Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Szybka nauka angielskiego

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

bunny
Kontaktowanie:

Szybka nauka angielskiego

Post autor: bunny » pt gru 12, 2014 5:48 am

Cześć :) Spotkaliście się kiedyś z afirmacjami mp3 do nauki języka angielskiego? Mnie opowiedział o nich znajomy i twierdzi, że dzięki tym afirmacjom można zmaksymalizować efekty nauki języka obcego. Zastanawiam się czy takie afirmacje rzeczywiście są w stanie mi pomóc. Bardzo mi zależy na dobrym opanowaniu angielskiego, a czuję, że nie idzie mi tak, jakbym sobie tego życzyła. Jeśli macie jakieś doświadczenia z afirmacjami to proszę, podzielcie się :)

najrenita96

Post autor: najrenita96 » ndz gru 14, 2014 2:52 pm

Z jednej strony jest to dobry pomysł. Zależy czy jesteś wzrokowcem czy nie. Mi np. jak spróbowałam nie przypadły do gustu. Aczkolwiek wielu moich znajomych to polecało więc.. To chyba zależy głównie od gustu ;)

Onecora1771

Post autor: Onecora1771 » ndz gru 14, 2014 3:09 pm

Z tego co mi mówił to miał problem z motywacją do nauki - widział, że to potrzebne ale nie chciało mu sie uczyć a afirmacje miały mu ponoć wyrobić taki nawyk/potrzebne nauki tego języka 9 z tego co mówił to podziałało.

Tak więc nie wnikam dokładnie jak i chciałbym spróbować.

bunny
Kontaktowanie:

Post autor: bunny » pn gru 15, 2014 6:44 am

Ok, dzięki za opinie.
W takim razie zainwestuje w Afirmacje HEPIKA bo one są najpopularniejsze z tego co widzę...

Gość

Post autor: Gość » pt gru 19, 2014 5:05 am

Na polskim rynku nie ma zbyt wiele dobrych afirmacji. Hepika ma dobrą opinię, ale poza tym ciężko coś ustrzelić, bo afirmacje koncentrują się głównie na "dobrych rzeczach". Takie to wszystko miłe i mdłe, że można się zwymiotować ;)

Afirmacja nie ma za zadanie Cię okłamywać "bóg Cię kocha, możesz nauczyć się czego chcesz". Nie - to nie zadziała!

Afirmacja musi być z jednej strony ogólna,a z drugiej konkretna (i to jest właśnie paradoks).

Musi Ci pokazać, że masz potencjał do zapamiętania danego języka i do uzależnienia się (pozytywnie) od niego, żeby używać go 24 na dobę. Od spania, przez pracę, naukę itd.

bunny
Kontaktowanie:

Post autor: bunny » pn gru 22, 2014 7:23 am

Jestem po pierwszych odsłuchiwaniach, muszę Wam powiedzieć, że daje radę. Jest lekkie pranie mózgu i już zaczynam się zapominać, na codzienne rzeczy zaczynam mówić po angielsku, a jak myślę, że coś jest np. na górze albo na dole, to już mi w głowie lecą myśli bottom, up, itd ;D

liczi

Post autor: liczi » wt gru 23, 2014 8:07 am

Ale takie afirmacje chyba niewiele mają wspólnego z nauką języka. Czy się mylę?

Gość

Post autor: Gość » wt gru 23, 2014 9:38 am

jak mieszkasz w ''innym'' kraju to po tak 20 lub 30 latach nawet jak mowisz po Polsku czesto zapomina sie rzadko uzywanych slow lub nastepuje tworzenie wyrazow polsko-amerykanskich. podam przyklad i wpisze fonetycznie . przewaznie Polonia mowi np. kupilem ''inszurance" ( ubezpieczenie.) tak tyko dla przykladu to podaje ale ciagle te slowo tu slysze wsrod Polonii.
nastepna sprawa to ''wrzucanie'' angielskich slow w zdanie po Polsku. to tez po wielu latach normalne sie staje. smiac mi sie jednak chce jak ktos przybyl tu 6 miesiecy temu i udaje ze mowi slabo po Polsku i mowi z Angielskim akcentem. Jeszcze po Angielsku sie nie dobrze nie nauczyl a juz Polski zapomnial !

epita
Kontaktowanie:

Post autor: epita » wt gru 30, 2014 12:41 pm

języka najlepiej uczyć się w praktyce, w szkole tak na prawdę mało się uczysz, dopiero jak się spotyka z ludźmi na co dzień mówiącymi po angielsku uświadamiasz sobie jak bardzo jesteś w tyle.

Gość

Post autor: Gość » wt gru 30, 2014 4:56 pm

w Polsce ucza "Brytyjski-Angielski". Malo gdzie w Polsce mozna spotkac nauczycieli co ucza "Amerykanski-Angielski"

joonek9

Post autor: joonek9 » sob sty 03, 2015 4:36 pm

Warto oglądać filmy bo angielsku, nawet jak się nie zna zbyt wielu słów to oglądać dla samego oswojenia się z językiem.

Gość

Post autor: Gość » śr sty 07, 2015 4:00 pm

liczi pisze:Ale takie afirmacje chyba niewiele mają wspólnego z nauką języka. Czy się mylę?
Liczy, piszą chłopaki powyżej, że to nie jest typowe nauczanie języka na zasadzie:

this is my cat - to jest mój kot

listen and repeat...

czy coś w tym stylu.

Te afirmacje mają wpoić dany język do głowy. Żeby stworzyć sobie sztuczne obcojęzyczne środowisko, przede wszystkim w podświadomości.

drglendora97

Post autor: drglendora97 » czw sty 08, 2015 6:11 am

Lepiej samemu się zabrać za naukę w szkole oni tylko jedynie chcą przerobić podstawę programową. Mało kto się nauczył czegoś w szkole jeśli sam się nie rozwijał. Moim zdaniem bardzo dobry sposób to po prostu słuchanie audio booków w języku angielskim.

EXTRALEONARDA92

Post autor: EXTRALEONARDA92 » pt sty 09, 2015 9:25 am

Ja też znam bardzo wielu samouków. W szkole się nie można przecież nauczyć języka angielskiego bez tej czynnej tak zwanej praktyki. Prawdziwe życie weryfikuje i np. wyjazd do Anglii w jakim stopniu się opanowało język obcy. Taka sucha teoria mało ca daje niestety.

kraturka

Post autor: kraturka » pt sty 09, 2015 2:27 pm

Korzystałam z afirmacji podczas nauki języka angielskiego i powiem Ci, że naprawdę są rewelacyjne.
W ciągu 2 miesięcy nastawiły mnie tak pozytywnie i otwarcie do nauki tego angielskiego, że nawet zacząłem myśleć po angielsku :D
Jak chodziłam gdzieś to sobie myślałem w języku angielskim a jak się go uczyłam to odczuwałam taką ogromną satysfakcję - nie ma to jak robić cos z przyjemności.

Wcześnie niestety nauka angielskiego nie kojarzyła mi się tak przyjaźnie.

Odpowiedz