Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Polskie wesele, a tradycje

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

emilkaczma

Polskie wesele, a tradycje

Post autor: emilkaczma » wt wrz 04, 2018 7:34 am

Dziewczyny - pomóżcie! Czy znacie jeszcze jakieś tradycję poza tymi tutaj? Moja koleżanka bardzo chce użądzić prawdziwe polskie wesele i własnie pomagam jej znaleźć jak najwięcej naszych tradycji :). Będę wdzięczna za każdą informację!

Rodan_Ptak_Śmierci

Re: Polskie wesele, a tradycje

Post autor: Rodan_Ptak_Śmierci » pt wrz 21, 2018 6:33 am

Ja tam za weselami nie przepadam. Bywają dość siarowate.

raszka

Post autor: raszka » wt wrz 25, 2018 2:52 pm

Fotobudka to w Polsce jeszcze nie tradycja czy zwyczaj ale bardzo lubiana atrakcja. I przez młodych gości i przez tych starszych, mnie kiedyś babcia wyciągała żebyśmy sobie zdjęcie zrobiły bo nie wnuków zdjęć w ogóle a tak będzie miała od razu. I też jej się podobało. Nawet się nie spodziewałam że taka dobra jakość może być takich przez maszynę drukowanych, wcale nie gorsze niż z naszej lustrzanki. Tam była fotobudka Smove i potem doczytałam, że oni na jakość materiałów dużą wagę przywiązują to pewnie to dlatego, może nie z każdej fotobudki takie dobre zdjęcia są. Także trzeba i na markę patrzeć, żeby goście byli zadowoleni to fotki muszą być wyraźne.

marian334

Post autor: marian334 » śr wrz 26, 2018 3:12 am

Na polskich weselach zawsze są tradycje.Sam znam kilka takich tradycji.

monika3

Post autor: monika3 » pt sty 11, 2019 8:59 am

Fajnie jakby też zadbała o zorganizowanie czasu dla dzieci. Może animacje bydgoszcz byłyby rozwiązaniem, z tego co zauważyłam dzieciaki zawsze się piszą na taką frajdę. A w przypadku Twojej koleżanki, animatorka mogłaby obmyślić jakieś zabawy związane z tradycjami weselnymi, nie byłoby ciekawie?

Gość

Post autor: Gość » pn sty 14, 2019 1:35 pm

My ładne wesele mieliśmy w lokali Smaki życia w miejscowości Wieliszew. ogromny wybór dań, a to wszystko przez szwedzki stół, mojej mamie najbardziej podobała sie organizacja obsługi, szybko i miło. Dodatkowo bardzo plusuje okolica. Jest zielono, niedaleko sa jeziora, miejsce na sesję zdjęciową jak znalazł.

Rodan_Ptak_Śmierci

Post autor: Rodan_Ptak_Śmierci » czw sty 17, 2019 6:36 am

Niby lubię tradycję, ale niektóre polskie weselne zwyczaje są iście siarowate.

julka9

Post autor: julka9 » śr sty 23, 2019 1:36 am

Dla nas to tylko polskie jedzenie bylo najwazniejsze z takich rzeczy, bo wiadomo, ze goscie to uwielbiaja na weselach. A reszta to byla bardzo nowoczesnie. Tez znalezlismy Dom Weselny Astoria w Kaniach pod Warszawa i obiekt nadaje sie na takie polskie, duze wesele. Zmiescilismy tu ponad 100 osob.

pieczarka

Post autor: pieczarka » sob sty 26, 2019 5:53 am

Każdy robi wesele takie na jakie ma ochote. Mnie zalezalo na eleganckim dworku z ogrodem i miejscami noclegowymi dla gości przyjezdnych z daleka. Udalo mi się znaleźć taka sale w Kurowie niedaleko Szczecina. To Dworek Kurowski http://dworekkurowski.pl/ z ogrodem i dwiema fontannami idealne na sesje zdjęciową. Sama sala pomieści na spokojnie 12o osób (my robilismy na 100), super menu dopasowane pod nasze smaki, kelnery profesjonalni, dbali o każdy szczegól, śliczne dekoracje i niezwykla atmosfera. Bylo dokladnie tak jak sobie wymarzylam i jestem szczesliwa że ten wazny dla nas dzien spedzilismy w tak wspanialym miejscu

turbo1.9

Post autor: turbo1.9 » pn sty 28, 2019 5:03 am

ostatnio byłem na weselu i były bardzo dobre wyroby i chleb wiejski na wiejskim stole. Kolega znalazł sklep i kupił w jednym miejscu chleb i wędliny jet to piekarnia rogóżno mają swój sklep w internecie https://sklepanmar.pl/

roxana

Post autor: roxana » wt sty 29, 2019 6:54 am

Może fotobudka na weselu nie kojarzy się bardzo tradycyjnie, ale jest coraz częściej wybierana przez Młodych jako dodatkowa atrakcja. Czy warto na nią się decydować?

faglo

Post autor: faglo » wt sty 29, 2019 9:11 am

ja przyznam szczerze nie przepadam za polskimi weselami

Arkadiusz1

Post autor: Arkadiusz1 » śr sty 30, 2019 7:58 am

Przy czym dzisiaj się to znacząco zmienia. Teraz ludzie coraz częściej organizują niebanalne wydarzenia. Wiem, że coraz częściej stosowane są chociażby takie rozwiązanie jak https://dascompany.com/namioty/7/namiot ... -pvc-sfr/1 Wesela plenerowe w Polsce przyjmują się bardzo dobrze, więc warto o tym pamiętać.

senator13

Post autor: senator13 » śr sty 30, 2019 8:11 am

Nie wiem jakie są tradycje. Ja jednak uważam, że wesele nie powinno być z przytupem. Wesele powinno być normalne, małe.

anita445

Post autor: anita445 » śr sty 30, 2019 3:13 pm

Najważniejsze aby wam się podobało, jak dla mnie to bez znaczenia czy wesele jest bardzo tradycyjne, czy bardziej nowoczesne. Myślę, ze teraz nawet jest więcej fajnych możliwości jak np wesele na statku podczas rejsu http://www.jagodowyrys.pl/ . Super sprawa.

Odpowiedz