Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Szybka nauka angielskiego

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

happyworld

Post autor: happyworld » czw lut 26, 2015 2:48 am

Najszybciej nauczymy sie języka kiedy wyjedziemy za granicę i wszyscy mówią w tym języku, wiem to z doświadczenia, uczyłem sie języka angielskiego w szkole przez kilka lat i praktycznie nic z tego dopiero kiedy wyjechałem zorientowałem sie że metody nauczania w polskich szkołach sa beznadziejne niestety

gosiolek

Post autor: gosiolek » pt lut 27, 2015 3:41 am

Najszybciej też się z tym zgodzę iż uczy się w praktyce. Chcesz po prostu się nauczyć angielskiego języka to polecam wyjechać do takiego kraju gdzie się go na co dzień używa..Przecież się nauczysz bardzo dużo z tego z normalnej rozmowy i wtedy najwięcej z tego wyniesiesz bo jak w kraju się nauczyć języka angielskiego jak po prostu się go tam nie stosuję

Olka8989__

Post autor: Olka8989__ » pt mar 06, 2015 11:47 am

Po prostu warto się uczyć codziennie jakiś nowych 10 słówek dziennie. : ) to jest zdecydowanie najlepszy sposób na to by po prostu jakoś no nie wiem szybko pojąć co się do nas mówi. Bo jak ktoś chcę akurat wyjechać za granicę to i tak przecież musi umieć ten język a słówka tutaj będą po prostu bardzo pomocne.
Oleczka:)

joonek9

Post autor: joonek9 » pt mar 06, 2015 5:33 pm

Najważniejsze to mieć na bieżąco styczność z językiem, najlepiej jakby to było w praktyce, rozmawiając codziennie w obym języku. Jeśli nie to można poczytać sobie obcojęzyczne artykuły, z własnego doświadczenia wiem, że jeśli nas coś interesuje to czyta się z ciekawością. Sam wiele czytam anglojęzyczne specjalistyczne artykuły, bo jest ich o wiele więc, niż w naszym ojczystym języku, co zmusza mnie do sięgania po słownik.

Gość

Post autor: Gość » pt mar 06, 2015 8:33 pm

tak, uczcie sie jezyka angielskiego bo az wstyd czasem jest jak sie slyszy ze tyle lat tu ludzie mieszkaja w usa I nie mowia po angielsku.

MaurycyP

Post autor: MaurycyP » pt mar 06, 2015 10:52 pm

W jakim czasie się nauczyliście?

cyprys99

Post autor: cyprys99 » czw mar 12, 2015 3:14 pm

Ja się uczę już od szkoły podstawowej i dalej tego języka nie umiem tak jak bym chciał : D jak oglądam serial to nie zawsze wszystko tam rozumiem i w moim przypadku muszę się bardzo często wspomagać takim słownikiem w moim telefonie i nie jest to zbytnio kolorow niestety : D mój poziom to jest taki b1 lub b2 ; P

tylkoWKS

Post autor: tylkoWKS » sob mar 14, 2015 7:15 am

Ja się jeszcze nauczyłem niestety..Według mnie proces uczenia się jest po prostu procesem ciągłym i no wiecie trzeba cały czas przez niego przechodzić z głową i pieścią zaciśnietą - bo jeśli chodzi o naukę języka obcego to cały czas trzeba się go uczyć by były efekty

klemcia88

Post autor: klemcia88 » ndz mar 15, 2015 8:12 am

metoda nauki języka: UZMYSŁAWIANIE

Zobrazowanie metody nauki języka - 5S

Niedawno znalazłam nowiutki sposób nauki języka – „Metodę 5S”. Przyznaję bez bicia – jestem nowościoholiczką :).

Opis i recenzje tej metody brzmiały wiarygodnie i zachęcająco, więc postanowiłam dokładnie ją sprawdzić.

Metoda 5s angażuje wszystkie zmysły do nauki słówek, dlatego w tytule tej części użyłam słowa „uzmysławianie”. Taki trening nie tylko przyspiesza przyswajanie słów, ale rozwija intelekt w ogóle.

Metoda polega na tym, że podczas wizualizacji znaczenia nowego słówka angażujesz wszystkie swoje zmysły. Kojarzysz nowe słówko z emocjami i odczuciami, które ono wywołuje.

Na przykład jeśli chcę zapamiętać, że samolot po włosku to „aereo” to zamiast przepisywać na kartce 20 razy „samolot – aereo” wyobrażam sobie uczucie, jakie kojarzę z samolotem. Widzę jak wsiadam do samolotu i odczuwam lekki stres siadając w fotelu tego aereo. Stewardessa w profesjonalnym mundurku za pomocą ciepłego uśmiechu zmienia mój stan w relaks i zabawę. Słyszę kliknięcie zapinanych pasów. Podczas startu czuję przyspieszenie i niezwykłe odczucie, gdy odrywamy się od ziemi.

Ważne aby wyobrażać sobie nie tylko zmysłami, ale przywoływać w sobie stany emocjonalne, które towarzyszą doświadczeniom związanym z nowym słówkiem. To świetna zabawa i trening inteligencji lingwistycznej i emocjonalnej jednocześnie.

BESTWALDEMAR90

Post autor: BESTWALDEMAR90 » pn mar 16, 2015 11:06 am

Ciekawy ten sposób jednak ja z niego nie skorzystam bo mam taki swój własny : ) oglądam sobie seriale w języku angielskich (jeszcze takie z napisami angielskimi) gdzie właśnie tych słówek co nie rozumiem tłumacze gdzieś na kartkę a później cały dzień się uczę tych słówek i jak umiem to dany odcinek serialu znowu oglądam

newworld

Post autor: newworld » wt mar 17, 2015 5:35 am

Jeśli chcesz uczyć się języka w zgodzie z mózgiem:
1. Synchronizuj obie półkule podczas naukiobrazek mózgu w nauce języków obcych
2. Słówka, zwroty i zdania wypowiadaj na głos
3. Słuchaj, słuchaj, słuchaj, aby rozumieć lepiej
4. Skup się na nauce zwrotów, zamiast na nauce gramatyki
5. Stwórz jak najbogatsze środowisko językowe
6. Zacznij naukę języka jak najszybciej
7. Stale podkręcaj swoją motywację do nauki

tissue

Post autor: tissue » wt mar 17, 2015 7:39 am

Super lista ale takie zasady w krokach mi się bardzo nie podobają bo mi się to kojarzy ze szkoła i po prostu nie podoba mi się tutaj ta sztywność : D dobrze po prostu zapisać się na jakiś kurs i tam się coś pouczyć

liczi

Post autor: liczi » śr mar 18, 2015 11:04 am

Rzeczywiście bardzo przydatna lista. Będę się stosować :)

leski

Post autor: leski » śr mar 18, 2015 12:43 pm

takie rady można na kolanie wymyślić.

Gość

Post autor: Gość » śr mar 18, 2015 3:04 pm

zalezy tez od intelektu czlowieka I checi nauki.

Odpowiedz