Witamy na Forum Polonii w Dallas!

GIMNASTYKA. STRES. WWW. FITNESS. BÓLE KRĘGOSŁUPA. *****

Na kazdy temat...... Czyli wszystko co ci spac nie daje albo lezy na watrobie ;-)

Moderator: kris_k

magda906

Post autor: magda906 » sob cze 20, 2015 7:25 am

Czasem nic nie pomaga na kręgosłup jak specjalistyczne masaże lub specjalny materac do leżenia na bóle kręgosłupa. Jak by ktoś potrzebował taki sprzęt do domowego użytku to polecam wejść sobie na: sklep juventas . Tam znajdziecie wiele produktów medycznych, które pomogą na pewno także na bóle tego typu.

marzenloka

Post autor: marzenloka » wt lip 14, 2015 4:17 am

Moim zdaniem jedną z korzyści sportu jest to, że zmniejsza poziom stresu, jak to zresztą zostało już wspomniane. Mamy zwyczaj sięgania po leki uspokajające bez recepty a to nie zawsze dobre wyjście, czasami warto jest pobiegać etc.

daleka

Post autor: daleka » czw paź 08, 2015 9:20 am

Jestem tego samego zdania, dlatego sama codziennie uprawiam jakiś sport. Zwykle biegam lub jeżdżę na rolkach. Teraz, odkąd znajoma spodziewa się dziecka, trenuje także razem z nią w domu. Znalazła stronę e-mama.tv z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży, więc może bez obaw pozostać aktywną. Trening przygotowała fizjoterapeutka, także jest w pełni bezpieczny. Ćwiczymy razem, bo tak raźniej.

wanda

Re: GIMNASTYKA. STRES. WWW. FITNESS. BÓLE KRĘGOSŁUPA. *****

Post autor: wanda » pt cze 10, 2016 4:49 am

Oczywiście, że przede wszystkim powinniśmy ćwiczyć mięśnie, lub skorzystać z profesjonalnej pomocy fizjoterapeuty. Leki nie są rozwiązaniem.
Trzeba usunąć przyczynę problemu, a nie zagłuszać objawy.
fizjoterapeuta Wrocław

leski

Post autor: leski » śr cze 15, 2016 2:24 am

JA też miałem trochę problemów z kręgosłupem, bo cały dzień siedzę przy komputerze. Na szczęście zacząłem ćwiczyć i nawet trafiłem na specjalne zajęcia na wzmocnienie pleców. Fajnie sprawdza się ten klub fitness: http://fitnessplatinium.pl/solvaypark/ . Chodzę tu już kilka miesięcy i naprawdę czuję poprawę. Nawet udało mi się schudnąć.

Romeq77

Post autor: Romeq77 » ndz lip 17, 2016 9:03 am

Oczywiście, że fitness może bardzo pomóc w zwalczeniu takich problemów. Przecież większość z nich bierze się albo ze złego odżywiania, albo z braku ruchu. Wystarczy ćwiczyć w takich miejscach jak http://krajowy.biz/firma,fitness-lodz-60-minut i na pewno sami zobaczycie różnicę w Waszym samopoczuciu.

inska

Post autor: inska » ndz sie 21, 2016 11:42 am

Bóle kręgosłupa często są spowodowane bólem stawów lub chrząstek. Stawy są obciązone i po czasie w końcu zaczynają o sobie dać znac. Najlepiej wtedy brać suplement taki jak arthroblock forte. On uelastycznia stawy, wzmacnia chrząstki daje człowiekowi pewnosć że stawy od teraz będą więcej wytrzymywały. Tak rzeczywiście jest.

pawelnowik

Post autor: pawelnowik » ndz lis 27, 2016 3:50 pm

Jeśli ktoś chce zregenerować się, odświeżyć, ukoić ból, odprężyć, albo skorzystać z fitness, polecam http://krajowy.biz/firma,marlibo-medicapl. Kupując karnet ma się taniej - zresztą wiele placówek takie zniżki wówczas daje.

frantic

Post autor: frantic » pn sie 21, 2017 5:41 am

Ja tam wcale nie myślę o lekach, gdy boli mnie kręgosłupa. Zawsze staram się znaleźć przyczynę bólu (którą zwykle jest siedzący tryb życia), a nie od razu szpikować się lekami..

Krzysiek6907

Post autor: Krzysiek6907 » pn sty 15, 2018 4:22 am

Bardzo dużo czytam o tym, że na ból kręgosłupa ma wpływ stres. Sam to po sobie zauważam. Są dni, kiedy myślę "zaraz zacznie mnie boleć" i tak się dzieje, jak i dni, kiedy nie mam czasu na myślenie i ten kręgosłup albo nie daje o sobie w ogóle znać, albo pobolewa umiarkowanie. Oczywiście przy moim schorzeniu ból to norma, ale myślami często go przywołuję. Co prawda czytam jak zmniejszyć stres, ale przez moje pesymistyczne nastawienie nic z tego nie wychodzi...

jjusti18

Post autor: jjusti18 » pt lut 02, 2018 9:24 am

Stres nie jest niczym dobrym i nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Jednak sytuacji stresujących nie jest mało, dlatego warto zapoznać się z takim artykułem http://bizneswiki.pl/jak-walczyc-ze-stresem/ . Dowiecie się tutaj jak skutecznie walczyć ze stresem.

fiolka

Post autor: fiolka » pt lut 02, 2018 1:58 pm

Moja mama chodzi na zajęcia "zdrowy kręgosłup" i bardzo sobie je chwali - podobno bóle znacznie się zmniejszyły.

leonia

Post autor: leonia » wt lut 06, 2018 9:34 am

Też mam problemy z kręgosłupem, ale naczytałam się sporo w internecie i 3 razy w tygodniu rozciągam się sama w domu i zdecydowanie odczuwalny ból jest o wiele mniejszy.

dramonek

Post autor: dramonek » śr lut 21, 2018 7:42 am

Nie mam pojęcia czy zdajecie sobie sprawę, ale stres, który jest nieleczony może powodować o wiele poważniejsze dolegliwości takie jak depresja czy nerwica. Polecam wejść na stronę https://konopieizdrowie.pl/ i poczytać o leczniczym działaniu olejków konopnych na nasz organizm. Medycyna niekonwencjonalna jest coraz bardziej popularna i nic dziwnego, skoro naturalnymi sposobami można się leczyc :)

oskarka

Post autor: oskarka » wt lut 27, 2018 2:04 pm

Hm nie wiedziałam, że ze stresu może boleć kręgosłup...u mnie bóle ewidentnie wynikały z osłabienia i przemęczenia, brak witamin i wszystko siada, także kręgosłup. Dlatego zmieniłam dietę, zaczęłam pić Biovital tonik na wzmocnienie i dość szybko wszystko wróciło do normy. Więcej odpoczywam, trochę ćwiczę i od dłuższego czasu żadne bóle się nie odzywają. Mam nadzieję, że tak już zostanie. A i masaże są często wskazane.

Odpowiedz