Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Planujecie wrócić do Polski?

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

didl

Planujecie wrócić do Polski?

Post autor: didl » śr paź 26, 2011 5:08 pm

Planujecie wrócić do Polski? Jakie są największe plusy, a jakie minusy
związania swojej przyszłości jednak z Polską? Jeśli szukacie porad
dotyczących zakupu nieruchomości - kredytów, porad prawnych, ale także
- tych dotyczących wystroju wnętrz, zajrzyjcie na nowego Fan Page'a
magazynu PolishProperty.eu - http://www.facebook.com/pages/PolishPro ... 848?ref=ts
O czym najbardziej chcielibyście przeczytać?

danieloonow

Post autor: danieloonow » pn cze 25, 2012 3:37 am

Szczerze to nie zamierzam wracać do Polski no chyba że gdy będę miał ok 50 . Żeby mieć ciszę i spokój teraz wykorzystuje szansę którą los mi zgotował. Minusy powrotu do kraju : jest ich masa podstawowym jest , cholerna mentalność i wścibstwo, oraz znaczne opóźnienie dotyczące techniki ,życia, poglądów normalnie wszystkiego :) Plusy heheheheh spokój na stare lata i znajome twarze :)

jaro65
Kontaktowanie:

Post autor: jaro65 » wt lip 03, 2012 2:31 pm

Bo w Polsce to teraz lepiej - zielona wyspa

alakam1
Kontaktowanie:

Post autor: alakam1 » czw gru 13, 2012 6:41 am

Nie opłaca się wracać uwierz mi nie ma perspektyw tutaj

Joanna12

Post autor: Joanna12 » pt gru 21, 2012 4:59 am

Oj niema niech nikt nawet nie myśli o powrotach, chyba że chce spać pod mostem

hamak30

Post autor: hamak30 » ndz gru 30, 2012 9:22 am

Jestem w Polsce od 2 tygodni na święta. Powiem wam że jest coraz gorzej, w moim mieście bezrobocie wzrasta, firmy upadają. Absolwenci szukają bezskutecznie pracy, wyjeżdżają do większyc miast za chlebem. Polska szara biedna rzeczywistość.

figa

Post autor: figa » śr lut 20, 2013 12:54 pm

W Polsce wszystko upada, katastrofa... chciałabym wrócić, ale nie...

kakrołcz

Post autor: kakrołcz » śr lut 27, 2013 6:46 am

Ja bym na twoim miejscu nie wracał
Pokaż mi swoje http://www.e-wozki-widlowe.com, a powiem Ci kim jesteś | Kupno i wynajem koparek Komatsu

wojciechow7
Kontaktowanie:

Post autor: wojciechow7 » czw mar 21, 2013 2:42 pm

To normalką do nas kryzys doszedł z opóźnieniem jak wszystko.

A jak wracać to twój wybór.

Gość

Post autor: Gość » czw mar 21, 2013 8:38 pm

jest polska do przodu.... w czasie ! bo jak w teksasie jest poludnie to w polsce juz 7 wieczor : )

fnowak77
Kontaktowanie:

Post autor: fnowak77 » śr kwie 24, 2013 11:40 am

Dobrze że cokolwiek w Polsce jest do przodu.

Majkaaa9
Kontaktowanie:

Post autor: Majkaaa9 » pn maja 06, 2013 7:05 am

Również odradzam powrót do polski

iwona877

Post autor: iwona877 » czw sie 08, 2013 6:45 am

Ja na pewno się nie wybieram do Polski przez kolejne 10-15 lat. Zaczęłam tu nowe życie, mam dzieci, które rozpoczynają tu szkołę, teraz nie myślę już o sobie a bardziej o nich. Jak będą dorosłe wtedy będą mogły sam zdecydować, chociaz patrząc na realia, tez bym wolała żeby nie wracały. Chociaż wszystko się zmiania, może będzie i inaczej za jakis czas w naszej Polsce.

Marcin_CL

Dużo zmieniło się na lepsze

Post autor: Marcin_CL » sob sie 24, 2013 8:55 pm

Hej,

Dla mnie kwestia powrotu do Polski to temat otwarty. Bardzo wiele zmieniło się w Polsce na lepsze. Jak się zmieniał ustrój to miałem 24 lata więc już kawałek dorosłego życia za sobą. Przeszliśmy w Polsce dłuuugą drogę.

Oczywiście ponarzekać można chociaż lepiej jak to w życiu widzieć całe spektrum kolorów, a nie tylko czerń. Kryzys odbity rykoszetem dotarł do Polski, to prawda. Jednak kryzys w wielu krajach europejskich rozpoczął się w 2008. Ekonomia krajów unijnych zjechała w dół per saldo o kilka procent, a w Polsce urosła o kilkanaście. W ten sposób zasypana została kolejna przepaść w rozwoju.

Mam czasami wrażenie jakby krytykowanie Polski od A do Z było formą autoterapii - takie likwidowanie dysonansu pozakupowego mówiąc paskudną odmianą języka marketingowego. Jak już się coś kupiło/wybrało to usilnie siebie i innych przekonuje się, że to najlepszy wybór... np. wybór emigracji...

Jestem w TX od jesieni 2012, czyli niedługo stuknie rok. Patrzę sobie na te przeciętne amerykańskie dzieci i zastanawiam się czy aby na pewno chcę aby moje dzieci wyglądały i zachowywały się podobnie. Właściwie to się nie zastanawiam - wiem że nie.

Moja filozofia jest taka, że najlepiej zachować swobodę w podejmowaniu decyzji i wtedy można reagować na zmieniającą się rzeczywistość, lub nasz jej postrzeganie. Podjąłem decyzję o przyjeździe bo tutaj w USA mam klientów i dobry rynek. Nie zarzekam się jednak ża "nigdy", albo "na pewno" wrócę. Podejmiemy tę decyzję z żoną jak nadejdzie odpowiedni czas. Zawsze przecież można przenieść się do Polski, a potem znów wrócić do USA albo w inne miejsce.

Przepraszam za to moje przynudzanie :)

iwona877

Post autor: iwona877 » pt sie 30, 2013 3:02 am

Ja już w sumie nie mam w planach wracać, wydaje mi się, ze chyba już przesiąkłam tym życiem. Ale nie żałuje, ciągle słyszę i obserwuje wiadomości i wiem, że w Polsce żyłoby mi się gorzej. A tak to jestem szczęśliwa i zadowolona z decyzji jaką podjęłam :)

Odpowiedz