Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Praca w Dallas/USA/Kanada

Visa Podatki "polsko-amerykanskie", aplikacje i rozne dokumenty

Moderator: kris_k

Lehtonen

Praca w Dallas/USA/Kanada

Post autor: Lehtonen » sob mar 01, 2014 1:21 pm

Witam, jeśli w złym dziale piszę to z góry przepraszam :)

Jestem młodym chłopakiem z Polski, który ma w planach starać się o wyjazd do pracy w USA/Kanada. Dallas byłoby jak dla mnie najlepszym miejscem oczywiście! Takie pytanie do osób żyjących bądź znających realia życia/pracy w Ameryce Północnej. Gdzie najlepiej wyjechać? Z tego co wiem to Teksas jest "rajem" podatkowym, więc najchętniej bym chciał przyjechać właśnie tu. Ale czy jesteś w stanie poradzić, gdzie ? chodzi mi o stany/miasta. Kilka najlepszych opcji. Proszę nie myśleć, że nie wiem o losowaniach na zieloną kartę, wizach itp. Ogólnie przecieram szlaki i chcę wiedzieć gdzie szukać szansy:)

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Henczmen
Kontaktowanie:

Post autor: Henczmen » wt kwie 01, 2014 4:11 am

Raczej nie polecam Chicago (za dużo Polaków a tych w większych skupiskach lepiej unikać na obczyźnie), Detroit - odpada wiadomo, nowy Jork- za drogi do życia tak samo California jako całość. Osobiście polecam środkowe Stany - małe miasteczka, spokój

Gość

Post autor: Gość » wt kwie 01, 2014 9:56 am

jak legalnie przylecisz do pracy to ZAPRASZAMY !!! Jest duzo tu z Meksyku nielegalnych i bez znajomosci jez. Ang. wiec juz wiecej nie potrzeba. Blizej z Polski i legalnie moze Polak pracowac w Europie Zach. Pytales wiec odpowiadam. Zycze powodzenia.

aniamikos
Kontaktowanie:

Post autor: aniamikos » ndz lip 27, 2014 2:28 pm

Teraz to juz nie jest raj i zarobki nie są aż takie jak kiedyś

Gość

Post autor: Gość » śr lip 30, 2014 10:50 am

Nielegalni pracuje za $10 lub 12 na godzine ( przewaznie sa zza poludniowej granicy Teksasu ) podatkow nie placa ,oczywiscie wiec wychodzi wiecej na godzine bo my, legalni pracujemy I placimy podatki . sprawa skomplikowana tutaj ale nikt ich nie rusza I nie mozna pytac w szkolach itp czy legalny czy nie . Maja za darmo duzo I dlatego ciagle tu jest OLBRZYMIA fala tych z poludnia szczegolnie. w Polsce nie wiem ale chyba 5 czy 8 zlotych na godzine ? I trzeba placic podatki jak jestes Polakiem. Sam sobie przelicz

jolaniebieska
Kontaktowanie:

Post autor: jolaniebieska » śr lip 30, 2014 12:06 pm

no to faktycznie nie ma rewelacji

cantoro85

Post autor: cantoro85 » czw lip 31, 2014 7:43 am

Wydaje się takie piękne sielankowe życie a tym czasem to chyba tylko tak wygląda w filmach itp. :) Codzienność jest już znacznie trudniejsza.

Gość

Post autor: Gość » czw lip 31, 2014 9:29 am

Ci co pisza z Polski tylko pytaja ''ile na godzine ? ". Nie mozna wszystkiego tak przeliczac . Tu jak mieszkasz juz kilka lat to powoli myslisz inaczej i zyjesz inaczej. Mentalnosc ludzka sie zmienia . Oczywiscie ze placa i praca jest bardzo wazna ale jak to mowili "jak sobie poscielesz tak sie wyspisz ".
Im lepiej umiesz jezyk Angielski tym lepiej dla Ciebie. Lepszy start i lepsza prace dostaniesz . Oczywiscie lepiej z pozwolenien na prace bo nielegalnych juz tu mamy dosyc jak juz kiedys ludzie o tym wspominali. Tysiace przybywaja z Meksyku, Hondurasy, Gwatemali, itp. Oni oczywiscie bez papierow . Ta poludniowa granica z Meksykiem to zart !

trawnik

Post autor: trawnik » czw sie 14, 2014 2:14 am

No właśnie zgadzam się z poprzednikiem wszędzie możesz zarobić i dużo i mało. Dlatego mam pytanie ile mniej więcej można na początku zarobić jako powiedzmy kelnerka ze dobrą znajomością angielskiego w dallas lub okolicach ??

Gość

Post autor: Gość » czw sie 14, 2014 11:47 am

kelnerka w zwyklej restauracji ( z napiwkami wlacznie ) wychodzi ok. 10 do 12 dol. /godzine. Musisz zrozumiec ze najmniejsza stawka jest tutaj ok. $7.25 na godz jednak w restauracjach to nie obowiazuje bo jest mniejsza placa ale do tego dochodza napiwki ( cash ). Dlatego w wiekszosci restauracji sa grzeczni I obiegaja klijentow ( nie mowie tu o Mc D ! ) . Przewaznie sie zostawia 10 do 20 % napiwku od rachunku za trunki I jedzenie. To samo jest w Taxi dodam. Daje sie napiwki. Moze to Ci lub twojej narzeczonej pomoze . Powodzenia.

Andy007
Kontaktowanie:

Post autor: Andy007 » pt sie 29, 2014 4:39 am

no to widzę że nie jest tam tam źle ;) może warto tam pojechać do pracy

Gość

Post autor: Gość » pt sie 29, 2014 7:50 am

kazdy moze wyjechac jak sie nie podoba tu w stanach a jakos tego nie robia. wrecz przeciwnie stale przybywa wiecej I wiecej z calego swiata. legalnie I duzo nielegalnie ! z polski , co slysze , ludzie wyjezdzaja masowo do prac w anglii, niemczech, szwecji wiec to juz odpowiada na pytanie poprzednio zadane. komuna rozkradla polske I rosja zabierala poprostu co najlepsze z polski przez dlugie lata. dlatego duzo z nas opuscilo polske ,jak sie komus udalo za czaso komunistycznych ( w tym ja ,dzieki Bogu ! )teraz tez tak jak bylo ponoc z tymi na wyzszych stanowiskach w rzadzie . najpierw sobie kieszenie napychaja a potem ''ochlapy" zostawia ludnosci. tu tez podobnie ale na tyle jeszcze jest ze dla ludnosci zostawia wiecej I sie zyje dobrze . nie namawia jednak nikogo bo kazdy musi sobie zycie zapewnie( zapracawac na to ) w stanach lub gdziekolwiek. sa jakies inne konkretne pytania ?
postaram sie odpowiedziec .

Osa25

Post autor: Osa25 » czw gru 11, 2014 8:00 am

wiele info od Was mi się na pewno przyda bo nie długo planuje wyjechać do stanów

Czcibora2799

Post autor: Czcibora2799 » pt sty 16, 2015 4:12 am

No jasna sprawa, że sielanka to tylko i wyłącznie jest w jakiś filmach. To nie ma żadnego odwzorowania do rzeczywistości...W Kanadzie jest sporo pracy ale takiej moim zdaniem zwykłej jak w jakimś sklepie czy też na produkcji a jak się chce iść gdzieś wyżej to trzeba już mieć niezłe umiejętności oraz być przedsiębiorczym.

terra

Re: Praca w Dallas/USA/Kanada

Post autor: terra » pn cze 26, 2017 12:06 pm

Moim zdaniem nie ma jakiegoś jednego szczególnego miasta, gdzie jest lepiej dla Polaków, czy gorzej.

Odpowiedz