Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Co z Polskim wykształceniem w USA??

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Rntr
Kontaktowanie:

Re: Co z Polskim wykształceniem w USA??

Post autor: Rntr » wt maja 10, 2016 8:40 am

Wszystko zależy od branży, ale wg mnie bardziej się umiejętności liczą i prezentacja siebie. Czasem papier nie wystarcza natomiast polskie wykształcenie jest bardzo cenione. Mamy wysoki poziom nauki. :)

Ktogaly

Post autor: Ktogaly » pt maja 20, 2016 6:08 am

Według mnie polskie wykształcenie jest bardzo cenione. Jeśli ktoś płynnie posługuje się polskim językiem to może zdobyć naprawdę dobrą posadę.

zielin77
Kontaktowanie:

Post autor: zielin77 » śr lip 06, 2016 11:08 am

mi sie przydało moje dokumenty z egzaminu zawodowego , super bo skzoła od razu dała oryginalne po angielsku :D

krakowiak

Post autor: krakowiak » pn lut 06, 2017 5:53 am

Doszkalać to na pewno będziecie się musieli, bez dwóch zdań, ale za dobre pieniądze to przyjemność ;)

pablito

Post autor: pablito » wt lut 07, 2017 2:33 pm

Większość uczelni umożliwia wydanie duplikatu dyplomu w języku angielskim za około 100 zł więc nie trzeba tłumacza przysięgłego.

Kate32

Post autor: Kate32 » pn maja 22, 2017 4:10 am

Macie możliwość legalnej pracy? Bo samo przeniesienie przecież nie jest aż tak łatwe. Ja na waszym miejscu bym pytała w takich miejscach, gdzie możecie mieć styczność z klientkami salonów spa (odpowiednie wątki może poszukajcie), może one mogłyby coś podpytać o wymogi i mieć info z pierwszej ręki. Chociaż niestety nie zawsze można liczyć na pomoc rodaka za granicą, a wręcz czasami można powiedzieć, że człowiek człowiekowi wilkiem, to liczę na to, że ta społeczność, skoro już tu jest i dołączamy się do niej z własnej woli, ma więcej dobrego w sobie :)

olaf342

Post autor: olaf342 » ndz cze 11, 2017 1:33 am

trudno dobrą pracę znaleźć tam

terra

Post autor: terra » pn cze 26, 2017 12:09 pm

Niestety, w Stanach w porównaniu z Europą trzeba często jeszcze raz składać egzaminy i doszkalać się :/

Kamillon

Post autor: Kamillon » wt lip 11, 2017 8:39 am

nostryfikacja dyplomów odbywa sie przy wyrównaniu róznic programowych, tak było do niedawna, ale dokumenty muszą być przetłumaczone przysięgle i tu przydają się kontakty z dobrymi biurami tłumaczeniowymi - np. http://profuturo-warsaw.com

Odpowiedz