Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Niebezpieczna borelioza

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

nowak111

Niebezpieczna borelioza

Post autor: nowak111 » śr sty 25, 2017 9:27 am

Borelioza jest bardzo groźną i poważną chorobą. Nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Jeśli ktoś często przebywa wśród drzew, na przykład chodzi po lesie, wędruje po górach,itp to warto,żeby się zaszczepił. Będzie miał wtedy spokojną głowę, że nie zachoruje na ta paskudna chorobę. Więcej na temat szczepień możecie znaleźć na borelioza diagnostyka

matik

Re: Niebezpieczna borelioza

Post autor: matik » czw sty 26, 2017 2:57 am

Przede wszystkim w sezonie musimy dbać o siebie i zwierzaki. Dla nich są środki typu https://www.fiprex.pl/kleszcze.html. Nie wiem czy jest coś podobnego dla ludzi. Po ukąszeniu warto udać się do lekarza. Trzeba też to miejsce obserwować.

katherine87

Post autor: katherine87 » czw sty 26, 2017 1:09 pm

No i z tego powodu trzeba uważać i patrzeć po takich wyprawach w las, czy nie mamy jakiegoś kleszcza itp.

Sugna

Post autor: Sugna » pn cze 19, 2017 7:56 am

Borelioza to coś okropnego... Nawet nie chce myśleć, co by było, gdyby spotkała mnie podczas pobytu nad morzem, tam w sumie chyba najłatwiej... Czytałam na ten temat na boreliozaonline.pl/kiedy-mozemy-mowic-o-pewnym-rozpoznaniu-boreliozy i już więcej nie chce :/

jjusti18

Post autor: jjusti18 » czw gru 07, 2017 7:15 am

Z boreliozą nie ma żartów... Czytałam ostatnio artykuł http://www.cristals.pl/co-warto-wiedziec-o-boreliozie/ i dowiedziałam się z niego wiele ważnych wiadomości na ten temat. Ponoć nie leczona borelioza może spowodować uszkodzenie mózgu, organizmu. Sami przeczytajcie sobie ten artykuł, zobaczycie że nie ma co bagatelizować ten problem.

scyka

Post autor: scyka » czw gru 07, 2017 7:26 am

to prawda, że ta choroba jest niebezpieczna, dlatego trzeba za wczasu przeciwdziałać

Odpowiedz