Witamy na Forum Polonii w Dallas!

moze jakis polonijny dom w dallas ?

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

Polish Cowboy

moze jakis polonijny dom w dallas ?

Post autor: Polish Cowboy » śr kwie 17, 2013 2:02 pm

jestem tu ,w dallas tx, od ponad 30 lat i ciagle sie zastanawiam i mysle o ''domu polskim" w dallas. czy by bylo dosyc chetnych i by to prosperowalo ? bylo by fajne miejsce na zabawy,wystawy, wesela ,spotkania,szkolke polska ,muzeum, itp . rzucam ten temat na forum i bede czekac na odpowiedzi ,ludzi z dallas i okolicy. pozdrawiam polonie.

Gość

Post autor: Gość » śr kwie 17, 2013 5:30 pm

O ile wiem , probowano cos na ten temat robic w 1991 roku ale nie znalazlo to wiekszego poparcia. Wieksza czesc pytanych nie widziala wtym dla siebie zadnej korzysci (a co ja z tego bede mial?)i tak sie zakonczyla ta proba. Byly nawet zbierane pieniadze na ten cel, ktore pozniej zostaly zwrocone ludziom wplacajacym na ten cel. Cel jest szczytny, wiec moze warto wznowic ten temat i czekac na odzew...

JUrek 27

Polski Dom

Post autor: JUrek 27 » czw kwie 18, 2013 9:28 am

Temat Polskiego Domu jest czesto poruszany na zebraniach PAT. Dom taki jest bardzo potrzebny i nie musi to byc duzy obiekt. Na poczatek wystarczylby lokal gdzie mogl by sie miescic bar i sala do organizowania imprez typu urodziny ,wesela ,zabawy itp. Musi to byc inwestycja ktora bedzie przynosila jakis dochod .Najlepiej ,gdyby znalazla sie niewielka grupa inwestorow.A wiec szukajmy filantropow.Pozdrawiam Jurek

Roman O.

dom polonii

Post autor: Roman O. » ndz kwie 28, 2013 8:11 pm

Uwazam pomysl za godny duzego uznania. Czas przerwac ten przeklety marazm niemocy i beznadzieji. Duze naglosnienie projektu i gleboka wiara
w sukces napewno zaowocuja powstaniem takiego centrum polonijnego jak juz istniejace w innych nawet duzo mniejszych aglomeracjach.
Ja deklaruje swoja pomoc i wsparcie. Mysle, ze nizbedne bedzie poparcie
oraz modlitwa naszego Duszpasterza oraz calego srodowiska przykoscielnego. Projekt powinien tez zaangazowac wszystkie organizacje
Polonijne i zamozniejszych rodakow.

Popieram

Roman O.

Polish Cowboy

Post autor: Polish Cowboy » czw maja 23, 2013 7:59 am

dziekuje za odpowiedzi. troche malo jednak. moze duzo ludzi w polonii nie wie ze te forum istnieje. jak rozglosic ten forum ? mowic ludziom ze istnieje ,dac oglosznie w gazetce koscielnej lub na stronie internetowej jakies polonijnej organizacji. te forum jest darmowe i fajna forma oglaszania i porozumiewania sie wsrod polonii dallas ,i nie tylko. za to dziekuje administracji ! moze jednak wlasnie administracja dolozy starania zeby te forum bylo popularniejsze. dziekuje jak zawsze za wasz czas i zycze przyjemnych dni.

iwona877

Post autor: iwona877 » śr wrz 18, 2013 6:08 am

To bardzo dobry pomysł, w pełni popieram. Myślę, że byłoby więcej chętnych ale pewnie nie każdy jeszcze słyszał o naszym forum.

elamelb
Kontaktowanie:

Post autor: elamelb » wt paź 15, 2013 8:06 am

Pomysł dobry, myślę że warto go zrealizować.

Awatar użytkownika
arabella

Post autor: arabella » śr paź 16, 2013 2:35 am

trzeba by spoldzielnie zalozyc, grupe polonijna, formalny zwiazek z udzialem na miesiac co by pokryl rate i mozna otwierac :D
Obrazek

Gość

Post autor: Gość » czw paź 24, 2013 8:38 pm

arabella...to na co czekasz..zakladaj spoldzielnie...i hej do przodu...

Gość

Post autor: Gość » sob lis 02, 2013 11:03 am

STOWARZYSZENIE POLAKOW W TEKSASIE ORGANIZUJE WIECZOREK TANECZNY Z OKAZJI SWIETA NIEPODLEGLOSCI. WIECZOREK ODBEDZIE SIE W DNIU 16 LISTOPADA 2013 W SALI NAD CAFFETERIA PRZY KOSCIELE SW. PIOTRA APOSTOLA OD GODZINY 8:00 PM

Drogon

Post autor: Drogon » czw lip 09, 2015 1:20 pm

Szkoda, że do dziś nic takiego nie powstało. Ja byłbym jak najbardziej za i chętnie bym tam bywał. Brakuje mi naszej Polski nie powiem, że nie i to byłoby fajne miejsce z możliwością jakiejkolwiek integracji. Dlatego może ludzie czas się zorganizować.

Gość

Post autor: Gość » pt lip 17, 2015 12:07 pm

Stowarzyszenie Polakow w Teksasie ciagle istnieje i w miare swoich mozliwosci dziala....tylko brakuje chetnych do wspolpracy...

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:15 pm

Tak, dokładnie, przecież to znakomity pomysł. Trzeba jakoś przecież pamiętać o ojczyźnie, o naszej kulturze i tradycji, zacieśniać więzi na obczyźnie. Tylko jak to zrobić? Może udałoby nam się zacząć działać w tę strobę właśnie tu, na tym forum???Czemu nie.

Awatar użytkownika
center3

Post autor: center3 » wt lip 28, 2015 4:58 am

Fajnie, dzięki, przyda mi się ;)
Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie…

starsky

Post autor: starsky » ndz sie 02, 2015 4:56 am

Myślę, że to jest fajny pomysł. Na pewno będzie dużo chętnych. Pozdrawiam.

Odpowiedz