Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Przesyłanie ubrań zza granicy.

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

diwa

Przesyłanie ubrań zza granicy.

Post autor: diwa » śr cze 12, 2019 8:02 am

Jestem ciekawa, co możecie mi powiedzieć o przesyłaniu ubrań z zza granicy przez firmy kurierskie? Czy to może być kosztowne? A jeśli tak, to czy naprawdę opłaca się mimo wszystko kupować w Polsce, skoro w takiej Anglii czy Irlandii niektóre ciuszki są naprawdę nawet o połowę tańsze? Jestem zdania, że warto o tym porozmawiać, bo wiele osób o to pyta, a nie ma kogo się kurczę poradzić.

Mokas

Re: Przesyłanie ubrań zza granicy.

Post autor: Mokas » wt cze 18, 2019 8:23 am

I co ja mam tutaj tobie odpowiedzieć skoro jest to kwestia zależna od wielu rzeczy.Po pierwsze musisz spojrzeć na to czy wysyłasz każdą rzecz osobno czy jedną paczkę. Jeżeli jedną paczkę to wyjdzie ci taniej, a jak osobno to wiadomo. Kolejna sprawa to miejsce zamówienia kuriera.Czasem może się okazać, że ten z Polski jest mimo wszystko mniej kosztowny, jeż niż Kurier zamówiony z zagranicy. Pamiętaj, że tam są inne waluty.

karinah

Re: Przesyłanie ubrań zza granicy.

Post autor: karinah » wt cze 25, 2019 8:45 am

To takie w sumie przykre, że należy zza granicy rzeczy ściągać, bo u nas wyzysk. Tak samo jest z pracą, bo jak Niemiec płaci, to stawka porządna, a jak Polak mieszkający w Niemczech, to już znowu wyzysk się szykuje.. No, ale ja nie o tym. Możesz też spróbować z wysyłką w zakresie doładunku, to kilka mniejszych paczek nadajesz i po problemie. I taniej to na pewno wyjdzie, jak porównasz z innymi rodzajami przesyłek.

Justyna231
Posty: 138
Rejestracja: ndz paź 21, 2018 1:53 pm

Re: Przesyłanie ubrań zza granicy.

Post autor: Justyna231 » pt gru 13, 2019 3:08 pm

Na pewno ja takie rzeczy bym robiła za pomocą kuriera gdyż wtedy mam większą pewność, że paczka nigdzie nie zaginie. Tym bardziej jeszcze jak jest opcja śledzenia przesyłki https://www.sendit.pl/sledzenie-przesylek i w takim wypadku bardzo dobrze się ona sprawdza. Ja praktycznie za każdym razem stosuję takie rozwiązanie i nigdy się jeszcze na nim nie zawiodłam.

sofia11

Re: Przesyłanie ubrań zza granicy.

Post autor: sofia11 » wt maja 05, 2020 1:38 am

Ja ostatnio szukałam międzynarodowej firmy kurierskiej i trafiłam na https://www.globbox.net/ Zastanawiam się nad skorzystaniem z jej oferty. Z tego co wiem ma wiele punktów paczkowych w różnych krajach dzięki czemu bez problemu można nadać i odebrać paczkę w dowolnym punkcie.

Florek
Posty: 38
Rejestracja: wt lip 23, 2019 5:49 am

Re: Przesyłanie ubrań zza granicy.

Post autor: Florek » czw lip 02, 2020 8:59 am

Mnie siostra dużo przesyła właśnie ubrań zza granicy i najczęściej podaje busem firmy transportowej, który jeździ na tej trasie, ale nie zawsze jest wolne miejsce w samochodzie. Niedawno znalazłem ciekawy i moim zdaniem rewelacyjny portal, gdzie oferują właśnie tanie przesyłki kurierskie http://przesylkidopolski.tekcities.com/ ... urierskie/ Na tej stronie są przedstawiciele różnych firm przewozowych, dlatego wystarczy wpisać trasę a system sam wyszukuje dla nas optymalnego rozwiązania. Moim zdaniem super sprawa ;)

Odpowiedz