Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Alternatywne metody ogrzewania

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

Kostrzewa

Alternatywne metody ogrzewania

Post autor: Kostrzewa » czw lip 18, 2019 2:41 pm

Szukam informacji o bardziej alternatywnych metodach ogrzewania domu. Nie mam w okolicy gazu, tradycyjne piece na opał tez jakoś mnie nie interesują. Więc co? Prąd?

marcinek81
Kontaktowanie:

Re: Alternatywne metody ogrzewania

Post autor: marcinek81 » sob lip 20, 2019 3:29 am

Wychodzi na to, że zostaje ci do wyboru tylko pompa ciepła. Ale nowoczesny kocioł z podajnikiem nie jest taki straszny jak się wydaje.

Sadowski

Post autor: Sadowski » ndz lip 21, 2019 12:21 pm

Pompa ciepła to droga zabawa. Kosztowna. Niekoniecznie najlepszy wybór. Należy sobie policzyć koszty eksploatacji w dłuższym okresie czasu. Zobacz sobie też panele na podczerwień. Działają na prąd i całkiem fajnie grzeją.

Ola28

Post autor: Ola28 » czw lip 25, 2019 4:47 pm

Też pomyślałam o panelach.jakiś czas temu byliśmy u znajomych.W miejscu w którym mieszkaja też nie ma gazu,więc zdecydowali się na panele grzewcze.Mi bardzo spodobało się takie rozwiązanie.Znajomi mają dom w nowoczesnym stylu i udało im się fajnie wkomponować panele w wystrój domu.Wyglada to zupełnie inaczej niż tradycyjne kaloryfery,które mam w domu

mimi9

Post autor: mimi9 » ndz lip 28, 2019 3:28 pm

A co sądzicie o ogrzewaniu przy pomocy pompy ciepła? Czytałam ostatnio na stronie https://remont.biz.pl/ogrzewanie/koszty ... py-ciepla/ ciekawy artykuł na ten temat i jak się okazuje, taka pompa może być dobrą alternatywą dla innych rozwiązań. Wiedzieliście o tym?

Certokowicz

Post autor: Certokowicz » pn lip 29, 2019 1:00 am

No wydaje mi się, że prąd może być taką alternatywą, ale teraz pytanie co zrobisz zimą kiedy na przykład tego prądu na jakiś czas braknie? Będziesz marznął? Dlatego uważam, że zwykły piec na opał jest najlepszy.

RobertoK

Post autor: RobertoK » pn lip 29, 2019 5:25 am

Pompa ciepła strasznie droga. A na piec na olej to potrzeba dużo miejsca. Sam piec swoje zajmuje a gdzie jeszcze zbiornik na olej. Dość to uciążliwe rozwiązanie. A prądu jakoś teraz za dużo nie wyłączają, więc moim zdaniem to całkiem fajne rozwiązanie. Eco Partner ma fajne panele na podczerwień. To taki producent z okolic Poznania.

Jankowiak

Post autor: Jankowiak » wt lip 30, 2019 12:48 pm

Całkiem fajne to rozwiązanie na prąd. Podczerwień to tak trochę działa jak nasze słońce ;) Nawet jak jest chłodno, to w promieniach jest ciepło. W każdym razie odczuwalne ciepło i komfort cieplny jest dostępny już od niższej temperatury.

trymek

Post autor: trymek » wt sie 13, 2019 4:00 am

Sporo jest dobrych sposobów na ogrzewanie. Ja np. u siebie w warsztacie mam piecyk gazowy który montowała mi firma http://www.centrumgazowe.pl/naprawa-pie ... iwice.html i jestem bardzo zadowolony bo taki piecyk potrafi bardzo dobrze grzac, a z drugiej strony taka forma ogrzewania wbrew pozorom wcale nie jest taka droga jak niektórym mogłoby się wydawać ;)

RadoslaweK

Post autor: RadoslaweK » wt sie 13, 2019 5:13 am

Ja niestety nie znam żadnych alternatywnych metod ogrzewania. Jak dla mnie istnieją tylko dwie formy: miejskie oraz gazowe. Ja sam jestem podpięty do tego pierwszego :)

dallej

Post autor: dallej » śr sie 14, 2019 5:26 am

Moim zdaniem bardzo dobrym sposobem na ogrzewanie jest elektryczne ogrzewanie podłogowe https://trzymajsiecieplo.pl/ogrzewanie- ... ferta.html Polecam szczególnie w łazienkach i sypialniach

Odpowiedz