Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Dom inteligentny

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

koziel.wojciech.86

Re: Dom inteligentny

Post autor: koziel.wojciech.86 » czw kwie 19, 2018 1:42 am

taki dom inteligentny podczas awarii prądu może stać się pułapką dla nas. Moim zdaniem warto zainwestować w jakiś agregat do prądu, na przykład taki http://www.akmel.eu/agregaty-pradotworcze-przenosne . Dzięki temu poczujemy się trochę bezpieczniej we własnym domu.

Nawada
Kontaktowanie:

Post autor: Nawada » śr kwie 03, 2019 4:00 pm

Na pewno warto zainstalowac panele fotowoltaiczne. My mamy z oze-biomar i sprawdzaja sie super

Awatar użytkownika
deniskowal

Post autor: deniskowal » czw kwie 04, 2019 6:55 am

Według mnie jest to bardzo dobra propozycja. Również polecam takie rozwiązanie.
Gdy brakuje światła, wszystko staje się niejasne, nie można odróżnić dobra od zła, drogi prowadzącej do celu od drogi, na której błądzimy bez kierunku

Biofi54

Post autor: Biofi54 » pt kwie 05, 2019 3:11 pm

Jaki są plusy z posiadania takiego domu?

__

skup samochodów Wrocław

Charles2

Post autor: Charles2 » sob kwie 06, 2019 5:23 am

Hmm ciekawa sprawa... pomieszkałabym przez jakiś czas na próbę, żeby zobaczyć jak się tam mieszka...

protagoras

Post autor: protagoras » wt kwie 09, 2019 4:01 am

Nawada pisze:
śr kwie 03, 2019 4:00 pm
Na pewno warto zainstalowac panele fotowoltaiczne. My mamy z oze-biomar i sprawdzaja sie super
My dopiero przymierzamy się do tego, aby je zamówić do siebie – od dawna planowaliśmy zamontować panele fotowoltaiczne i w końcu przyszedł najwyższy czas :). Po przejrzeniu wielu ofert postanowiliśmy, że zakupimy je z tego sklepu: https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/pan ... oltaiczne/ i przy okazji zamówimy sobie system EKOKONTROL, dzięki któremu będziemy mogli na bieżąco monitorować pracę tej instalacji. Zawsze byliśmy fanami rozwiązać spod szyldu inteligentnego domu, zatem jesteśmy bardzo podekscytowani jego możliwościami.

Awatar użytkownika
joan.ka

Post autor: joan.ka » wt kwie 23, 2019 8:54 pm

W takim domu najlepiej zainwestować w podłogi drewniane. Tutaj jest całkiem fajna opcja Kaczkan . Ja bym się na to zdecydował, wygląda solidnie.
Sama racja jeszcze nikomu nie przyniosła wygranej żadnego procesu.

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 24, 2019 6:46 am

Panele fotowoltaiczne albo pompy ciepła. Jedno i drugie to dobre rozwiązanie. A jeśli zależy wam na świeżym powietrzu w domu to zastanowiłbym się nad rekuperacją

paula09

Post autor: paula09 » czw kwie 25, 2019 8:24 am

To dobrze, że coraz więcej osób myśli o takim rodzaju domu. To korzyść dla Ciebie i Twojej rodziny. Na stronie dom-inteligentny.pl znajdziesz wiele rzeczy potrzebne w takim domu. :)

mefiu34

Post autor: mefiu34 » czw maja 02, 2019 3:46 am

U mnie nie będzie tak łatwo bo już mam dom, ale chciałbym go chociaż uczynić oszczędnym i przyjaznym środowisku. Pomóc mi z tym może fotowoltaika kraków . Robiliście takie zabiegi u siebie? Może jest wam znana jakaś firma wykonująca dobre instalacje fotowoltaiczne kraków?

WioLka34

Post autor: WioLka34 » czw maja 09, 2019 12:33 pm

Dom inteligentny to również różnego rodzaju rozwiązania i instalacje, które pomagają nam nieco zaoszczędzić. Jednym z takich rozwiązań są coraz bardziej popularne panele słoneczne. Z tego co wiem, Tesla Sun - http://www.teslasun.eu/ oferuje bardzo dobre panele, które odznaczają się dużą mocą i pomagają zgromadzić sporo energii elektrycznej, którą potem można wykorzystać. Z pewnością jest to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.

rosenna

Post autor: rosenna » wt maja 14, 2019 4:10 am

Dom inteligentny cechuje się przede wszystkim odpowiedzialnym zużyciem prądu. O wiele niższym, niż w tradycyjnych domach, ale nie tak małym, by nazwać go domem energooszczędnym. Dlatego też decydując się na budowę, musimy znaleźć taniego sprzedawcę prądu. Może to być na przykład Po Prostu Energia , mająca świetne warunki i oferująca umowę na 12 bądź 24 miesiące.

RafalM

Post autor: RafalM » czw maja 16, 2019 5:34 am

Hej, dużo ciekawych informacji o inwestycjach i technologii można znaleźć na https://aseseo.pl/

ulka55

Post autor: ulka55 » pn cze 03, 2019 7:44 am

Nam też marzy się inteligentny dom. Chcemy wybudować dom taki jak ten https://www.mgprojekt.com.pl/oszust Rozpoczęcie budowy planujemy na ten rok, nie wiem jednak czy to się uda. Mamy jeszcze sporo spraw do ogarnięcia i może okazać się, ze budowa się opóźni. Ile czasu zajęłą wam budowa?

tom.m

Post autor: tom.m » pn cze 03, 2019 8:45 am

jak już w temacie domów, to co mi powiecie o wykończeniu domu za pomocą fasady aluminiowe warszawa? Zastanawia mnie czy takie rozwiązanie nadaje się do domu jednorodzinnego, czy też nie zrobiłby się z tego mały potworek...

Odpowiedz