Witamy na Forum Polonii w Dallas!

A gdyby tak fototapeta?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

masteryk

A gdyby tak fototapeta?

Post autor: masteryk » sob lip 11, 2015 5:29 pm

Intryguje mnie pewna sprawa... Mam fajne fotki z wakacji rodzinnych, sporo zdjęć dzieci, które mam ochotę gdzieś powiesić.. Jednak obwieszanie wszystkich ścian ramkami mija się moim zdaniem celem, więc lepszym wyjściem chyba będa fototapety. Pytanie tylko czy ktoś z was ma już jakieś doświadczenia, czy ktoś z was robił takie fototapety? O czym powinienem wiedziec? Czy normalne zdjęcie będzie dobre czy potrzeba tu czegoś w wysokiej rozdzielczości. I najważniejsze: Gdzie wykonać takie coś na zamówienie?

Wrona85

Post autor: Wrona85 » śr lip 15, 2015 10:52 am

Co do tego gdzie zrobić fototapetę to zależy między innymi od tego czy w Twoim miejscu zamieszkania ktoś świadczy takie usługi i czy liczy sobie za to przystępną cenę, a jeśli nie to wtedy trzeba poszukać w internecie, co daje więcej możliwości. A co do rozdzielczości, to im lepsza jakość zdjęcia tym lepsza będzie jego jakość na fototapecie.

mikrosz

Post autor: mikrosz » pn lip 20, 2015 3:30 am

Nie wiem czy chciałbym oglądać swoje zdjęcia w tak sporym powiększeniu na ścianie w salonie czy też sypialni;) ale to już moje upodobania. Co do samej fototapety to zdjęcia muszą być jak najwyższej jakości, wykonane dobrym aparatem tak by po powiększeniu nadal wyglądały dobrze. każdy sklep zrobi Ci taką fototapetę po przesłaniu zdjęć! Miłej zabawy z naklejaniem;)

Mandy666

Post autor: Mandy666 » pn lip 20, 2015 6:08 am

Ja jestem ciekawa w jaki sposób, gdzie i jakich formatów będzie ta fototapeta? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić;/ Chcesz obkleić wszystkie ściany zdjęciami swoich pociech? Taka fototapeta będzie fajna, jeżeli zrobisz ją na przykład w czarno białym kolorze i jakoś wkomponujesz w przedpokój - wtedy to będzie miało jakiś sens, a w innym przypadku chyba raczej niekoniecznie;/ Zobacz sobie przykładowe wzory i aranżacje tutaj http://fototapetynawymiar.com/, może coś cię zainspiruje:-)
Ostatnio zmieniony śr lip 29, 2015 4:03 pm przez Mandy666, łącznie zmieniany 1 raz.

Gryzzli

Post autor: Gryzzli » pn lip 20, 2015 6:14 am

Fototapeta to bardzo fajna sprawa i w ostatnim czasie bardzo modna, mam taką w salonie ale wzór wybrałam sobie z galerii danej firmy w której zamawiałam fototapetę i powiem szczerze, że nie wiem jak sprawdzi się zdjęcie, podejrzewam że rozdzielczość będzie miała tu duże znaczenie, a zamówisz ją w każdym sklepie który ma w swojej ofercie fototapety

Magister

Post autor: Magister » wt lip 21, 2015 6:38 am

Fototapety ostatnio w internecie stają się tańsze dlatego opłaca się już zamawiać zwykłemu przeciętnemu kowalskiemu : ) Ja polecam robić zdjęcia swoimi telefonami, a jak macie problem z np. wtryskami w aucie to http://pracowniamielewczyk.pl dobra stronka www, będąc w tym warsztacie dowiedziałem się więcej od jednego z klientów o fotografii ślubnej i gdzieś dzięki ich sugestiom doszedłem do fotografa który sprawdził się jak nikt :)
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2018 5:38 am przez Magister, łącznie zmieniany 4 razy.

Jjolek
Kontaktowanie:

Post autor: Jjolek » wt lip 21, 2015 8:47 am

Fototapety są bardzo stylowe, ale musimy wybrać odpowiednią. Kolega ma olbrzymia fototapetę mosty w industrialnym wnętrzu i wygląda to zjawiskowo.

masteryk

Post autor: masteryk » wt lip 21, 2015 6:16 pm

Jjolek - no właśnie mam zamiar wybrać coś takiego, co będzie się prezentowało idealnie w pokoju. Nie mam za wiele pomysłów jeszcze ale wolę podpytać, przygotować się zanim zapadną ostateczne decyzje. Rozumiesz, warto wszystko przemyśleć, wyobrazić sobie zaplanować i dopiero potem wdrożyć a nie jak większośc z gorącą głową wszystko robią i na szybko

kimgas
Kontaktowanie:

Post autor: kimgas » śr lip 22, 2015 3:29 am

Fototapeta tak, ale one dobrze wyglądają na dużych przestrzeniach, w małych słabo się sprawdzają.

suzi83

Re: A gdyby tak fototapeta?

Post autor: suzi83 » śr lut 28, 2018 1:09 pm

Jeśli grafika jest dobrze dobrana rozmiarowo to nawet w małych pomieszczeniach są ok. Widziałam kilka aranżacji przedpokoju na blogach - połączenie takich mebli https://www.kupujemymeble.pl/szafy-prze ... okoju.html i właśnie fototapet. Bardzo dobrze to wyglądało. Więc myślę, że śmiało i w małych można stosować.

salceson

Post autor: salceson » pn kwie 16, 2018 4:25 am

Fototapeta ze zdjęcia ? Moim zdaniem to dość kiczowate, po szybkim czasie Ci się znudzi, lepiej wybrać jakiś unikatowy, oryginalny wzór. Co powiesz na coś takiego https://artpasaz.pl/sklep/foto-tapeta-p ... aly-tunel/ Znajoma ma takie cacko u siebie i każdy kto wchodzi o domu to zatrzymuje się przed tą fototapetą i podziwia kilka minut.

Ailis

Post autor: Ailis » czw sie 16, 2018 4:17 am

Fototapety potrafią być drogie, również czas realizacji zamówienia często przekracza miesiąc. Polecam tapetę, która kosztuje mniej, a daje taki sam efekt. Mogę polecić stronę https://innetapety.pl/ , na której zamówiłam tapetę ze wzorem cegły. Znajomi nie mogli uwierzyć, że to tapeta, bo wygląda jak prawdziwa cegła na ścianie. Zakochałam się w sypialni.

fazan

Post autor: fazan » czw sie 16, 2018 4:59 am

jak dla mnie to fototapety są już niemodne

Zenonek

Post autor: Zenonek » pn sie 20, 2018 1:51 am

Według mnie fototapeta jest mało funkcjonalna - zarówno pod względem samego montażu, jak i potem utrzymania i czyszczenia. Ja się zastanawiam nad wyborem innego rozwiązania, np. tego rodzaju paneli szklanych z Bochni. Można na nich wykonać naprawdę efektowne nadruki, a czyści się je znacznie prościej ;)

luizka9800

Post autor: luizka9800 » sob wrz 15, 2018 5:10 am

Pewnie, że tak. Ja kupiłam swoją fototapetę na stronie https://fototapety.art/ i jestem zadowolona, jak nigdy wcześniej. Żadna zwykła tapeta nie da takiego ciekawego efektu. Zdecydowaliśmy się na nią w salonie i jest super. Polecam Was, jeśli tylko się zastanawiacie. Świetnie też będzie wyglądał jakiś wzór w sypialni lub nawet w kuchni czy w jadalni.

Odpowiedz