Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Drewniane żaluzje

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

loretta

Drewniane żaluzje

Post autor: loretta » sob sie 15, 2015 10:16 am

Witam wszystkich serdecznie, właśnie kończymy remont naszego ukochanego, wymarzonego mieszkanka. Zostały nam w zasadzie same detale oraz drobiazgi. Mam problem ze znalezieniem idealnych żaluzji do naszego mieszkania. Zamarzyły mi się takie drewniane żaluzje w kolorze pistacjowym ewentualnie taka jasna pudrowa zieleń lub mięta. Niestety nigdzie nie mogę ich znaleźć. Obchodziłam mnóstwo sklepów, ale nikt nie chciał się zdecydować na wykonanie tego zlecenia. Może Wy będziecie mogli mi pomóc i polecicie coś?

mmigalski1987
Kontaktowanie:

Post autor: mmigalski1987 » ndz sie 16, 2015 2:01 am

Jak drewniane? Skoro jest drewniane to jest chyba zbyt sztywne...

zegariusz

Post autor: zegariusz » pn sie 17, 2015 1:42 am

Żaluzje aluminiowe są straszne i wyglądają okropnie, dlatego na szczęście ktoś wymyślił drewniane. Czyści się je dobrze i przede wszystkim wyglądają znacznie lepiej niż aluminiowe. Co prawda widziałam tylko brązowe i białe, nie widziałam kolorowych, ale pewnie są a jeżeli nie to przecież zawsze możesz pomalować je na jakiś kolor, który będzie ci najbardziej odpowiadał

marzenloka

Post autor: marzenloka » wt sie 18, 2015 3:53 am

Widziałam już kilkakrotnie takie rozwiązanie, aczkolwiek mi się to nie podoba. Drewniane żaluzje sprawiają wrażenie ciężkich.

Maikoio

Post autor: Maikoio » śr sie 19, 2015 1:56 pm

Zawsze zostaje opcja kupienia drewnianych żaluzji i pomalowania ich własnoręcznie. Nie jest to przecież trudne. Ale same żaluzje drewniane są teraz trudno dostępne i nie wiem czy w marketach budowalnych je dostaniesz, czy może trzeba będzie szukać gdzieś w specjalistycznych sklepach internetowych. Niestety nie potrafię Ci w zaden sposób w tym pomóc

liczi

Post autor: liczi » czw sie 20, 2015 3:55 am

Ja wolałabym jednak jakieś fajne rolety.

bumburobmyszum

Post autor: bumburobmyszum » czw sie 20, 2015 5:51 am

Drewniane żaluzje to w ostatnim czasie dość modny trend. Najczęściej są one w kolorze białym, rzadziej w innych kolorach, bo faktycznie mogą one obciążać wnętrze, jeżeli jest ono małe, ale jeśli jest ono przestronne to całkiem fajnym rozwiązaniem będą takie żaluzje w pastelowym kolorze, które znajdziesz na ardeko.pl ja właśnie tutaj kupowałem elementy dekoracyjne na moje okno, więc może Tobie też akurat coś się spodoba i wybierzesz coś dla siebie:)
Ostatnio zmieniony pt mar 18, 2016 5:20 am przez bumburobmyszum, łącznie zmieniany 1 raz.

czekoladka1

Post autor: czekoladka1 » sob sie 22, 2015 3:46 pm

Nie mam zbyt dobrych doświadczeń jeżeli chodzi o jakieś drewniane żaluzje. Kiedyś w moim bloku postanowiłem raz zamontować z żoną. Nie był to za dobry wybór. Po pewnym czasie zaczęliśmy go żałować. Chcieliśmy znaleźć dla siebie coś lepszego. Po długich namysłach i rozmowach odeszliśmy od tych żaluzji. Postanowiliśmy zainstalować u nas rolety. Okazały się bardziej odpowiednie.

loretta

Post autor: loretta » ndz sie 23, 2015 2:13 pm

Witam ponownie, bardzo dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, podpowiedzi oraz odpowiedzi. Przyjemnie podyskutować w kulturalnym gronie. Bumburobmyszum dziękuję za podanie linku. Znalazłam na tej stronie żaluzje drewniane, które idealnie sprawdzą się w moim wnętrzu. Myślę, że jutro złożę na nie zamówienie. Nie mogę się już doczekać. Ja jednak wolę żaluzje drewniane niż aluminiowe.

Testovirrs

Post autor: Testovirrs » czw sie 27, 2015 6:08 am

Sam mam drewniane żaluzję i musze powiedzieć że naprawdę bardzo ładnie wyglądają lecz bardzo dużo kurzu na nich osiada i dość częasto trzeba myć.

marzenloka

Post autor: marzenloka » pt sie 28, 2015 11:28 am

A jak wygląda czyszczenie takich żaluzji? Potrzebujesz do tego specjalnych preparatów?

furiatka1

Post autor: furiatka1 » wt wrz 08, 2015 5:24 am

drewniane żaluzje są spoko. Sama mam takie w domu, dobrze się je myje i tworzą bardzo fajny klimat.

Rammzas
Kontaktowanie:

Post autor: Rammzas » wt wrz 08, 2015 7:35 am

Żaluzje nie są funkcjonalne, bo szybko się psują i są ciężkie do wyczyszczenia. Lepiej sprawdzają się rolety zwłaszcza rzymskie, bo mozna je wyprać.

marzenloka

Post autor: marzenloka » śr wrz 09, 2015 7:55 am

A nie lepiej zamiast na drewniane żaluzje postawić na takie zasłony: http://homebook.pl/produkty/firany-i-zaslony? Wydaję mi się, że będzie to lepiej wyglądać i nada mieszkaniu większej przytulności. Przy okazji możecie zerknąć na Homebooka i zobaczyć jakie jeszcze tam są "okienne" inspiracje.

barteksmolinski
Kontaktowanie:

Post autor: barteksmolinski » wt wrz 29, 2015 9:53 am

Przy zakupie żaluzji najważniejszy jest wybór dobrej tkaniny, najczęściej są to bawełna i poliester. Od kupna żaluzji z dobrego materiału będzie zależała łatwość czyszczenia. Najlepiej żaluzje kupować od sprawdzonych producentów.

Odpowiedz