Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Pierwsza komunia swieta

Polskie organizacje w Dallas, Polski Kosciol, Polonia w Texasie ... Polish organization in Dallas area / Polish Church

Moderator: kris_k

anulka_blue

Post autor: anulka_blue » wt cze 02, 2015 10:02 am

Wiadomo, we wszystkim trzeba rozsądku. Jak ktoś chce zrobić oryginalny prezent może zamówić następującą rzecz fotobudka. Świetna pamiątka ;)

Zargon

Post autor: Zargon » śr lip 01, 2015 1:41 am

W prawie każdym większym mieście organizowane są takie uroczystości. Nie rozumiem tylko dlaczego jest 2 lata obowiązkowej religii i wcześniej spotykałem się z jednym rokiem obowiązkowej lekcji religii.

MonikaAZ
Kontaktowanie:

Post autor: MonikaAZ » pn lip 06, 2015 4:22 am

A ile kosztuje komunia święta? Księża nie próbują zdzierać z parafian?

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:11 pm

Bardzo by to było dziwne i conajmniej nie na miejscu, żeby nasz polski kościół w dallas nie organizował dla dzieciaczków pierwszej komunii świętej. To tak jakby im czegoś bardzo istotnego odmówić! Mamy specyficzną tradycję na tym polu i nie da się jej zastąpić.

asiaa12

Post autor: asiaa12 » pt lip 17, 2015 2:13 pm

Zargon pisze:W prawie każdym większym mieście organizowane są takie uroczystości. Nie rozumiem tylko dlaczego jest 2 lata obowiązkowej religii i wcześniej spotykałem się z jednym rokiem obowiązkowej lekcji religii.
Jak , gdzie i kiedy? Przecież do komunii swietej dzieci przystępują w drugiej klasie szkoły podstawowej, z czego wynika- bo przecież komunie swiete to tylko i wyłącznie maj- że dzieciaczki maja dwa prawie pełne lata nauki religii w szkole, nieprawdaż?

starsky

prezent

Post autor: starsky » ndz sie 02, 2015 4:55 am

Myślę, że jest to dość kosztowny prezent. Każdy daje co uważa za stosowne.

wislaczka
Kontaktowanie:

Re: Pierwsza komunia swieta

Post autor: wislaczka » sob lip 02, 2016 8:40 am

tak tak

Mirka34

Post autor: Mirka34 » sob maja 05, 2018 4:25 pm

A jak to u Was wygląda jeśli chodzi o przyjęcie komunijne, odbywa się w domu czy w wynajętym lokalu? Ja sama co prawda ciągle się zastanawiam jak będzie wygodniej i korzystniej to zorganizować, jednak jak tak przeglądałam w sieci, to na przykład tutaj https://www.partybox.pl/komunia,2182
można znaleźć tyle ciekawych dodatków i ozdób, że robiąc tę uroczystość w domu możemy naprawdę pięknie go udekorować.

sanek122

Post autor: sanek122 » czw maja 10, 2018 1:32 pm

Uważam, że w każdym mieście inaczej przebiega ta rocznica. Wiele osób robi po prostu skromną uroczystość.
____
antresole przemysłowe

Marcelina

Post autor: Marcelina » ndz maja 13, 2018 2:47 pm

a u mnie lipa bo właśnie przed komunią moje dziecko się rozchorowało i chyba dostało bostonki (tak zwany wirus bostoński tutaj więcej informacji) - aż mi się nie chce wierzyć że o tej porze roku można na to zachorować ?

malinka33

Post autor: malinka33 » pt maja 18, 2018 9:50 am

Na pierwszą komunie polecam zakup roweru :) aby rower był porządny i na lata zapraszam do artkułu na fajnym portalu o tematyce rowerowej https://portal.bikeworld.pl/artykul/por ... munie_jaki Dzięki niemu kupicie dobry rozmiarowo rower aby dziecko zaraz z niego nie wyrosło, wszyscy wiemy jak dzieci w tym wieku szybko rosną.

angela13

Post autor: angela13 » czw maja 31, 2018 4:55 am

Wydaje mi sie, ze od kilku lat nadal bardzo popularny jest rower. Sama w tym roku byłam na komuni jako matka chrzestna i zakupiłam rower kross level b3 https://www.dobrerowery.pl/kross-level-b3-2017 Kross Level B3 bazuje na udanej i nowoczesnej aluminiowej ramie, wyposażonej w bezawaryjne i proste w eksploatacji komponenty. Napęd Shimano z tylną przerzutką Alivio oferuje 27 biegów, za hamownie odpowiadają hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano o dużej sile i niskich kosztach eksploatacji. Mam nadzieje, ze mój chrześniak przejmnie pasję do rowerów po mnie :)

angelika

Post autor: angelika » sob cze 02, 2018 2:23 pm

Moje dziecko miało skromną uroczystość komunijną, więc i prezenty nie były jakieś super drogie, bo taka była prośba do gości. Nawet tort piekłam razem z córką. Na stronie http://sakramento.pl/pl/c/Oplatki-na-tort/54 znalazłyśmy śliczny opłatek na tort komunijny i wszystko wyglądało naprawdę pięknie, ale bez zbędnego przepychu.

Wikifig

Post autor: Wikifig » czw cze 07, 2018 5:01 am

Zorganizujcie przyjęcie komunijne w Restauracji Akademia w Warszawie. Z pewnością spełni ona wasze wszelkie oczekiwania. Mieliśmy tam uroczystość naszego dziecka, wiec z czystym sumieniem możemy go polecić. Obsługa w dogadzaniu gościom przechodzi samych siebie, szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych uczestników :) Zarezerwujcie termin dużo wcześniej, bo lokal jest wręcz rozchwytywany!

doka

Post autor: doka » pt cze 15, 2018 5:58 am

Jeżeli szukacie fajnego miejsca na zorganizowanie przyjęcia
pierwszokomunijnego to może tutaj http://www.rozdroze.pl/
Zerknij sobie jak mają tam ładnie i do tego sala pomieści raz że 90 osób, a dwa, że mają tam
naprawdę przepyszne jedzenie, a to ważne, bo Komunia to taka impreza gdzie praktycznie ciągle się je:)

Odpowiedz