedyś takie szczęście, że poznam jakiegoś miłego Pana. Te okolice w północy są właśnie bardzo dobre dla wszystkich ludzi bo są bardzo w porządku i nic tutaj złego się jeszcze nikomu nie przytrafiło.

tiakto
Kontaktowanie:

Post autor: tiakto » wt gru 29, 2015 2:22 am

Loppek pisze:Jaka jest aktualna oferta przedszkoli? Coś się zmieniło, czy jest tak samo?
Podbijam temat ;)

Odpowiedz