Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Prawo Jazdy

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Awatar użytkownika
Totalna Ssawka

Prawo Jazdy

Post autor: Totalna Ssawka » czw gru 28, 2006 10:05 pm

Dla zainteresowanych: jesli jestescie na wizie turystycznej (B1/B2) to niestety od Pazdziernika zmienilo sie prawo i DPS nie wydaje juz prawa jazdy.
Wiza (wjazdowa, a.k.a I-94) musi byc wazna przynajmniej przez caly rok, co automatycznie wykresla wizy turystyczne gdyz sa one wydawane najdluzej na 6 miesiecy z prawem do przedluzenia-jedyne co pozostaje to wizy pracownicze (B1 nie jest wiza pracownicza jak niektorzy mysla; jest to wiza dla biznesmena ktory pracuje np. w Polsce a tutaj przyjezdza nie do pracy lecz aby zalatwic sprawy z zwiazane z biznesem ktory posiada, nawiazac nowe kontakty itd.) i wizy studenckie (aby zrobic prawko potrzebne sa papierki ze szkoly ze faktycznie chodzicie itd).
Wiem ze zostaly jeszcze 2 lub 3 stany w ktorych mozna zrobic prawo jazdy na wizie turystycznej ale niestety nie mam pojecia ktore to sa :?

Ssawka

Post autor: Ssawka » ndz gru 14, 2008 7:53 pm

Znow sa zmiany w prawo jazdy dla tych ktorzy sa tutaj na wizach nie-imigracyjnych, lub majacych okreslony czas pobytu-doyczy to rownez przedluzania prawa jazdy.
Wiecej na ten temat na stronie:
http://www.txdps.state.tx.us/administra ... usDLID.htm

Awatar użytkownika
Mariuszbemowo

prawo jazdy dla osoby z zieloną kartą

Post autor: Mariuszbemowo » wt sty 27, 2009 3:48 am

a jak z prawem jazdy dla posiadaczy zielonej karty? jak i gdzie zaczac przygotowania do zdawania w Dallas?

Aga

Post autor: Aga » wt sty 27, 2009 12:28 pm

http://www.txdps.state.tx.us/administra ... esults.asp

http://www.txdps.state.tx.us/ftp/forms/DLhandbook.pdf

przeczytaj kodeks, wez ze soba paszport, zielona karte i social security card, idz od razu rano jak otwieraja, najpierw zdaje sie testy na komputerze, nastepnie albo tego samego dnia, jak dasz rade, albo na drugi dzien zdaje sie praktyczny (musisz miec ze soba samochod) Powodzenia!

kenworth

CDL

Post autor: kenworth » sob sty 23, 2010 12:47 pm

A ja mam pytanie wiem jak zrobić CDL (prawko na ciężarówki) ale niech mi ktoś powie jakie są wymagania zdrowotne a szczególnie o wzrok?pytam sie dlatego że mam wade wzroku i czy mogłbym zdawac w usa na cdl, ponieważ dużo fotek amerykańskich truckerów to są to osoby grube i z okularkami ( na oko tak średnia wada) czyli takich osób jak ja.

rik87r
Kontaktowanie:

Post autor: rik87r » czw cze 12, 2014 6:22 am

Witam ja również mam to samo pytanie bardzo mnie to ciekawi i interesuje
Szczęście jest blisko, pensjonat białobrzegi na wyciągnięcie rękę.

Mieczyslaw91
Kontaktowanie:

Post autor: Mieczyslaw91 » śr cze 18, 2014 2:31 am

a w necie nigdzie nie ma jakiś wymogów ? na pewno jak poszperasz po amerykańskich stronkach to coś znajdziesz :)

Didi

Post autor: Didi » śr mar 25, 2015 7:24 am

W urzędzie miasta w Warszawie, dowiedziałam się, że by prowadzić samochód w Teksasie wystarczy posiadać Międzynarodowe Prawo Jazdy, które mogę otrzymać uiszczając opłatę skarbową 30zł. Czy ktoś z was ma praktyczną wiedzę na ten temat? Używacie międzynarodowego prawa jazdy w Teksasie? Policja jest z tym ok? ;)

Gość

Post autor: Gość » śr mar 25, 2015 6:17 pm

Tu sa wiadomosci na temat prawa jazdy w Teksasie dla obcokrajowcow...
http://eli.uta.edu/orientation/orient.4_driving.pdf

Didi

Post autor: Didi » czw mar 26, 2015 11:50 am

dziękuję :)

PaniBeata
Kontaktowanie:

Post autor: PaniBeata » czw lis 26, 2015 7:47 am

Rozważam zapisanie się na kurs prawa jazdy. Mam polskie prawo jazdy od 10 lat, ale nie wiem, czy poradzę sobie ze zdaniem w Dallas. Kurs jest trudny?

Faraaaon
Kontaktowanie:

Post autor: Faraaaon » pn gru 21, 2015 7:46 am

Moim zdaniem podobnie to wygląda jak w Polsce. :) Kwestia też znajomości dróg, bo za pewne w Polsce jeździłeś z innymi zanim sam wsiadłeś w auto, a jak to wygląda w Dallas, czy też na codzień jeździsz z kimś autem?

arek_go1122

Re: Prawo Jazdy

Post autor: arek_go1122 » pn maja 23, 2016 4:17 am

Ja jednak wybiore kurs, wiecie moze jakie sa ceny?

Gość

Re: Prawo Jazdy

Post autor: Gość » pn lis 07, 2016 7:46 pm

Jak znasz angielski to idziesz na egzamin pisemny (test)....zalezy jeszcze czy na komputerze czy pisemny...(komputerowy trw krucej...okolo 3-4 minuty nz pytanie).....jak zdales test, to umawiasz sie na jazde z instruktorem...to wszystko....instruktor pokazuje gdzie masz jechac....

Gość

Re:

Post autor: Gość » pn lis 07, 2016 7:52 pm

Mieczyslaw91 pisze:a w necie nigdzie nie ma jakiś wymogów ? na pewno jak poszperasz po amerykańskich stronkach to coś znajdziesz :)
Takie same sa wymogi jak na normalne prawo jazdy.....jezeli sa problemy to idziesz do okulisty i on wystawia ci zaswiadczenie ( ja nie widze na jedno oko i nie mam zadnych przeciwwskazan...jestem juz w USA 27 lat)

Odpowiedz