Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Dom opieki

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

Siwek

Dom opieki

Post autor: Siwek » pn sie 10, 2015 6:51 am

Witajcie, Mam pytanie: czy ktoś może polecić mi jakiś dobry i sprawdzony dom opieki, najlepiej na terenie województwa mazowieckiego, w okolicach Warszawy? Priorytetem dla mnie jest fachowa opieka, rehabilitacja, spokój, cisza oraz miła, gościnna, rodzinna atmosfera. Mam taką sytuację życiową, że muszę skorzystać z usług takiego domu, ze szczególnym naciskiem na chorobę Alzheimera... Czy możecie mi polecić jakąś sprawdzoną w 100% palcówkę? Dziękuje serdecznie z góry za wszelkie informacje, będę bardzo wdzięczny.

lizak

Post autor: lizak » pn sie 10, 2015 2:35 pm

No niestety czasami człowiek musi stawić czoła takim problemom i mimo tego że tak naprawdę wcale nie chce musi skorzystać z pomocy takiego właśnie domu .... wiem coś o tym, też musieliśmy oddać babcie właśnie z tego samego powodu czyli alzheimera, wszyscy w domu pracujemy a ona nie mogła już zostawać sama. Najgorzej przeżyła to mama a le z perspektywy czasu wie że to było najlepsze wyjście. Niestety mieszkam pod wrocławiem więc naszego domu opieki nie możemy ci polecić

suggar

Post autor: suggar » pn sie 10, 2015 3:09 pm

Twoje wymagania chyba spełni każdy dom opieki. Na pewno nie jest to łatwa decyzja oddać kochaną osobę pod opiekę innej osobie. Ale jak nikt nie ma możliwości zaopiekowania się to lepiej komuś zapłacić i zapewnić dzięki temu fachową opiekę.

kefirek

Post autor: kefirek » wt sie 11, 2015 10:45 am

Szczerzę współczuję sytuacji. Sam kiedyś myślałem, co się stanie za kilka lat, kiedy rodzice będą już naprawdę starsi i nie będą sobie dawali radę sami, a ja daleko. Jestem także jedynakiem, co utrudnia sprawę. Pojawia się poczucie winy, że nie można oddać rodzicom tego, co dali nam na początku naszego życia. Poszukaj trochę w wyszukiwarce, znajdziesz trochę domów.

swizeel

Post autor: swizeel » wt sie 11, 2015 12:53 pm

moi rodzice niedawno szukali placówki dla mojego wujka, niestety już nie rozpoznawał osób ;/ zdecydowali się na http://www.domyopiekiolimp.pl przejrzyj sobie ich stronę, może uznasz, że jest to dobre miejsce dla osoby z Alzheimerem... opieka pielęgniarska jest tam 24 godziny na dobę, dostępni są także odpowiedni lekarze i rehabilitanci, także wszystko co potrzebne, aby zmniejszyć rozwój choroby :)

Alerr

Post autor: Alerr » wt wrz 22, 2015 8:54 am

Jak z województwo Mazowieckiego to chyba idealnym rozwiązaniem będzie Kaśmin - dom opieki Mazowieckie

Alicja89

Post autor: Alicja89 » sob gru 05, 2015 3:12 am

Faktycznie czasem opieka zwłaszcza nad osobą starszą jest ponad nasze siły i czasem dom opieki jest najlepszym wyjściem. Sama opiekowałam się mamą po udarze mózgu i wiem jak trudno jest połączyć doglądanie takiej osoby, szczególnie gdy wymaga ona stałej uwagi, z innymi obowiązkami. Na moje szczęście nie musiałam korzystać z domów opieki, ponieważ po dwóch turnusach rehabilitacyjnych w Centrum NORMAN w Koszalinie, mojej mamie udało się powrócić do pełniej sprawności. Nawet nie chcę myśleć, co byłoby z nią teraz, gdyby terapia nie przyniosła skutku. Ważne, że się udało:)

admija
Kontaktowanie:

Post autor: admija » wt gru 08, 2015 3:46 am

Nie wyobrażam sobie jak można oddać swoich bliskich do domu opieki to straszne

furiatka1

Post autor: furiatka1 » śr gru 09, 2015 12:51 am

ja tez sobie tego nie wyobrażam. Nigdy nie oddałabym tam swoich rodziców.

venotef

Post autor: venotef » pt gru 11, 2015 6:12 am

Ja też jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Ale cóż, widać nie wszyscy mają jakieś skrupuły.

kolik

Post autor: kolik » pn gru 14, 2015 7:32 am

sytuacje życiowe bywają równe, nie ma co oceniac, a juz wypowiadanie sie ze by sie nie zrobilo tego czy tamtego... jesli nie stoimy prze ddecyzją, nie jestesmy w danej sytuacji to mozemy sobie gdybac. Na dana sytacje sklada sie wiele czynnikow- rowniez nasze mozliwosci... posrednim rozwiazaniem moze byc wynajecie opiekunki.

furiatka1

Post autor: furiatka1 » pt gru 18, 2015 4:52 am

mam nadzieję, ze nigdy życie nie zmusi mnie do takiego posunięcia

Zambeirs

Post autor: Zambeirs » śr gru 30, 2015 6:05 am

Warto sobie ogarnać taki dom opieki dla starszych ludzi bo nie mozna sobie zostawić tego na ostatnie chwile ja tam sobie ogarne to i tamto

leski

Post autor: leski » śr gru 30, 2015 9:48 am

To rzeczywiście bardzo ważna sprawa.

furiatka1

Post autor: furiatka1 » wt sty 12, 2016 2:40 am

nigdy moim rodzicom nie zafunduję takiego pobytu. Mają mnie i mogą na mnie polegać w każdej kwestii.

Odpowiedz