Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Odpicowanie auta przed sprzedażą

Na kazdy temat...... + przeniesione Internet, komputery + Humor i satyra

Moderator: kris_k

standthis

Odpicowanie auta przed sprzedażą

Post autor: standthis » śr kwie 15, 2015 1:35 pm

Co sądzicie o tym, żeby najpierw troche zainwestować w sprzedawane auto, a dopiero potem szukać kupców? Opłaca się taka operacja? Chodzi mi o to, żeby kupić jakieś akcesoria samochodowe do środka - na pewno nowe pokrowce na siedzenie, żeby przykryć starą tapicerkę. Może do tego jakieś wycieraczki itp. Chcę, żeby to tylko wyglądało, nie zależy mi na jakości, więc może jakiś sklep internetowy? Samochód jest w dobrym stanie technicznym. Gorzej w środku, bo ja jako młody człowiek nie dbałem o porządek. Moi znajomi, których woziłem też nie... Myślicie, że można sprzedać potem takie autko z zyskiem?

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 15, 2015 4:12 pm

Oczywiście, że można. Tylko najpierw trzeba trochę zainwestować. Sklep internetowy jest bardzo dobrą opcją. Kupisz produkty tanio. Moja koleżanka ostatnio sprzedawała swoje autko. Trochę je podrasowała: nowe pokrowce, odczyściła deskę rozdzielczą i naprawdę wyczyściła środek samochodu. Musiała też kupić ten marker do lakieru, żeby zmazać drobne ryski :D

spenacrena

Post autor: spenacrena » śr kwie 15, 2015 4:16 pm

Myślę że nie warto inwestować pieniędzy w samochód który się sprzedaje. Posprzątaj dokładnie, umyj, wypierz dywaniki i pokrowce na siedzenia. W ostateczności kup w internecie rzeczy najpotrzebniejsze, tak aby nie rzucały się w oczy :)

dabadam

Post autor: dabadam » pt kwie 17, 2015 8:57 am

Według mnie, jeśli zadbasz o ogólny wygląd auta, to automatycznie możesz podnieść cenę, a to przecież wpływa na Twój zysk ze sprzedaży ;) Spokojnie możesz potrzebne akcesoria samochodowe sklep internetowy będzie tu najlepszym miejscem - myślę, że rzeczy zakupione przez internet różnią się jedynie ceną, nie jakością, więc śmiało możesz inwestować :) Uważam, że warto trochę podrasować autko i dzięki temu zgarnąć większą pulę zysku :P
Ostatnio zmieniony śr cze 10, 2015 8:17 am przez dabadam, łącznie zmieniany 1 raz.

lallas

Post autor: lallas » sob kwie 18, 2015 10:48 am

Wiadomo, ze jak sprzedajesz samochod to musisz go odpicowac, zeby poszedl po jak najwyzszej cenie. ja akurat do tej pory ze sklepow internetowych nie korzystalem, jesli chodzi oc zesci do samochodu, ale sie po malu przymierzam, bo z tego, co slyszalem, to mozna troche zaoszczedzic.

standthis

Post autor: standthis » sob kwie 18, 2015 1:51 pm

Udało mi się zrobić małe zakupy. Wydałem niecały tysiąc, a mam nadzieję, że dzięki temu będę miał dodatkowe 2-3 tysiące do ceny samochodu. To prawie 10% ceny, którą proponuję kupującym. Oczywiście przewiduję jakąś negocjację, ale i tak powinienem wyjść na plus minimum tysiąc złotych. Czyli sie opłaca wyszykować odpowiednio samochód przed zamieszczeniem ogłoszenia.

najkach

Post autor: najkach » pn maja 18, 2015 3:54 am

Według mnie jeśli samochód jest za bardzo wyczyszczony, że aż błyszczy i wydaje się być idealny to jest trochę podejrzane. Nikt nie sprzeda dobrego samochodu. Mnie bardziej przekonuje auto, którym trzeba dokonać samodzielnej naprawy wgnieceń, coś wymienić, pomalować. Wtedy wiadomo, że właściciel nic nie ukrywa i chce po prostu sprzedać auto.

dalleko

Post autor: dalleko » pt lip 17, 2015 5:22 am

Jak chcesz sprzedać auto to tylko na sprzedajemy.pl. Nie biorą opłat za wystawienie ogłoszenia. podczas gdy otomoto ostatnio wprowadziło niezłe opłaty.

Romeq77

Re: Odpicowanie auta przed sprzedażą

Post autor: Romeq77 » czw lip 28, 2016 5:55 am

Zamiast odpicowywać auta, lepiej zadbaj o to, by na pewno wszystkie systemy były sprawne. Ja bym w życiu nie sprzedał komuś samochodu, którym nie jest bezpiecznie jeździć. Zacznij od opon i sprawdź w https://oponafelga.pl/12-opony-ciezarowe czy na pewno nie warto ich wymienić na nowe.

allnatural

Post autor: allnatural » czw lip 28, 2016 6:54 am

Jasne, że warto. Wiele firm oferuję swoje usługi tego typu - "przygotowanie auta do sprzedaży".

Rodan_Ptak_Śmierci

Post autor: Rodan_Ptak_Śmierci » pt lip 29, 2016 3:28 am

Tylko żeby nie przesadzić i nie wydać na to więcej kasy, niż się potem dostanie za auto :)

toffik83

Post autor: toffik83 » czw wrz 01, 2016 3:51 am

Myślę, że warto dbać o auto na co dzień, a nie robić z niego perełkę przed samą sprzedażą. Sprawne oko to wychwyci.

milygrzegorz90

Post autor: milygrzegorz90 » czw wrz 01, 2016 4:14 am

O auto nalepiej dbać od początku jego posiadanie, wtedy jest dużo łatwiej i taniej przy ewentualnej sprzedaży, ale oczywiście takie "odpicowanie" jest potrzebne aby zachęcić potencjalnego nabywcę :P

antekk

Post autor: antekk » śr wrz 14, 2016 5:14 am

Polecam oddać auto do detailera.

Awatar użytkownika
truman

Post autor: truman » pt wrz 16, 2016 8:05 am

Proste zabiegi można zrobić samemu, lepiej zaoszczędzić :D

Odpowiedz