Witamy na Forum Polonii w Dallas!

moze jakis polonijny dom w dallas ?

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

Gość

Post autor: Gość » czw wrz 10, 2015 8:26 am

chyba sie mylisz ale jak wiesz to prosze podaj nazwy lub adresy. Sa tu 2 bistro polskie i to tyle z miejsc.

Gość

Post autor: Gość » sob wrz 26, 2015 11:17 am

Tak jak ktos juz pisal sa 2 bistro polskie gdzie mozna zjesc lub kupic na wynos. Mozna tam , szczegolnie w tym wiekszym troche miejscu zamowic miejsce na zabawe lub prywatna impreze ale tylko tak na 50 osob. Nie ma Domu Polskiego jak czesto widac w starych skupiskach Polakow jak Chicago lub N.Y I inne. Jest Polska Msza co niedziele I polski Ksiadz. Polacy sie spotykaja prywatnie . Jest tez polskie przedszkole . Mozesz poczytac na forum bo maja swoja rubryke. Moze to pomoze tym co sie pytaja .

gosciowa

Post autor: gosciowa » sob sty 16, 2016 9:28 am

W 2004 roku w Dallas nie bylo polskiej szkoly. Byly poprzednie proby, wokol kosciola albo nie ale nie bylo nic konkretnego co by trwalo. Rodzice sie zorganizowali po raz kolejny i wytrwali w tej realizacji. Po kilku latach wynajmowania sal w roznych bibliotekach grupa zrobila sie tak duza ze trzeba ja bylo zformalizowac. W 2010 szkola uzyskala formalny status non-profit organization. I dziala prezniej z roku na rok. To sie da zrobic. Tylko ludzie musza byc chetni do dzialania polonijnego BEZ pytania "co ja z tego bede mial". W wielu innych krajach Polonia ma domy czy kluby polskie wiec i my moglibysmy miec. A moze wybudowac taki klub podobnie jak dom?? sa formy i sposoby zrobienia tego taniej .....

Gość

Post autor: Gość » sob sty 16, 2016 3:17 pm

gosciowa...jezeli masz jakas konkretna propozycje lub idee, to skontaktuj sie z ktoras z polonijnych organizacji....moze masz racje ze cos z tego wyjdzie. Jak dotad to sie obywalo na gadaniu i zazdrosci oraz "a co ja z tego bede mial" i wspolkonkurencji(zawisc)...

Ewelina
Kontaktowanie:

Re: moze jakis polonijny dom w dallas ?

Post autor: Ewelina » czw mar 31, 2016 11:35 am

ooo bardzo dobry pomysł :) Jestem za tym :)

maurycy77
Kontaktowanie:

Post autor: maurycy77 » ndz kwie 10, 2016 3:17 am

Jak najbardziej popieram taka inicjatywę :)

gigu

Post autor: gigu » czw kwie 14, 2016 4:21 pm

Dołączam się do Was.

bogduś13
Kontaktowanie:

Post autor: bogduś13 » ndz wrz 30, 2018 10:10 am

Super inicjatywa :) Wierzę, że się powiedzie.

adama110

Post autor: adama110 » wt paź 02, 2018 4:20 pm

Super by było, to zawsze jest dobra opcja taki polonijny dom :)

Odpowiedz