Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Dzień dobry

Ogolnie o tym forum

Moderator: kris_k

EUGENIA1744

Dzień dobry

Post autor: EUGENIA1744 » śr paź 08, 2014 4:31 am

Witam serdecznie wszystkich na forum,

robię rozeznanie wśród Polaków w Dallas jak Państwu żyje się w tym mieście, jak otoczenie (chodzi mi o Amerykanów reaguje na Polaków),moja wnuczka będzie za pół roku wyjeżdżać i mieszkac tam a ja tak bardzo się martwię .I chciałabym wiedzieć o atmosferze z pierwszej ręki.

Pozdrawiam gorąco rodaków

Sprawdź czym się pasjonuję na moim blogu http://turystykazmarta.bloog.pl/. Cały czas nad nim pracuję.
Ostatnio zmieniony pn maja 25, 2015 11:38 am przez EUGENIA1744, łącznie zmieniany 1 raz.

Gość

Post autor: Gość » śr paź 08, 2014 11:43 am

z tego co widze Polacy zyja sobie dobrze w Dallas i okolicy.
Dzien dobry Eugenia. My tu jestesmy z rodzina kilkanascie lat i nam jest bardzo dobrze. Mam nadzieje ze wnuczka wyjezdza legalnie i zna jezyk Ang. co jest podstawa do dobrej pracy. Rowniez ,skoro pytasz , Amerykanie inaczej beda jaj traktowac jak bedzie umiala sie rozmowic . Dodaje jednak ze tutaj jest troszeczke inna wymowa niz ta co ucza w Polace ( nie Brytyjski Ang. a nawet nie Amerykanski tylko Teksanski, cos jak roznica Slazaka z Mazurem ). Zycie jest latwe tutaj jak sie ma prace i ubezpieczenie. To co dalej w Polsce jest ciezko zdobyc jak auto, wlasny dom ( na splaty/kredyt)
tutaj jest latwo . Cos jeszcze to napisz . Zyczymy powodzenia.

Anka_1989_

Post autor: Anka_1989_ » wt gru 16, 2014 6:20 am

Anonymous pisze:z tego co widze Polacy zyja sobie dobrze w Dallas i okolicy.
Dzien dobry Eugenia. My tu jestesmy z rodzina kilkanascie lat i nam jest bardzo dobrze. Mam nadzieje ze wnuczka wyjezdza legalnie i zna jezyk Ang. co jest podstawa do dobrej pracy. Rowniez ,skoro pytasz , Amerykanie inaczej beda jaj traktowac jak bedzie umiala sie rozmowic . Dodaje jednak ze tutaj jest troszeczke inna wymowa niz ta co ucza w Polace ( nie Brytyjski Ang. a nawet nie Amerykanski tylko Teksanski, cos jak roznica Slazaka z Mazurem ). Zycie jest latwe tutaj jak sie ma prace i ubezpieczenie. To co dalej w Polsce jest ciezko zdobyc jak auto, wlasny dom ( na splaty/kredyt)
tutaj jest latwo . Cos jeszcze to napisz . Zyczymy powodzenia.
Chciałabym wiedzieć wszystko, zachłysnęłam się Pani opisem, bardzo ale to bardzo chciałabym tam zamieszkać, proszę opowiedzieć np. jaki ma Pani widok z okna, chciałabym też wiedzieć jakie są dokładnie zasady na których działa to ubezpieczenie, słyszałam także że jeśli ktoś raz pobierze odpowiednik naszego zasiłku dla bezrobotnych to już nie ma więcej szans na pomoc Państwa, proszę o odpowiedź.
Ania

Gość

Post autor: Gość » wt gru 16, 2014 4:10 pm

Co tu napisac Tobie. Zycie w kazdym kraju jest troche inne. Nam w Teksasie jest bardzo dobrze ale nie zaprzeczam ze czasem teskni sie za Polska i za pozostawiona rodzina. Jestes mloda wiec masz przyszlosc przed soba. Mysle po tym wpisie ze to twoja data urodzenia. Teksas jest bogatym stanem i jest tu ludziom ,jesli chca dobrze pod wzgledem chocby materialnym. Duzo ludzi tutaj przybywa i nie chce odjechac wiec ''cos'' w tym jest. Ale przeciez duzo np. Wietnamczykow czy Rumunow tez przybywa do Polski i tez nie chce odjezdzac. Pozdrawiamy z Dallas.

Gość

Post autor: Gość » wt gru 30, 2014 8:46 am

Dzien dobry Wladek. Chcesz na jakis temat porozmawiac ? Pewnie ktos odpisze i moze nawiazesz znajomosc i nie bedziesz samotny .

SusannaXxx96

Post autor: SusannaXxx96 » śr sty 07, 2015 8:45 am

Cześć Władek jak Ci się żyje? Może po prostu daj jeszcze jakiś znak życia na forum i powiedz o czym dokładniej byś chciał porozmawiać. Właśnie sądzę, że na forum jest więcej osób samotnych niż ty jeden. Musisz się częściej udzielać bo samemu trochę jest smutno.

Gość

Post autor: Gość » śr sty 07, 2015 1:57 pm

Wladziu napisal a teraz siedzi cicho choc ludzie chca go pocieszyc i nawiazac znajomosc. Wladek odezwij sie i daj znac gdzie jestes i troche o sobie.

heven1814

Post autor: heven1814 » wt lut 03, 2015 10:51 am

Witam Wszystkich, W Dallas jest chyba tak jak wszędzie za granicą - żyje się dużo lepiej i łatwiej niż w Polsce. Ale podstawą jest bardzo dobra znajomość języka, bo tylko to umożliwi dostanie dobrej pracy. Pozdrawiam!

najkach

Post autor: najkach » pt lut 20, 2015 4:21 am

Hej, czemu tutaj tak mało ludzi jest? :(

janushek

Post autor: janushek » pt mar 20, 2015 1:57 pm

Liczba ludzi na forum jest zależna od liczby ludzi, którzy wiedzą o istnieniu tego forum ;) Może trzeba je trochę lepiej rozreklamować, np. na facebooku. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że nie większość użytkowników tylko czyta posty, a sama ich nie pisze.

Gość

Post autor: Gość » pt mar 20, 2015 3:43 pm

Do tego Polonia w Dallas i okolicy jest dosc mala.

Gość

Post autor: Gość » sob mar 21, 2015 8:27 pm

Nie ma Polskiego Klubu .Dobrze ze jest polski Ksiadz I Msza Swieta po Polsku.

pharrel

Post autor: pharrel » wt mar 31, 2015 1:30 am

I chwała za ta, że jest polska msza ; )) czuję się wtedy właśnie jak w kraju z tego powodu iż tradycyjnie mogę sobie iść do kościoła - tak po prostu po polsku, pójść iść do spowiedzi i właśnie być na mszy. Mi się to bardzo podoba, że akurat to tutaj jest.

Gość

Post autor: Gość » wt mar 31, 2015 6:40 pm

A to dzieki Stowarzyszeniu Polakow w Texasie...

heven1814

Post autor: heven1814 » śr kwie 01, 2015 5:55 am

Polacy jednak jak trzeba to potrafią się zebrać i to w Texasie bardzo okej zrobili ; ) teraz z racji tego iż dawno nie byłem w kościele to chcę się wybrać. Zobaczę co mi z tego wyjdzie i czy faktycznie jakoś dotrzymam po prostu to moją obietnice czy jakoś tak znowu mi nie wyjdzie i znowu nie pójdę do polskiego kościoła

Odpowiedz