Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Co aktualnie czytasz?

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

mieszek
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 10:51 am

Co aktualnie czytasz?

Post autor: mieszek » śr lip 15, 2015 9:39 am

Co jeśli - ja czytam ta powieść:-)
Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole.
Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.
Gdy tajemnice z przeszłości i teraźniejszości zderzają się, jedno staje się jasne: nic nie jest takie, jakim się wydawało…

Kesztyrko
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 3:57 am

Post autor: Kesztyrko » śr lip 15, 2015 12:56 pm

Koszmarna cisza.
Nagranie magnetofonowe, które się nagle urywa i następuje nieznośna cisza. Tylko tyle zostało Janowi Forstnerowi po młodszym bracie. Dwadzieścia trzy lata temu Sven przepadł bez wieści. Tej samej nocy w tajemniczych okolicznościach zginął też ojciec chłopców. Oba zdarzenia nigdy nie zostały wyjaśnione. Gdy Jan wraca do rodzinnego miasta, przeszłość znowu go dopada. Tajemnicze samobójstwo młodej kobiety naprowadza go na ślad koszmarnej tajemnicy.

trateg
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 31, 2015 7:05 am

Post autor: trateg » czw lip 16, 2015 2:33 pm

`Latte` to opowieść o sile miłości i przyjaźni... z wątkiem kryminalnym.
Na tyłach ogrodu Nadia dokonuje wstrząsającego odkrycia - znajduje leżące na ziemi zwłoki swojej przyjaciółki Aleksandry. Przyjeżdża ekipa policyjna i on - przystojny, pociągający, pewny siebie komisarz Marcel Zaro, który będzie prowadził tę sprawę. Już od pierwszego momentu rodzi się między nimi piorunująca wręcz fascynacja. Chociaż Nadia zdaje sobie sprawę, że w tak koszmarnej sytuacji to istne szaleństwo, nie jest w stanie oprzeć się sile ogarniającego ją uczucia.

Kaja89
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 31, 2015 4:38 am

Post autor: Kaja89 » pt lip 17, 2015 1:58 am

Przepiera Maciej - Epidemia zamkniętych serc.
Jeśli coś płynie z głębi serca, jest dobre. Zawsze. Opowiedziana w tej książce historia jest zajmująca, nawet nieco niesamowita. Aleks, jej bohater, prowadzi wygodne, beztroskie życie. Jego dewizą jest żyć przyjemnie puby, panienki, te rzeczy. Ale przychodzi dzień, gdy i on uświadamia sobie, że to nic nie znaczy. A skoro tak, to co jest naprawdę ważne? Aleks, uwikłany w nieoczekiwane, czasem...

marcziki
Posty: 3
Rejestracja: pt cze 05, 2015 3:03 am

Post autor: marcziki » sob lip 18, 2015 4:42 am

Tajemnice haremów - Harem był w każdym muzułmańskim domu, lecz jeden z nich — harem padyszacha w pałacu Topkapy — wywoływał najwięcej emocji. Pełna przepychu, wręcz baśniowego bogactwa, a zarazem okrutnie wyrafinowana rzeczywistość przez wieki podniecała wyobraźnię nie tylko Europejczyków. Najpiękniejsze dziewczęta, ich okaleczeni strażnicy-eunuchowie i jeden zdrowy mężczyzna — pan ich życia i śmierci, a zarazem władca potężnego imperium, żyli, podporządkowani okrutnym nieraz regułom namiętności i zbrodni.

wiko88
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 05, 2015 2:14 am

Post autor: wiko88 » sob lip 18, 2015 12:08 pm

Peter May - Czarny Dom. Znakomity kryminał brytyjskiego autora wreszcie po polsku. Zbrodnia popełniona na niewielkiej szkockiej wyspie Lewis staje się dla Fina MacLeoda, oficera policji, okazją do sentymentalnego powrotu w przeszłość – po wielu latach wraca na rodzinną wyspę. Nie spodziewa się, że to właśnie w zapomnianej już prawie przeszłości leży klucz do rozwiązania zagadki. Klimatyczny, świetnie napisany kryminał ze świetnym portretem wyspiarskiej społeczności w tle.

olcyk
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 04, 2015 1:07 pm

Post autor: olcyk » ndz lip 19, 2015 1:24 am

Kobieta Maorysów:-)
Nowa Zelandia, rok 1875. Michael i Lizzie spełnili swoje wielkie marzenie o farmie owczej, przed nimi obiecująca przyszłość. Jednak ich świat któregoś dnia zadrży w posadach: ich najstarsza córka Matariki zostaje uprowadzona przez swego biologicznego ojca, maoryskiego wodza Kahu Heke…

plastikowy
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 10, 2015 11:34 am

Post autor: plastikowy » wt lip 21, 2015 5:08 pm

Warszawa 1944 - bardzo lubie historyczne książki:-)
Książka o powstaniu warszawskim, wplecionym w ogólną historię drugiej wojny światowej, napisana wnikliwie i z rozmachem. Imponująca dokumentacja m.in. z archiwów prywatnych prof. Władysława Bartoszewskiego, ale też niemieckich i brytyjskich. Obiektywizm, szeroki kontekst historyczny; znakomita narracja, wysoki poziom literacki.

sennsi
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 10, 2015 11:50 am

Post autor: sennsi » wt lip 21, 2015 5:12 pm

Smak pestek jabłek - Katharina Hagena.
Po śmierci babci Iris dziedziczy jej dom. To wydarzenie otwiera dla niej bramy do świata, który wypadł poza ramy czasu. Miejsca, gdzie porzeczki w tajemniczy sposób zmieniają kolor, a kobiety krzeszą iskry z palców. Iris na tydzień zostaje sama w domu Berthy. Nie wie, czy w ogóle chce go zatrzymać. Pływa w czarnym jeziorze, przyjmuje gości, całuje brata dawnej przyjaciółki i maluje mur. Spacerując z pokoju do pokoju, po omacku przebija się przez własne wspomnienia i własną niepamięć, odtwarzając splątane losy trzech pokoleń niezwykłych kobiet.

palermik
Posty: 2
Rejestracja: pt lip 10, 2015 12:03 pm

Post autor: palermik » śr lip 22, 2015 1:39 am

Julie Lawson Timmer. Ostatnie pięć dni :shock:
Mara, oddana żona i mama adopcyjna, kiedyś odnosiła sukcesy jako wzięta prawniczka, a obecnie zmaga się z coraz bardziej dotkliwymi objawami ciężkiej, nieuleczalnej choroby. Mimo wsparcia bliskich nie może się pogodzić z utratą niezależności i przystosować do nowych warunków, co skłania ją do podjęcia dramatycznej decyzji o odejściu na zawsze. Daje sobie pięć dni na pożegnanie wszystkich, których kocha.
Scott, nauczyciel gimnazjum i trener koszykówki, od roku wraz żoną sprawuje opiekę zastępczą nad ośmiolatkiem z trudnego środowiska. Za pięć dni chłopiec, którego Scott zdążył pokochać jak własnego syna, ma wrócić do biologicznej matki.

bronislawek
Posty: 5
Rejestracja: czw lip 09, 2015 9:25 am

Post autor: bronislawek » śr lip 22, 2015 3:35 am

Larry McMurtry. Czułe słówka
Najsłynniejsza książka Larry’ego McMurtry’ego, w której powołał do życia dwie niezapomniane bohaterki: Aurorę Greenway i jej córkę Emmę. Aurora to typ egocentryczki, wokół której musi kręcić się cały świat, ze sznurkiem jej wielbicieli włącznie. Jest wdową, która uzurpuje sobie prawo do decydowania o wszystkim, również o życiu własnej córki, która z kolei za wszelką cenę pragnie wyzwolić się spod nadopiekuńczych skrzydeł matki. Tymczasem los zsyła Aurorze dwa poważne wyzwania, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć: niespodziewane plany matrymonialne Emmy i jej chorobę.

Kopertygho
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 06, 2015 2:25 pm

Post autor: Kopertygho » śr lip 22, 2015 3:51 am

Nic nie czytam. Nie lubię czytać. Za dużo czasu by mi to zajmowało. Wolę bardziej sobie obejrzeć film zamiast czytać książkę. Nie miałbym też czasu iść do biblioteki i wypożyczać coś do poczytania. To by nie było w moim stylu. To według mnie byłoby głupie haha

mefistof
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 09, 2015 10:09 am

Post autor: mefistof » śr lip 22, 2015 6:57 am

Czytam właśnie Houston mamy problem Katarzyny Grocholi. Grube czytadło, momentami zabawne, ale szału nie ma. Zdarza mi się zapomnieć o czym czytałam, widocznie fabuła nie jest tak wciągająca jak by tego sobie życzyła autorka.

Tanihoo
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 13, 2015 3:03 am

Post autor: Tanihoo » czw lip 23, 2015 3:36 am

Zdążyła jeszcze wziąć kąpiel i przebrać się. W ostatniej chwili odwołała spotkanie, na które była umówiona. Wieczór spędzała sama. Znaleziono ją w łazience, leżącą w kałuży krwi. Przyczyną śmierci okazał się cios w skroń zadany tępym narzędziem....

Kaja Malanowska. Mgła :-)

Gagrioo
Posty: 4
Rejestracja: sob lip 11, 2015 4:49 am

Co aktualnie czytasz?

Post autor: Gagrioo » czw lip 23, 2015 9:23 am

William Wharton i jego świetna powieść Niezawinione śmierci pochłonęła mnie teraz całkowicie. Zachęcam do tej lektury gorąco. jest to naprawdę autor, który swoją narracją i pomysłem poraża w pozytywnym słowa znaczeniu.

Odpowiedz