Witamy na Forum Polonii w Dallas!

co na kaca

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

szachista

co na kaca

Post autor: szachista » wt mar 24, 2015 3:20 pm

Witam po ostatniej ostro zakrapianej imprezce wstałem ze strasznym kacem,umierałem całą sobote i jak to zwykle obiecałem sobie że ,,już nigdy więcej"
Sam jestem osobą co jak raz w miesiącu wypije piwo to jest na prawde ostro,jednak są różnego rodzaju okazje kiedy trzeba troszke wypić.Szukałem na forum i nie znalazłem patentów na kaca,a wątpie że tu sami abstynęci.A więc o to moje patenty:
-godzine przed piciem tabletka rutinoscorbin(podobno wit c pomaga)może przesąd....
-popijać wóde ,wodą mineralną niegazowaną
-oczywiście mniej pić...
-najlepiej nie palić bo na drugi dzień niesmak w ustach gwarantowany

Czekam na wasze pomysły i pozdrawiam.

pyscolka

Post autor: pyscolka » wt mar 24, 2015 5:41 pm

U mnie na kaca najbardziej pomaga sok z kiszonej kapusty. Trzeba wypić tak z połowę lub więcej szklanki i wtedy jest efekt. Poza tym dobra metoda to kiszone ogórki lub kapuśniak, ale taki bardzo kwaśny. Także ciepły rosół to dobre rozwiązanie. Niektórzy walą browca na kaca, ale ja przyznam, że dla mnie to nie do przejscia :P

leski

Post autor: leski » śr mar 25, 2015 7:42 am

U mnie zawsze pomaga sok pomidorowy:)

Gość

Post autor: Gość » śr mar 25, 2015 3:26 pm

sposob na kaca , coz NIE PIJ ZA DUZO !

Adler
Kontaktowanie:

Post autor: Adler » czw mar 26, 2015 2:44 am

ale rada xd tak to każdy może powiedzieć. Ja zawsze muszę dobrze zjeść coś tłustego a w czasie picia jeszcze warto jest jakieś cytrusy

mychaa7788

Post autor: mychaa7788 » pt mar 27, 2015 8:36 am

Alkohol powoduje duże straty glukozy, źródła energii dla wszystkich komórek. Jej niedobór powoduje pojawienie się objawów hipoglikemii, takich jak uczucie osłabienia, drżenie ciała, kłopoty z koncentracją, przyśpieszone tętno. Samopoczucie poprawi miód. Zawarta w nim fruktoza szybko podnosi poziom glukozy i przyśpiesza rozkład alkoholu. Podobny rezultat da zjedzenie 2–3 łyżeczek dżemu, konfitur, wypicie soku owocowego.

dalleko

Post autor: dalleko » pt mar 27, 2015 2:19 pm

Dużo wody przed snem ;)

jawamil

Post autor: jawamil » pt mar 27, 2015 5:56 pm

Puszczanie raz ciepłego, raz chłodnego strumienia wody zmniejsza uczucie przeogromnego zmęczenia. Zacznij od ciepłego duszu, a skończ na chłodnym. Do mycia użyj żelu z dodatkiem limonki, cytryny, pomarańczy. Zapach tych owoców działa pobudzająco i orzeźwiająco.

ewelinanana

Post autor: ewelinanana » ndz mar 29, 2015 3:26 am

Ja na swojego kaca stosuje myczek taki, że gdy pije popijam czystą wodą może to dobrze nie smakuje, ale coś zawsze pomaga. Jeżeli to mi już nie pomaga na drugi dzień zjem coś tłustego na przykład rosół. Pózniej popije sokiem z cytrusów i jest już dobrze. Najlepszym sposobem czym się strułeś tym się, lecz :D, czyli wbicie klina piwo najlepsze!

arturo900

Post autor: arturo900 » ndz mar 29, 2015 7:21 am

Stara mądrość ludowa mówi, iż na kaca najlepsza jest praca, po części to prawda, ale żeby ją rozpocząć należy zjeść pierwszy posiłek. Co najlepiej jeść na kaca? Jajecznicę i pełnoziarnistego tosta posmarowanego miodem. Do picia sok pomidorowy. Drugą propozycją jest miseczka płatków zbożowych oraz grejpfrut lub jabłko. Do picia sok pomidorowy.

sylwuchawesola

Post autor: sylwuchawesola » pn mar 30, 2015 8:03 am

Ból głowy uleczy odpowiednia tabletka. Łatwo powiedzieć, ale jak ją przyjąć, kiedy sama myśl o przełknięciu czegoś twardego powoduje odruch wymiotny? Jeśli nie jesteś w stanie przełknąć nic stałego, sięgnij po rozpuszczalne tabletki, np. aspirynę lub ibuprofen. Niewskazane są natomiast środki zawierające paracetamol, ponieważ dodatkowo obciążają wątrobę.

A skoro już mowa o tabletkach, to nie od rzeczy byłyby też witaminy C i B. Musujący magnez pomoże Ci pozbierać myśli i zmniejszy drżenie kończyn.

ernest33

Post autor: ernest33 » wt mar 31, 2015 7:34 am

Skacowany trochę tutaj temat widzę ale czemu akurat i w nim jakoś nie napisać co : D mój sposób na to jest bardzo prosty a dokładniej to ja wam powiem, że ja to właśnie sobie jak mam już takiego mega kaca zazwyczaj po prostu po sobocie to w niedzielę piję bardzo dużo wody i jakoś akurat to mi mocno jakoś pomaga.

nowygracz

Post autor: nowygracz » wt mar 31, 2015 5:05 pm

Im wcześniej zaczniesz myśleć o kacu, tym większe masz szanse na jego uniknięcie, a przynajmniej na w miarę miękkie lądowanie. Po pierwsze, świadomość koszmaru, jaki Cię czeka, może Cię powstrzymać przed piciem. To byłoby rozwiązanie najzdrowsze i najmniej bolesne, ale nie ma się co oszukiwać - nawet wspomnienie najgorszego przebudzenia niewielu powstrzymuje.

Dlatego pozostaje odpowiednio przygotować się do wojny z kacem. Oto 3 rzeczy, które musisz zrobić, żeby zminimalizować bolesne skutki picia już na starcie imprezy:

Nigdy nie pij na pusty żołądek. Im będziesz miał więcej jedzenia, tym dłużej alkohol będzie w żołądku i tym lepiej zostanie rozłożony.
Jeśli tylko masz wybór, pij jasne alkohole. Im ciemniejszy trunek, tym bardziej boli głowa. Odpowiedzialne za to są garbniki i domieszka alkoholu metylowego (jest go niewiele, ale jednak!).
W trakcie imprezy pij również tzw. płyny obojętne, czyli soki, wodę, herbatę. Im więcej płynów wypijesz, tym mniej będziesz odwodniony następnego dnia.

heven1814

Post autor: heven1814 » śr kwie 01, 2015 5:48 am

Sprawdzony sposób mojego znajomego to na kaca jest najlepiej dużo jeść na jakiejś imprezie zawsze czegoś tłustego : ) nie ma po co akurat się opychać czymś takim jak no właśnie wiecie po prostu jakimiś tym paluszkami i chlebem bo to będzie tylko niestety gorzej i wtedy można bardzo szybko załapać kaca morderca na następny dzień.

miarker

Post autor: miarker » śr kwie 01, 2015 2:43 pm

Aspiryna(przy bólu głowy) +red bull (to ostatnia rewelacja!), na samego kaca. A przy zatruciu wódeczką i kłopotach z żołądkeim i mdłościach to: mięta /dużo, a potem jeść co jakiś czas i się ruszać. Lub zimny okład na głowę i się nie ruszać.
Ja zawsze sprzątam (jeśli jestem w stanieoczko.gif
Pozdrawiam!

Odpowiedz