Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Jak urządzić stylowe i nowoczesne wnętrze?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

Mauryn2168

Jak urządzić stylowe i nowoczesne wnętrze?

Post autor: Mauryn2168 » śr cze 03, 2015 4:41 am

Hejka! Czy ktoś z Was podpowie mi, jak urządzić funkcjonalne, stylowe i jednocześnie nowoczesne wnętrze w stylu skandynawskim? Wiem, że ten styl i wnętrza charakteryzuje prostota i drewniane dodatki, ale nie wiem gdzie kupić elementy niezbędne do dekoracji takiego wnętrza? Czy całe mieszkanie w stylu skandynawskim nie będzie nudne? Czy samem człowiek poradzi sobie z urządzeniem takiego wnętrza czy lepiej skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty architekta? Poradzicie mi, gdzie znaleźć meble i dodatki w stylu skandynawskim?

EkoEryka80

Post autor: EkoEryka80 » pt cze 05, 2015 1:15 pm

Wszystko ostatecznie zależy tak naprawdę do nas. Wnętrza w stylu skandynawskim mają jakieś swoje reguły, że jest dużo bieli, drewna i naturalnych elementów, ale też bardzo dużo zależy od tego jakie dekoracje wybierzemy, czy dołożymy jakiś kolor czy zostawimy samą biel czy może przełamiemy ją jakimś innym intensywnym kolorem. Ja uwielbiam dekorować i robię to zawsze sama, ale jeśli nie czujesz się na siłach albo po prostu ci się nie chce to warto poprosić kogoś o pomoc.
Ostatnio zmieniony czw wrz 10, 2015 5:55 am przez EkoEryka80, łącznie zmieniany 2 razy.

najnten

Post autor: najnten » sob cze 06, 2015 7:56 am

Generalnie zgodzę się z przedmówca. wszystko jest zależne od waszej wyobraźni i weny twórczej. Może warto skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty. Poszukaj jakiś prospektów i aranżacji w sieci. Na pewno coś Ci podpowiedzą.

Mauryn2168

Post autor: Mauryn2168 » pn cze 08, 2015 5:27 am

Na pewno prospekty i zdjęcia z sieci są bardzo inspirujące, ale ja niestety nie mam tej zdolności przenoszenia tego co widzę na rzeczywistość;/ Za każdym razem, jak się czymś inspiruję to w efekcie wychodzi mi z tego coś nieco kiczowatego;/ Nie wiem , dlaczego tak jest ale jakoś nie potrafię sobie z tym poradzić;/ Jak myślicie? Czy koszt takiego dekoratora wnętrz jest wysoki? Czy są to raczej jakieś rozsądne pieniądze?

Awatar użytkownika
Angelo

Post autor: Angelo » pn cze 22, 2015 3:31 pm

Czy koszt architekta wnętrz jest wysoki czy niski to tak naprawdę zależy od zasobności portfela :)
Osobiście nie znam się na stylu skandynawskim, natomiast gdy przeczytałem tytuł wątku, to od razy ze stylowym i nowoczesnym wnętrzem skojarzył mi się kominek na biopaliwo. Pięknie wygląda, niektóre modele są wręcz fantazyjne. Nie można w tym przypadku odmówić ani stylu ani nowoczesności.

liczi

Post autor: liczi » pt lip 03, 2015 1:16 am

Ja jestem zwolenniczką duńskiego designu i chętnie wykorzystałabym go w swoich wnętrzach. To ciekawe formy idealnie nadające się do monochromatycznych, minimalistycznych wnętrz.

dunsee

Post autor: dunsee » wt lip 07, 2015 6:32 pm

Meble w stylu skandynawskim dostaniesz u niszowych projektantów. Część z nich znajdziesz także w Ikei. Szukaj inspiracji w sieci. Najwięcej zdjęć skandynawskich przestrzeni znajduje się na Pintereście. Oglądając je, można odpłynąć na wiele godzin!

marzenloka

Post autor: marzenloka » śr lip 08, 2015 3:56 am

A co myślicie o takich http://sprzedajemy.pl/temat/fotel+uszak fotelach typu uszak? Mam co do nich mieszane uczucia, ponieważ z jednej strony mi się podobają i chciałabym takie mieć, ale z drugiej odnoszę wrażenie, że są trochę pretensjonalne.

liczi

Post autor: liczi » śr lip 08, 2015 5:42 am

Niektórzy moi znajomi takie mają i prezentuje się to całkiem ładnie.

marzenloka

Post autor: marzenloka » śr lip 08, 2015 11:18 am

A w jakim stylu mają ogólnie urządzone wnętrza?

daleka

Post autor: daleka » czw lip 09, 2015 1:47 am

Też jestem ciekawa do jakiego stylu dobrali taki dodatek. Ostatnio przeczytałam świetny tekst o tym, jak urządzać mieszkanie, gdy ma niewielki metraż. Polecam, bo omówiono w nim wiele sprawdzonych trików.

zuziagola

Post autor: zuziagola » czw wrz 10, 2015 2:59 pm

Moim zdaniem warto postawić na detale i dodatki. To dzięki nim wprowadzamy charakter wnetrza, niepowtarzalny klimat. Ja uwielbiam różne ścienne ozdoby i chyba ostatnio zbyt często zmieniam, teraz na plakaty z http://posterilla.pl/ - dla każdego coś się znajdzie, a jak nie, to można stworzyć coś według własnego projektu.

leski

Post autor: leski » czw wrz 17, 2015 7:57 am

A ja raczej wolę minimalistyczne wnętrz z jak najmniejsza ilością dodatków.

daleka

Post autor: daleka » czw wrz 17, 2015 8:44 am

Ja także. Najbardziej lub9ię styl skandynawski.

Marika

Post autor: Marika » śr paź 07, 2015 3:22 pm

A co sądzicie o szklanych panelach? Sama od jakiegoś czasu zastanawiam się nad taką opcją do kuchni i nawet znalazłam tu zakład szklarski, który robi takie rzeczy. Tak sobie myślę, że na pewno wprowadzą do wnętrza nieco świeżości.

Odpowiedz