Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Szybka nauka angielskiego

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

edrigomu

Post autor: edrigomu » śr mar 18, 2015 5:15 pm

poszukaj czegoś na allegro, pewnie do 30zł zakupisz książkę + płytę do tego...

liczi

Post autor: liczi » czw mar 19, 2015 5:52 am

Chyba już jednak lepiej dać trochę więcej kasy i uczyć się z kimś.

halszka5566

Post autor: halszka5566 » czw mar 19, 2015 3:25 pm

Kupiłam kurs angielski 123 i jest do niczego na pewno nie dla początkujących jak się reklamują , Poprzestawiane strony, brak poprawiania na bieżąco itp. a poza tym nie mają żadnego forum na którym można podzielić się opinią o nim ale jak dla mnie jest mało warty

malinowa85

Post autor: malinowa85 » śr mar 25, 2015 3:24 pm

Jest taki program komp. Profesor Henry o ile się nie mylę, ja mam taki do niemieckiego (Profesor Klaus) i myślę, że jest ok. Przejdź się do empiku, tam pełno tego typu programów. Niektórzy polecają SITA, ja nie miałam z tym do czynienia, więc nie wiem jaka jest ta metoda. Ja np. kupuję gazety po ang., ale nie takie zwykłe, tylko np. business english - bardzo dużo przydatnego słownictwa, wyrażeń i można też posłuchać mp3 z danym tekstem. Teksty nie tylko dot. biznesu, ale różnorakie, tylko, że gazeta kosztuje ok. 20 zł.

leski

Post autor: leski » czw mar 26, 2015 8:37 am

dzięki temu programowi nauczyłem się naprawdę wiele:)

batoska

Post autor: batoska » czw mar 26, 2015 2:28 pm

Ja nauczyłem się języka Angielskiego sam trochę oglądania filmów dużo grania po necie z ludźmi z całego świata do tego słownik czy tłumacz i nawet dobrze mi to idzie. Teraz zapisuję się na kurs, żeby wyszlifować swój język.

Krystynka1814

Post autor: Krystynka1814 » pt mar 27, 2015 3:59 am

No jak idziesz na ten kurs to już robisz na grubo takie podejście i jest bardzo okej i do przodu ; )chociaż wiesz o tym, że jaki idziesz na kurs to i tak musisz się w domu na własną rękę uczyć tego wszystkiego od nowa te słówka czasy, słuchanie filmów jakiś po angielsku z napisami a później już bez ; ))

mychaa7788

Post autor: mychaa7788 » pt mar 27, 2015 8:35 am

W praktyce dojście do poziomu A2 – B1, a więc do poziomu samodzielności, wymaga około dwóch lat nauki wedle metody proponowanej przez autora niniejszego tekstu. Należy uczyć się codziennie, ale poświęcać nie więcej niż 15-30 minut na jeden język obcy. Oczywiście nie należy rezygnować z nauki, jeśli się zdarzy, że któregoś dnia nie byliśmy w stanie poświęcić nawet kwadransa na naukę. Nic złego w tym, że zrobimy sobie tygodniową czy dwutygodniową przerwę. Nawet jeśli przerwiemy naukę na kilka czy kilkanaście miesięcy, warto do niej wrócić. Ze zdziwieniem spostrzeżemy, jak wiele pamiętamy. Można uczyć się kilku języków równocześnie. Wówczas na każdy należy poświęcać kwadrans lub dwa kwadranse dziennie.

Nie ma nic złego w równoczesnej nauce od podstaw dwu podobnych języków, jak włoski, francuski i hiszpański, niemiecki i flamandzki czy arabski i hebrajski. Zdaniem autora niniejszego tekstu to nawet bardzo dobry pomysł, znakomicie przyspieszający naukę. Nic nie szkodzi, jeśli zamiast włoskiego come („jak”) użyjemy któregoś razu hiszpańskiego como. Jeśli Włoch z którym rozmawiamy, zwróci uwagę, że zamiast włoskiego użyliśmy słówka hiszpańskiego, proszę mu odrzec z uśmiechem, że mamy ten sam problem w rozmowie z Hiszpanami i vice versa.

Nie należy przy tym zapominać o językach, które się już opanowało. Organ nieużywany zanika i łatwo stracić biegłość w mówieniu danym językiem i w rozumieniu go, jeśli się ze swoich umiejętności nie korzysta. Warto zatem rozplanować naukę tak, aby przynajmniej raz w tygodniu zrobić coś w każdym ze znanych sobie języków. Nie musi to być wiele: wystarczy zrobić jedno ćwiczenie, przeczytać jeden artykuł lub kilka stron książki, wysłuchać audycji radiowej, obejrzeć film w wersji oryginalnej, porozmawiać kilkanaście minut z native-speakerem.

Moniiiczkaaa

Post autor: Moniiiczkaaa » ndz kwie 19, 2015 2:31 pm

Najlepiej i najszybciej oczywiście byłoby być w stałym kontakcie z native speakrami. Ale gdzie takowych znaleźć. Oczywiście, są portale na których ludzie z różnych zakątków świata utrzymują ze sobą kontakt ucząc się nawzajem ale to połowiczna metoda
Moniiiczkaaa

batoska

Post autor: batoska » wt kwie 21, 2015 1:53 am

chciałabym poradzic się was w sprawie samodzielnej nauki angielskiego, czy cos takiego ma w ogóle sens?? Ktoś z was ma tyle samozaparcia żeby samemu codziennie nad angielskim (lub innym językiem) przysiąść?? uczyłam się angielskiego 8 lat (szkoła+ studia). Sprawa wygląda tak, że nie miałam potrzeby ani okazji go używac i wiedza jest w zaniku. Doradźcie jaki system nauki obrać, niestety nie mam obecnie czasu zapisac sie na żaden kurs więc w grę wchodzi tylko samodzielna nauka.

lallas

Post autor: lallas » wt kwie 21, 2015 1:33 pm

Jeżeli nie masz czasu na kursy to myślisz, że znajdziesz czas na samodzielną naukę? Ja mogę Ci poradzić naukę praktyczną, czyli oglądanie seriali z polskimi napisami, czytanie artykułów, słuchania radia czy oglądania programów, wszystko oczywiście w języku angielskim. Skoro uczyłaś się, to wiedzę musisz tylko odświeżać.

pokerbabe

Post autor: pokerbabe » wt kwie 21, 2015 7:44 pm

Najważniejsze to chcieć się nauczyć, potem już idzie z górki. Jeśli robimy coś, bo musimy, to i tak nic z tego niestety nie będzie.

najkach

Post autor: najkach » śr kwie 22, 2015 4:47 am

Jak wszędzie - ciężko na początku.

bierow

Post autor: bierow » czw kwie 23, 2015 8:24 am

lallas pisze:Jeżeli nie masz czasu na kursy to myślisz, że znajdziesz czas na samodzielną naukę? Ja mogę Ci poradzić naukę praktyczną, czyli oglądanie seriali z polskimi napisami, czytanie artykułów, słuchania radia czy oglądania programów, wszystko oczywiście w języku angielskim. Skoro uczyłaś się, to wiedzę musisz tylko odświeżać.
ucząc sie samodzielnie można to robić o każdej porze dnia i nocy a kurs to już co innego

Bambcike

Post autor: Bambcike » ndz kwie 26, 2015 7:41 am

Ja jak uczyłem się angielskiego sam w domu to korzystałem Sesji Fruiti na lepsza koncentrację - typowo do zapamiętywania słówek z języka obcego =- rewelacja.
To działa w taki sposób, że za pomocą dźwięków o odpowiednich częstotliwościach pobudza wieksze obszary mózgu do działania - przez co znacznie łatwiej można zapamiętywać i się uczyć na pamięć.

Odpowiedz