Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Po czym poznać, że to alergia?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

lidka123

Po czym poznać, że to alergia?

Post autor: lidka123 » czw lip 20, 2017 11:56 am

Witam!
Podejrzewam u siebie od paru miesięcy alergię na roztocza - ilekroć kładę się do łóżka, po przespanej nocy mam całkowicie zatkany nos, często boli mnie głowa i zdarzają mi się delikatne wysypki na ramionach. Planuję spróbować z antyalergiczną pościelą, ale najpierw chciałabym wykonać testy alergiczne kraków.
A wy macie jakieś alergie?

krotek32

Re: Po czym poznać, że to alergia?

Post autor: krotek32 » pt lip 21, 2017 2:20 am

Myślę, że to alergia. Też budzę się z katarem, ale wysypki nie mam...

marcelinia188

Post autor: marcelinia188 » pt lip 21, 2017 5:06 am

Można się udać na testy wykrywające alergie itp. W ten sposób też można zobaczyć i upewnić się, że coś nam dolega jeśli chodzi o alergie.

Kaznodzieja

Post autor: Kaznodzieja » sob wrz 23, 2017 7:32 pm

A co sądzicie na temat alergii na nikiel? Słyszeliście w ogóle o niej? A wiecie, że cierpi na nią prawie 10% osób? Warto się zainteresować, bo często jest to bagatelizowane. Też byłem ignorantem, ale dzięki informacją na stronie internetowej http://nidiesque.com/ jest bardzo wiele informacji na ten temat. Edukacja jest ważna i moim zdaniem powinniśmy zwracać na nią uwagę. Nie ma chyba nic cenniejszego, niż wiedza, prawda? Dzięki niej nie mam aktualnie problemów z alergią, o której wcześniej nie miałem pojęcia.

liczi

Post autor: liczi » pn wrz 25, 2017 4:32 am

Poznać to się za bardzo nie da, trzeba zrobić badania, be tego niczego się nie określi na pewno.

baodaoo

Post autor: baodaoo » pn wrz 25, 2017 5:25 am

Zrób testy alergiczne i będziesz wiedziała czy to alergia czy nie. Jeśli się potwierdzi zaczniesz leczenie i powinno być lepiej ;)
Car audio, sprzęt stereo i wiele wiele innych w atrakcyjnych cenach.
https://baodao.pl/

agnistka
Kontaktowanie:

Post autor: agnistka » pn wrz 25, 2017 5:49 am

Rzeczywiście przedstawione objawy odpowiadają alergii i prawdopodobnie spowodowanymi roztoczami - w tym celu warto upewnić się u alergologa o swoich wątpliwościach. Poza częstszym praniem pościeli sugeruję także wietrzyć pomieszczenie. Niewielkie reakcje alergiczne może wywoływać także kurz, ale w tym przypadku raczej to nie jest to.

Lilka

Post autor: Lilka » pn wrz 25, 2017 11:41 am

To wszystko zależy od tego jak bardzo nasilona jest alergia. Najlepiej jest działać jak najszybciej by nie było gorzej. Do złagodzenia objawów alergii polecam Alnosin od Medarfa. Jest on bardzo skuteczny i myślę, że Ci pomoże :)

empoq

Post autor: empoq » ndz paź 15, 2017 4:54 am

Wszystkie informacje dotyczące alergii znajdziecie na tym portalu: http://www.alergia-online.pl/ - jestem pewien, że znajdziesz tam informacje, które będą Cie interesowały i pomogą w problemie.

mimi9

Post autor: mimi9 » pt paź 20, 2017 1:05 am

Dla pewności najlepiej zrobić sobie taki test. Ja przebywając w mieszkaniu bardzo często kichałam i też miałam u siebie takie podejrzenie. Koleżanka przyniosła mi kiedyś taki preparat jak Allergoff i powiedziałam żebym spryskała nim tapczany, materace itp. Gdy to zrobiłam rzeczywiście zauważyłam poprawę - kichałam dużo rzadziej. W aptece dokupiłam sobie jeszcze płyn do płukania z tej samej serii, co też przyniosło pozytywny skutek. Później zrobiłam testy i rzeczywiście - jestem uczulona na kurz i roztocza. teraz nie wyobrażam już sobie funkcjonowania bez środków, które zmniejszają ilość alergenów w moim otoczeniu.

leski

Post autor: leski » pt paź 20, 2017 4:07 am

Ja to poznaję po załzawionych oczach i katarze siennym;-).

nawal

Post autor: nawal » pt lis 24, 2017 4:21 pm

Nie poznasz jak jakieś objawy to po pierwsze zrób testy alergiczne pokarmowe no i wziewne też o ile lekarz tak zadecyduje albo na pokarmowych nic nie wyjdzie. To coś może być alergią ale nie musi. Najważniejsze są badania.

WioLka34

Post autor: WioLka34 » czw lis 30, 2017 11:55 am

Faktycznie objawy o których piszesz mogą świadczyć o alergii. A właśnie ta na roztocza czy kurz jest najbardziej uciążliwa, bo tych alergenów bardzo ciężko jest unikać. Możecie sobie poczytać artykuły - http://alergiko.pl/ gdzie znajdziecie mnóstwo informacji na temat alergii i dostępnych środków zaradczych. Jest to bardzo ważne żeby przede wszystkim zrozumieć istotę problemu oraz dowiedzieć się co można robić żeby sobie pomóc i jak najbardziej załagodzić objawy.

Odpowiedz