Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Czy ktoś się orientuje na czym polega pozew zbiorowy?

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

ECOLANELLE78

Czy ktoś się orientuje na czym polega pozew zbiorowy?

Post autor: ECOLANELLE78 » śr maja 27, 2015 7:41 am

Witam! Mam nadzieję, że wśród osób na tym forum znajdą się takie, które będą zorientowane w temacie. Otóż zostałam oszukana przez firmę ubezpieczeniową axa i musiałam zapłacić spore opłaty likwidacyjne za rezygnację z umowy;/ powiem Wam, że nie jestem pewna czy naliczone opłaty były zgodne z prawem;/ W podobnej sytuacji znalazło się wiele innych osób i tak się zastanawiam czy wszyscy razem moglibyśmy złożyć pozew zbiorowy przeciwko ubezpieczycielowi? Na czym to polega? Ktoś wie i może coś podpowie?

EUGENIA1744

Post autor: EUGENIA1744 » śr maja 27, 2015 8:57 am

Z tymi firmami ubezpieczeniowymi niestety tak często bywa, że człowiek niedokładnie przeanalizuje umowę , a potem wychodzą cuda na kiju;/ Warto pomyśleć nad tym pozwem zbiorowym, bo jest to zawsze większa siła przebicia w sądzie, a taki zbiorowy pozew polega na tym, że razem składacie pozew do sądu i razem walczycie i później dzielicie się tym, co udało Wam się wygrać bądź też nie..
EUGENIA1744

EXTRALEONARDA92

Post autor: EXTRALEONARDA92 » śr maja 27, 2015 1:10 pm

Według mnie pozew zbiorowy w takiej sytuacji to naprawdę dobra opcja. Tyle się teraz słyszy o tych wszystkich ubezpieczycielach, którzy tylko wyłudzają pieniądze od zwykłych ludzi... Często jest tak, że w umowach znajdują się tak zwane "kruczki" i ciężko się później z tego wszystkiego wymiksować. Na Waszym miejscu w ogóle bym się nie zastanawiała, tylko szybko składała pozew do sądu!

ECOLANELLE78

Post autor: ECOLANELLE78 » czw maja 28, 2015 6:29 am

A powiedzcie mi, jaka szansa jest w ogóle na wygranie z taka firmą ubezpieczeniową ? Czy wygrana jest w ogóle możliwa czy raczej niekoniecznie? Zastanawiam się czy taki pozew zbiorowy będzie miał naprawdę większą szansę przebicia, niż taki pojedynczy pozew? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Z tego co się słyszy to wiele osób ma naprawdę podobny problem..

liczi

Post autor: liczi » czw maja 28, 2015 12:09 pm

Jakaś tam szansa jest, jeżeli podstawy są dobre.

Marcelina2879

Post autor: Marcelina2879 » sob maja 30, 2015 1:49 am

Na Twoim miejscu nie szukałabym pomocy na forum, tylko udała się do prawnika. Z umowami nie ma zartów, a ich zrywanie zawsze wiąże sie z konsekwencjami, firmie sie to oczywiscie nie oplaca, wiec sie zawsze dobrze zabezpiecza. mysle, ze pozew zbiorowy mialby wieksza sile przebicia, ale to najlepiej juz skonsultowac ze specjalista. my tu mozemy tylko gdybac, a trzeba sie umiec podeprzec odpowiednimi paragrafami.

jolawieszak

Post autor: jolawieszak » ndz maja 31, 2015 11:54 am

Pozew zbiorowy to forma prawna, mająca zastosowanie w postępowaniu cywilnym, na mocy której grupa poszkodowanych dochodzi roszczeń. Warunkiem jego wystosowania jest odpowiednia liczebność grupy - nie może być ona mniejsza jak 10 osób.

Przygotowanie pozwu zbiorowego

W celu wystosowania pozwu zbiorowego należy prawidłowo przygotować wniosek o rozpoznanie sprawy w postępowaniu grupowym. W dokumencie tym powinny znaleźć się informacje na temat okoliczności zdarzenia, z których jasno wynika, iż dochodzone roszczenia są jednego rodzaju. Jeżeli obiektem roszczeń będą pieniądze, należy określić ich sumę dla każdego z poszkodowanych lub ich podgrupy.
Grupa pozywających powinna mieć swego reprezentanta. W świetle tego wymogu do wniosku musi zostać dołączone oświadczenie powoda o tym, iż występuje on w roli reprezentanta. Do dokumentu należy także dołączyć oświadczenia poszczególnych poszkodowanych o przystąpieniu do grupy, jak również zgodzie co do osoby reprezentanta. Wniosek powinien zostać zaopatrzony także w umowę reprezentanta grupy z pełnomocnikiem, która jasno określa warunki wynagrodzenia pełnomocnika.

Warunki pozwu zbiorowego

Pozew zbiorowy może zostać wystosowany przez grupę co najmniej 10 osób, które dochodzą roszczeń tego samego rodzaju. Dla każdego z członków grupy musi zostać określona taka sama wysokość roszczenia, chyba że grupa zostanie podzielona na podgrupy (każda musi liczyć min. 2 osoby), dla których zostanie określona wysokość roszczeń.
Grupa poszkodowanych musi mieć swego reprezentanta, który wytacza powództwo. Jego rolę może pełnić członek grupy lub rzecznik konsumentów. Jednak sam powód musi być zastąpiony adwokatem bądź radcą prawnym (chyba że sam posiada ich uprawnienia).

johansonn

Re: Czy ktoś się orientuje na czym polega pozew zbiorowy?

Post autor: johansonn » śr sie 14, 2019 10:46 am

Hej, najlepiej zasięgnąć porady prawnej w sprawdzonej kancelarii ja zawsze jak mam wątpliwości związane z prawem to zgłaszam się po poradę do https://dobry-adwokat.org/pomoc-prawna/prawo-cywilne/. Nie znam się na prawie i uważam, że w tych sprawach najlepiej udać się do doświadczonego specjalisty. Pomogli mi nie raz uniknąć płacenia kolosalnych kwot przez moje niedopatrzenie. Polecam z czystym sercem.

Weronika2405

Re: Czy ktoś się orientuje na czym polega pozew zbiorowy?

Post autor: Weronika2405 » czw sie 29, 2019 7:55 am

Jeśli chcecie złożyć pozew zbiorowy, to potrzebny wam dobry adwokat Gdańsk. Przyda się profesjonalna porada prawna Trójmiasto, bo sprawy sądowe to mnóstwo papierkowej roboty - idzie się pogubić, nie zrozumieć, a przecież chodzi o to, żeby wygrać :D

Odpowiedz