Strona 1 z 2

Niebezpieczna borelioza

: śr sty 25, 2017 9:27 am
autor: nowak111
Borelioza jest bardzo groźną i poważną chorobą. Nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Jeśli ktoś często przebywa wśród drzew, na przykład chodzi po lesie, wędruje po górach,itp to warto,żeby się zaszczepił. Będzie miał wtedy spokojną głowę, że nie zachoruje na ta paskudna chorobę. Więcej na temat szczepień możecie znaleźć na borelioza diagnostyka

Re: Niebezpieczna borelioza

: czw sty 26, 2017 2:57 am
autor: matik
Przede wszystkim w sezonie musimy dbać o siebie i zwierzaki. Dla nich są środki typu https://www.fiprex.pl/kleszcze.html. Nie wiem czy jest coś podobnego dla ludzi. Po ukąszeniu warto udać się do lekarza. Trzeba też to miejsce obserwować.

Re: Niebezpieczna borelioza

: czw sty 26, 2017 1:09 pm
autor: katherine87
No i z tego powodu trzeba uważać i patrzeć po takich wyprawach w las, czy nie mamy jakiegoś kleszcza itp.
_____________________________________
pokrowiec na deskę do prasowania

Re: Niebezpieczna borelioza

: pn cze 19, 2017 7:56 am
autor: Sugna
Borelioza to coś okropnego... Nawet nie chce myśleć, co by było, gdyby spotkała mnie podczas pobytu nad morzem, tam w sumie chyba najłatwiej... Czytałam na ten temat na boreliozaonline.pl/kiedy-mozemy-mowic-o-pewnym-rozpoznaniu-boreliozy i już więcej nie chce :/

Re: Niebezpieczna borelioza

: czw gru 07, 2017 7:15 am
autor: jjusti18
Z boreliozą nie ma żartów... Czytałam ostatnio artykuł http://www.cristals.pl/co-warto-wiedziec-o-boreliozie/ i dowiedziałam się z niego wiele ważnych wiadomości na ten temat. Ponoć nie leczona borelioza może spowodować uszkodzenie mózgu, organizmu. Sami przeczytajcie sobie ten artykuł, zobaczycie że nie ma co bagatelizować ten problem.

Re: Niebezpieczna borelioza

: czw gru 07, 2017 7:26 am
autor: scyka
to prawda, że ta choroba jest niebezpieczna, dlatego trzeba za wczasu przeciwdziałać

Re: Niebezpieczna borelioza

: śr sty 17, 2018 3:51 am
autor: messi
Jesli szukasz więcej informacji na temat boreliozy, to polecam zajrzeć na taką stronę jak Boreliozaonline.pl
Masz tak sporo wskazówek, jak się leczyć, jakie badania diagnostyczen wykonać pod kątem boreliozy etc. To cenne źródło informacji o tej podstępnej chorobie.

Re: Niebezpieczna borelioza

: śr sty 17, 2018 5:28 am
autor: Humbri22
Przed sezonem letnim na pewno zajrzę na tą stronę.

Re: Niebezpieczna borelioza

: czw sty 18, 2018 6:58 am
autor: kasiawinslet
Nie sądziłam, że ugryzienie takiego małego ,,robaka" może mieć tak straszne konsekwencje. Wiem, że sporo osób się teraz leczy na tą chorobę i jest to bardzo kosztowne i trudne. Im szybciej się ja zdiagnozuje tym lepiej, nawet rany mogą przez boreliozę wolniej się goić.

Re: Niebezpieczna borelioza

: ndz lut 18, 2018 1:41 pm
autor: Koniuszek
W celu leczenia powikłań po ugryzieniu kleszcza, polecam tę stronę http://boreliozaonline.pl/ Wiele się o tej chorobie dowiedziałam i można tam otrzymać nie tylko wsparcie, ale także adresy i niezbędne testy, które pomogą zdiagnozować chorobę.

Re: Niebezpieczna borelioza

: wt lut 27, 2018 2:44 am
autor: mimi9
Borelioza rzeczywiście może okazać się bardzo niebezpieczna, powikłania po niej mogą być naprawdę bardzo poważne, dlatego też lepiej zabezpieczać się przed kleszczami. Na https://kleszczolapki.pl/ możecie znaleźć najróżniejsze preparaty na kleszcze, zarówno takie w sprayu, jak i w kulce (roll-on). Są również środki specjalnie dedykowane dla dzieci. Wybierając się do lasu na spacer warto używać takich specyfików, a oprócz tego zadbać o odpowiedni ubiór, ochraniający nasze ciało.

Re: Niebezpieczna borelioza

: pt kwie 20, 2018 12:26 pm
autor: luizka9800
Powiedzcie mi, co to przeciwciała igg. Bo słyszałam, że ma to jakiś związek z badaniami na boreliozę. Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałam, a nie ukrywam, że każda informacja będzie cenna. Mam jednak cichą informację, że zarażona boreliozą nie jestem pomimo tego, że znalazłam u siebie kleszcza, ale nie był długo, szybko się go pozbyłam.

Re: Niebezpieczna borelioza

: sob maja 05, 2018 3:45 am
autor: dimbo
Kleszcze są niebezpieczne to prawda, ja zawsze pryskam dzieci specyfikami,żeby kleszcze na nie nie siadały... udaje, się...kleszcza nie miały ani jednego, ale jeśli chodzi o komary...to jest dopiero plaga, komary chyba uwielbiają dziecięcą krew, bo zawsze miały pełno bąbli na sobie... Od niedawna kupuję fajne plasterki Xarasan http://xarasan.pl które wplikuję malemu zaraz po ukąszeniu, albo zaraz jak się zorientujemy,ze go coś ugryzło,plasterki bardzo fajnie koją podrażnienia, bo zawierają mentol, dodatkowo zawiera naturalne składniki (żółtokrzew i nagietek ) które szybko leczą :)

Re: Niebezpieczna borelioza

: pn sie 27, 2018 3:15 pm
autor: carolina91
Borelioza to straszna choroba. Niekiedy tradycyjne leczenie nie wystarcza Dlatego warto pomyśleć o włączeniu terapii dostępnych w http://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ Słyszałam, ze są skuteczne. Moja znajoma choruje i myśli o poddaniu się terapii aparatem Bicom.

Re: Niebezpieczna borelioza

: wt sie 28, 2018 7:20 am
autor: marcin090
A może warto poszperać w tej sprawie w Internecie. Myślę, że na pewno znajdą się fajne porady.