Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Badanie gruntu:)

Ogolnie o tym forum

Moderator: kris_k

Tomek89

Badanie gruntu:)

Post autor: Tomek89 » śr sty 06, 2016 8:11 am

Witam,

Mam na imię Tomek mam 26 lat i bardzo poważnie od dłuższego już czasu rozważam wyemigrowanie z Polski do USA a dokładnie do Texasu. Być może ktoś z użytkowników tego forum bądź mieszkańców będzie na tyle miły aby odpowiedzieć na moje pytania za co z góry dziękuje. Jestem inżynierem z kilkuletnim doświadczeniem (elektronika informatyka oraz mechanika) pracuję w Polskiej Filii dużej korporacji z USA i nie wykluczam po prostu zmiany miejsca na jakieś miasto w Texasie nie mniej jednak, gdyby mi się to nie udało w jakich miastach najszybciej można znaleźć dobra prace, oczywiście interesują mnie branże techniczne? Czy w branżach technicznych rynek jest przesycony czy też firmy poszukują wykwalifikowanych pracowników? Jak wyglądają sprawy finansowe średnie pensje/mieszkania/żywność? Jakie nastawienie maja mieszkańcy Texasu do obcokrajowców? Dodam tylko że znam język angielski w stopniu dobrym i cały czas go szlifuje. Jeśli chodzi o moje usposobienie do życia w kwestiach gospodarczych mam poglądy liberalne a w kwestiach obyczajowych bardzo konserwatywne jestem osobą bardzo wierząca czego się nie wstydzę jak tego typu sprawy odbierane są przez ludzi żyjących w Texasie? Na chwilę obecna wystarczy tych pytań nie chcę się rozpisywać:)

Jeszcze raz z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Tomek

Gość

Post autor: Gość » śr sty 06, 2016 5:40 pm

Tutaj NIKT sie nie wstydzi wiary. Ludzie maja w biurach Biblie .
Na razie jeszcze to jest OK bo liberalni zmienialja ten kraj na gorsze.
Zycze powodzenia. Jak ze sprawa pozwolenia na prace w USA ?

Tomek89

Post autor: Tomek89 » sob sty 09, 2016 1:14 pm

Niestety nie mam jeszcze pozwolenia na pracę. Będę starał się o wizę pracownicza jako, że jestem specjalista w dość wąskiej branży technicznej mam nadzieję, że znajdę firmę, która pomoże mi w otrzymaniu wizy. Biorę również udział w loterii zielonych kart, chodź nie wiąże z tym wielkich nadziej:)

gosciowa

Post autor: gosciowa » sob sty 16, 2016 9:42 am

Tomek, (jesli 89 to Twoj rocznik to bede mowic na Ty, ok?)
Po prostu aplikuj o prace, ktora Ci odpowiada. Mozesz tez probowac sie przeniesc w swojej pracy do US, jesli jak mowisz to firma ktora ma tutaj biura. Zobacz na google liste firm ktore staraja sie o wizy H1B, czyli wizy pracownicze. Moze Texas Instruments? Jezeli jestes specjalista w bardzo waskiej dziedzinie to mozesz nawet kwalifikowac sie na wize O1. Poczytaj o tym wszystkim. Jesli jestes na serio zainteresowany odpisz z jakims adresem emailowym. Moze moge dostarczyc wiecej info. Pozdrawiam.
Texas jest IMO super miejsce do zycia: tanio, duzo miejsca, konserwatywnie wiec troche porzadniej, cieplo (czasem za).

Gość

Post autor: Gość » pn sty 18, 2016 6:28 pm

Ladnie gosciowa opisala Tobie . Gosciowa to jest dobry czlowiek . Znam ja I jej meza . Dobrze I inteligentni ludzie ,ktorzy radza sobie bardzo dobrze tutaj w Teksasie. Dobrze ze znajduja sie tacy przyjazni ludzie na forum.

Tomek89

Re: Badanie gruntu:)

Post autor: Tomek89 » sob lut 20, 2016 1:47 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedź. W związku z tym, że wyrabiam dość istotny certyfikat muszę pozostać w PL jeszcze co najmniej przez kilka miesięcy (intensywnie pracuję również nad językiem). Które miasto z perspektywy osoby która mieszka w TX od dłuższego czasu jest najbardziej "przyjazne" dla osoby zamierzającej tam wyemigrować?

gosciowa

Post autor: gosciowa » pn lut 22, 2016 3:27 pm

Tam Ci bedzie dobrze gdzie znajdziesz prace. Aplikuj gdzie sie da i rob to juz teraz. Normalne jest ze firma czeka na pracownika jesli jej zalezy. Skladanie podan na wize H1B rozpoczyna sie 1 kwietnia i juz jest najwyzszy czas zeby sobie cos nagrac na Pazdziernik. Jak poczytales o H1B to wiesz o czym pisze. Powodzenia

Gość

Re:

Post autor: Gość » pn lut 22, 2016 3:28 pm

Gość pisze:Ladnie gosciowa opisala Tobie . Gosciowa to jest dobry czlowiek . Znam ja I jej meza . Dobrze I inteligentni ludzie ,ktorzy radza sobie bardzo dobrze tutaj w Teksasie. Dobrze ze znajduja sie tacy przyjazni ludzie na forum.
Dziekujemy! jak nam milo :lol:

honorata

Post autor: honorata » sob kwie 09, 2016 12:54 am

Jak widać na forum zawsze moższ liczyć na nasze wsparcie, jesteśmy z Tobą.

wiola09
Kontaktowanie:

Post autor: wiola09 » ndz kwie 10, 2016 2:37 pm

I co w końcu postanowiłeś?

Tomek89

Post autor: Tomek89 » czw kwie 14, 2016 1:51 am

Wiolu nie zmieniłem swoich zamiarów/planów dlatego tez zaglądam często na to forum:) Na chwile obecna wyrabiam dodatkowe bardzo istotne z punktu znalezienia dobrej pracy certyfikaty. Czasem trochę przenika mnie myśl, że zostawię wszystko co mam i udam się w nieznane ale coś mnie podświadomie pcha w tym kierunku:)

dosi90
Kontaktowanie:

Post autor: dosi90 » ndz kwie 17, 2016 1:42 pm

Dobrze wiedzieć, dzięki! :)

Tomek89

Post autor: Tomek89 » śr kwie 20, 2016 10:41 am

Jakie są najpopularniejsze portale na których można znaleźć ogłoszenia z mieszkaniami do wynajęcia?

Tomek89

Post autor: Tomek89 » sob kwie 30, 2016 6:00 pm

Nic, jeszcze szukam...:)

Tomek89

Post autor: Tomek89 » sob paź 08, 2016 4:45 am

Postanowiłem zamieścić dziś mały update. Tak się składa, ze certyfikaty, które miałem zdobyć zdobyłem, cele do zrealizowania zrealizowałem. Niestety jak to w życiu bywa pojawiły się nie oczekiwane przeszkody w postaci problemów zdrowotnych. Za kilka dni będę miał operacje a dobra wiadomość jest taka, ze jeśli się ona uda powinienem całkowicie wrócić do zdrowia:) Oczywiście swoich marzeń i planów związanych z emigracja do USA nie porzucam dlatego tez odświeżam ten temat.

Odpowiedz