Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Superfoods dla zdrowia?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

renia159

Superfoods dla zdrowia?

Post autor: renia159 » śr sty 18, 2017 7:44 am

Co sądzicie na temat superfoods? Czy rzeczywiście jest to taki "must be" w naszej diecie?
http://www.interaktywna.pl/zdrowie/diet ... ej-diecie/

katherine87

Re: Superfoods dla zdrowia?

Post autor: katherine87 » śr sty 18, 2017 6:58 pm

Prawdopodobnie tak, lecz ja bym i tak uważała z jakimiś super dietami itp wynalazkami, które mogą się okazać niezbyt dobrymi dla naszego zdrowia.

kanira

Post autor: kanira » ndz mar 05, 2017 3:07 pm

wiem coś na ten temat. w tamtym roku przeszłam na "super" dietę, po której czułam się osłabiona i miałam wiele problemów ze strony jelit: zaparcia, wzdęcia, gazy itd. Radziłam sobie jakoś dzięki dicopegowi 10g z nadzieją, że to stan przejściowy, że organizm musi się przyzwyczaić. Po miesiącu jednak ją rzuciłam, bo nie było żadnej poprawy. Trzeba uważać na te diety, które serwują nam strony internetowe

beros
Kontaktowanie:

Post autor: beros » śr mar 08, 2017 6:43 am

jeśli chodzi o superfoods to tutaj jest bardzo dobra lista wraz z opisanymi właściwościami: http://pieknojestwtobie.com/superfoods- ... zywnoscia/

dalcia

Post autor: dalcia » pn maja 22, 2017 10:19 am

ja kiedys byłam na takiej "super" diecie błonnikowej,codziennie zjadałam kilka łyżek błonnika marketowego i dużo ćwiczyłam myslałam ze to wystarczy aby uzyskać piękną sylwetkę-niestety pomyliłam się i to bardzo poważnie,zaczęły sie problemy z zaparciami bo czułam ze bardzo sie zapchałam i moje jelita nie potrafiły tego trawic-nikt wtedy nie wspomniał mi ze powinnam pic duzo wody.Udałam sie do dietetyczki bo problem stawał sie naprawde powazny-poleciła mi dicopeg 10g i rozpisała lekkostrawna diete,faktycznie zaparcia ustąpiły i od razu poczułam się lepiej

frantic

Post autor: frantic » pn sie 21, 2017 6:02 am

Powiem bardzo szczerze, że nie mam pojęcia co to jest to cudowne "superfoods", ale moim zdaniem brzmi to trochę jak te wszystkie diet cudy i tak dalej, więc to po prostu zręczny marketing.

juliann25

Post autor: juliann25 » wt sie 22, 2017 3:42 am

Również nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, dietę powinno dobierać się z pomocą specjalisty. A z tymi superfoods i innymi trendami żywieniowymi jest jak modą, ludzie jedzą bo to jest modne, trendy... bez sensu.

vann

Post autor: vann » pn lis 06, 2017 5:45 am

Obawiam się, że to humbug na miarę suplementów.. Tak samo nic nie działa, a może nawet szkodzić.

zutol

Post autor: zutol » pn lis 06, 2017 7:52 am

nigdy nie słyszałem o superfoods ale z chęcią na ten temat sobie poczytam

pigwa

Post autor: pigwa » czw lis 30, 2017 10:19 am

Czyli to jakie jest jedzenie? Ja jem wszystko, tylko staram się by moja dieta była zróżnicowana. Lubię od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego i smażonego w głębokim tłuszczu, ale odkąd mam przy sobie dicopeg 10g to już nie boję się jeść takich ciężkostrawnych potraw

daleka

Post autor: daleka » czw lis 30, 2017 1:53 pm

Jest w sieci lista. Są takie rzeczy zaliczane właśnie do superfoods.

majaaa

Post autor: majaaa » sob mar 03, 2018 11:47 am

wiadomo, że jak będziemy się zdrowo odżywiać, to będziemy się dobrze czuli i lepiej będzie także funkcjonował nasz organizm. Ja dodatkowo wspomagam się suplementem Intesta http://intesta.pl/ , który jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, wspomagającym procesy fizjologiczne

Rubeus

Post autor: Rubeus » czw kwie 26, 2018 4:42 am

Myślę, że poniższy cytat idealnie obrazuje termin o którym mowa. :D
"Spożywanie pokarmów bogatych w wartości odżywcze jest wskazane i zalecane przez specjalistów od dietetyki i naukowców, jednak termin "superfood" jest często przez nich krytykowany jako zwykłe narzędzie marketingowe"
Według mnie jeśli je ktoś rozsądnie i dba o to, by poszczególne posiłki były przygotowane z wystarczająco różnorodnych produktów, to wcale nie musi stosować jakiegoś "super jedzenia", by móc cieszyć się pełnią zdrowia. Ciekawym rozwiązaniem może się dla wielu osób okazać choćby catering dietetyczny. W przypadku firm takich jak Wygodna Dieta bardzo dokładnie dba się o to, by każdy z klientów otrzymywał posiłki bogate we wszystkie potrzebne do normalnego funkcjonowania substancje odżywcze, czy witaminy. :)

liczi

Post autor: liczi » czw kwie 26, 2018 6:30 am

Teraz się chyba sporo mówi o tych superfoods

Lucjet32

Post autor: Lucjet32 » czw kwie 26, 2018 10:00 am

Do jedzenia trzeba podchodzić z rozsądkiem. Jeśli ktoś ma gruby portfel to może sobie pozwolić na takie coś.

Odpowiedz