Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Co z Polskim wykształceniem w USA??

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Lewy

Co z Polskim wykształceniem w USA??

Post autor: Lewy » pt maja 22, 2009 6:36 am

Witam.
Rozważamy z żoną wyjazd do stanów na dłużej - albo na stałe, ale chcieli byśmy pracować w tym fachu którego wyuczyliśmy się w Polsce tzn fizjoterapia i masaż z odnową biologiczną. Jak to jest z honorowaniem polskiego wykształcenia w USA? Czy dużo jest zachodu i ponownej nauki??
Serdecznie proszę o informacje. Z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
ewa

Re: Co z Polskim wykształceniem w USA??

Post autor: ewa » sob maja 23, 2009 2:19 pm

Lewy pisze:Witam.
Rozważamy z żoną wyjazd do stanów na dłużej - albo na stałe, ale chcieli byśmy pracować w tym fachu którego wyuczyliśmy się w Polsce tzn fizjoterapia i masaż z odnową biologiczną. Jak to jest z honorowaniem polskiego wykształcenia w USA? Czy dużo jest zachodu i ponownej nauki??
Serdecznie proszę o informacje. Z góry dziękuję.
Rozumiem szukasz pracy w Texasie jako Physical Therapist ?
Zacznij wiec od Texas Physical Therapy Association- wejdz na strone PT Licensure and information i tu znajdziesz potrzebne ci info, lacznie z lista board-approved evaluation credentialers. jedna jest w Texasie, jedna na Florydzie i chyba jedna w Virdzinii. Tu masz fragment
INFORMATION FOR
FOREIGN-TRAINED APPLICANTS

REQUIRED ITEMS
Education Evaluation - If your entry-level PT degree is from a university or other institution outside of the U.S., you must submit an official evaluation of your education done by a board-approved credentialing agency. The evaluation must be done specifically for Texas, not for any other state. The credentialer will report to the Board whether the degree you received is substantially equivalent to an entry-level degree in physical therapy granted by CAPTE-accredited programs in the U.S., and whether you meet other specific requirements established by rule. DO NOT SEND TRANSCRIPTS TO THE BOARD. For the complete description of the requirements, see §329.5 of the Board’s rules, linked at the bottom of this page.

English Language Proficiency Tests - Foreign-trained applicants** must make these minimum scores on the following exams:
- Paper based TOEFL tests (pbt): TOEFL (reading/comprehension) 580; TWE (writing/essay) 5.0; TSE (speaking) 55.
- Computer-based TOEFL tests (cbt): TOEFL (reading/comprehension) 237; TWE (writing/essay) 5.0; TSE (speaking) 55.
- Internet-based (ibt): Writing 24; Speaking 26; Reading Comprehension 21; Listening Comprehension 18.

pozdrowienia z Texasu:)

Gość

Post autor: Gość » ndz maja 31, 2009 7:31 am

Witam ponownie.
Bardziej niż Physical Therapist interesuje mnie praca jako Massage Therapist, a pracy mam zamiar szukać w gabinetach Spa, hotelach lub klubach sportowych, a nie w szpitalach czy tego typu ośrodkach leczniczych.
Czytałem gdzieś, źe w takich wypadkach nie trzeba robić ewaluacji dyplomu tylko wystarczy tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego (pracodawca sam decyduje czy chce cię przyjąć). Czy jest to prawdą??

Lewy

Post autor: Lewy » ndz maja 31, 2009 7:31 am

Witam ponownie.
Bardziej niż Physical Therapist interesuje mnie praca jako Massage Therapist, a pracy mam zamiar szukać w gabinetach Spa, hotelach lub klubach sportowych, a nie w szpitalach czy tego typu ośrodkach leczniczych.
Czytałem gdzieś, źe w takich wypadkach nie trzeba robić ewaluacji dyplomu tylko wystarczy tłumaczenie przez tłumacza przysięgłego (pracodawca sam decyduje czy chce cię przyjąć). Czy jest to prawdą??

Gość

Post autor: Gość » pt gru 25, 2009 10:51 pm

Nie do konca. Nawet hotele i resorty chca kogos z licencja ktora jest lokalna, ale zawsze mozna sprobowac. Wiecej szzcescia mozecie miec w salonach spa.

tazy

Re: "COLISSIMO LIVRE" mais pas reçu!

Post autor: tazy » pn kwie 13, 2015 7:48 am

Planuje przeprowadzke z Europy (Niemiec) do FW TX i prosil bym o porade w sprawie podatkow jakie nalezy placic w tym stanie. Z informacji jakie posiadam pracujac jako inzynier placi sie podatki od 12% do 20% moje pytanie za tem jest bardziej od czego to zalezy ze placimy 12% a od czego ze 20% jak obliczyc pensje netto czy jest jakas strona internetowa ktora pomaga policzyc te pesje

http://esixsigma.co/

Gość

Post autor: Gość » pn kwie 13, 2015 5:14 pm

Nie ma znzczenia jaki zawod uprawiasz, a ile zarabiasz. Jest kilka przedzialow podatkowych (Federal tax) plus Social Security podatek, ktory wynosi 15,3%...w Teksasie nie ma podatku stanowego od zarobkow...

dalalama

Post autor: dalalama » czw kwie 23, 2015 7:25 am

Mi się bardzo mocno udało z tego powodu, że się wybrałem na studia do USA i się tam dostałem. Wszystko się uczę w ich języku i teraz myślę tak, że jak wrócę do Polski po uczelni Amerykańskiej nie będę miał żadnego problemu ze znalezieniem pracy gdzieś w tych wielkich korporacjach jak Samsung, IBM czy Nokia.

Gość

Post autor: Gość » czw kwie 23, 2015 5:46 pm

Ty juz masz problem...nie umiesz sklecic zdanie gramatycznie...

Magdallas

Post autor: Magdallas » śr lip 08, 2015 10:47 am

Gość, nie czepiaj się, bo nie jesteś stąd :P

retorsjaff

..

Post autor: retorsjaff » sob lip 11, 2015 6:52 pm

to co tutaj opowiadacie to jakbym sie przeniósł do innego świata jakoś to wszystko takie piękne zeby było prawdziwe a moze to prostu Polska to taki chory/dziwny/skomplikowany kraj ale mam nadzieję że tak będzie w USA i nikt nic tego nie zmieni i nie będzie poprawiał

Uubefta

Post autor: Uubefta » czw lip 30, 2015 7:52 am

Jeśli przetłumaczysz dyplom na język angielski, ale amerykański, to będą Ci go uznawać, jeśli nie, to nie będa.

Mimi6
Kontaktowanie:

Post autor: Mimi6 » pt kwie 01, 2016 6:08 pm

No za granicą faktycznie przydaje się większe wykształcenie.

tosen
Kontaktowanie:

Post autor: tosen » sob kwie 02, 2016 1:52 pm

Mamy zupełnie inny system, ale z tego co wiem bardzo cenią sobie polskich inżynierów lekarzy za granicą

juliista

Post autor: juliista » czw maja 05, 2016 11:26 am

Wydaje mi się, że trzeba będzie robić jeszcze jakieś dodatkowe kursy, szkolenia
Jak wybielić zęby w domu - szybko i skutecznie

Odpowiedz