Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Szybka nauka angielskiego

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

weronka

Post autor: weronka » ndz maja 03, 2015 2:31 pm

Nie masz czasu na kursy a myślisz, że znajdziesz czas na samodzielną naukę? Ja mogę Ci poradzić naukę praktyczną, czyli oglądanie seriali z polskimi napisami, czytanie artykułów, słuchania radia czy oglądania programów, wszystko oczywiście w języku angielskim. Skoro uczyłaś się, to wiedzę musisz tylko odświeżać.

Gość

Post autor: Gość » ndz maja 03, 2015 4:16 pm

Obojetnie jak ale uczcie sie jezyka angielskiego bo wam to pomoze jak mieszkacie tutaj. jak to walesa mowil : ' ani be ani me ani kukuryku ' niektorzy po kilkunastu latach mieszkania tutaj nie mowia po angielsku!
ja tak bym proponowala szkolke ang. przy kosciele po mszy ( ale dla doroslych.) co wy na to ?

malibu0992

Post autor: malibu0992 » pn maja 04, 2015 12:17 pm

Podoba mi się to :) skąd bierzesz takie genialne pomysły ? Ja się uczę w sposób prosty, bardzo dużo oglądam i słucham audycji radiowych właśnie po angielski. Bardzo lubię się z danym językiem osłuchać. Jest to dla mnie takie najlepsze wyjście, które mi pomoże podnosić moją umiejętność nauki języka angielskiego i to tak na bieżąco. :) Jeśli ktoś tak się nie uczył to ja szczerze polecam.

michaell66

Post autor: michaell66 » czw maja 07, 2015 4:22 pm

Moim zdaniem nie ma jednego sprawdzonego sposobu. Każdy jest inny więc musi wykreowac własny styl.

Ogólnie to polecam:
- czytać dużo łatwych książek,
- słuchać dużo angielskiego
- mało gramatyki

i będzie widać postępy, ważna jest też systematyczność .

jankaw

Post autor: jankaw » pt maja 08, 2015 3:35 am

michaell66 pisze:Moim zdaniem nie ma jednego sprawdzonego sposobu. Każdy jest inny więc musi wykreowac własny styl.

Ogólnie to polecam:
- czytać dużo łatwych książek,
- słuchać dużo angielskiego
- mało gramatyki

i będzie widać postępy, ważna jest też systematyczność .
Dlaczego mało gramatyki czemu to odradzasz ? Według mnie gramatyka jest najważniejsza i cały czas na bieżąco się uczyć jakiś czasów. Bo bez wiedzy z czasami nie będziemy w sposób prawidłowy budować zdań. Jest to ważna kwestia i właśnie przez tak wielu zapomniana. Trzeba się uczyć czasów i to właśnie cały czas systematycznie by nie wypaść z rytmu języka obcego.

gremita

Post autor: gremita » pt maja 08, 2015 2:17 pm

Ja uważam że metoda 1000 słów jest bardzo dobra, również z niej korzystałam, ale trzeba pamiętać, żeby na tym nie zaprzestać nauki. Jeśli chcemy oczywiście płynniej się porozumieć niż tylko zdania jak np „Ptak latać na niebo” ;D choć w zbiorze 1000 słów są też czasem odmiany, pamiętacie jeszcze o tym że najważniejsza jest systematyczność

hryzantema

Post autor: hryzantema » wt maja 12, 2015 8:09 am

Bardzo lubię angielski, znam go całkiem dobrze i staram się rozwijać. Moim kolejnym celem jest niemiecki, jednak nie miałam z nim kontaktu wcześniej i zaczęłam naukę od zera. Całę życie uczę się tylko angielskiego, bo uznałam go za priorytet, poza tym to najpiękniejszy język na świecie ;) Jak można uczyć się kilku języków jednocześnie w efektywny sposób?

erazm1488

Post autor: erazm1488 » sob maja 16, 2015 2:41 am

Afirmacje afirmacjami, na pewno coś to pomaga. Każdy kontakt z językiem pomaga. Wiesz, jak dzieci się uczą- sluchają, sluchają, aż się nauczą. Ale niestety nad takimi rzeczami jak gramatyka i ortografia też trzeba trochę przysiąść. Dlaczego? Dlatego, że wszystko w języku jest ważne jeśli chcesz się w nim czuć naprawdę swobodnie .

bunny
Kontaktowanie:

Re: Szybka nauka angielskiego

Post autor: bunny » sob lut 20, 2016 1:30 pm

Erazm, nie do końca się z tym zgadzam :p

Gramatyka gramatyką, ale dziecko w wieku 5 lat nie umie gramatyki, a porozumiewa się swobodnie.
Pamiętam, że zdarzał mi się problem z pisaniem słowa "chleb", bo brzmiało to w głowie jak "chlep" i skąd w ogóle to ce ha, przecież to jedna litera!

Później w pierwszej klasie zaczynało się to stawać jasne, ale gramatyka wchodziła naturalnie. Nigdy nie zaczynajcie od gramatyki!
A na koniec polecam rodaka, który o tym opowiada i uczy obcokrajowców Polskiego :) How to learn Polish

Apawro

Post autor: Apawro » śr lut 24, 2016 2:39 am

Trzeba zaczać od gramatyki, ale nie takiej zaawansowanej tylko na zasadzie odmiany czasowników i osób, jeden czas i później głównie słówka. Reszta po jakimś czasie.

Awatar użytkownika
gierekUS

Post autor: gierekUS » czw mar 10, 2016 4:08 am

Nauka przede wszystkim jest poprzez codzienny kontakt z ludźmi - nie można się zamykać, nie można bać się rozmawiać.

U mnie poszło to szybko. W razie problemów korzystam z translatora Google https://translate.google.pl/ albo słowników takich jak https://www.dictionaries24.com/pl/. Mam też słownik Google w telefonie.
Być albo nie być, a może być? ;)

Sprzemek

Post autor: Sprzemek » czw mar 10, 2016 7:42 am

Dużo książek angielskich z tłumaczem w ręku, dużo filmów i seriali z napisami. Oprócz tego nauka słownictwa, trochę gramatyki chociaz podstawy.

prak
Kontaktowanie:

Post autor: prak » czw mar 24, 2016 8:15 pm

Moim zdaniem najwięcej daje kontakt z drugą osobą, wtedy można się najwięcej nauczyć

Ratan
Kontaktowanie:

Post autor: Ratan » sob mar 26, 2016 5:24 pm

nie ma szybkiej metody poprostu trzeba wyjechać do angliii

anetazz

Post autor: anetazz » pn kwie 18, 2016 10:12 am

Najlepsze są chyba intensywne kursy, a do tego konwersacje z nativem, albo chociaż oglądanie filmów i czytanie książek w oryginale po angielsku.

Odpowiedz