Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Znaleziono 7 wyników

autor: szybowiak
pn maja 18, 2015 3:13 am
Forum: Na kazdy temat......
Temat: gdzie na wakacje?
Odpowiedzi: 300
Odsłony: 51902

Ty też się stałeś trochę taki mało oryginalny. Polecasz same miejscowośći polskie a nie możesz polecić czegoś innego ? Jakieś inne miasta - mam tutaj na myśli Turyn, Rzym i pojechać w tą stronę w stronę Włoch. Czy to nie byłoby lepsze rozwiązanie i wyjście na wczasy ?
autor: szybowiak
pn maja 18, 2015 3:11 am
Forum: Na kazdy temat......
Temat: Jak uczyć się języków obcych ?
Odpowiedzi: 175
Odsłony: 40002

Dyscyplina, systematyczność. To są klucze do sukcesu. Trzeba ćwiczyć regularnie, ciężka pracą można dojść na prawdę do wszystkiego. Można nawet trenować codziennie. Języka polskiego pewnie też używałeś lub używasz codziennie, tak samo może być z językiem obcym.
autor: szybowiak
pn maja 18, 2015 3:10 am
Forum: Na kazdy temat......
Temat: co na kaca
Odpowiedzi: 164
Odsłony: 23861

Zawsze się chyba piję z głową :D bo z czym innym pijesz może Ty pijesz z ręką ? ... By uniknąć kaca nie można pić poprzedniego dnia..To najlepszy sposób. Wtedy się w niedzielę, sobotę czy na weekend nie ma żadnego kapcia w buzi. To jest takie picie z głową jak to Ty tak nazwałeś.
autor: szybowiak
pn maja 18, 2015 3:06 am
Forum: Polish American Foundation of Texas - NEWSLETTER i nie tylko
Temat: Orlęta - zespół tańca
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 23674

Gdzie tam ona dobrze robi ta osoba, mi się wydaję - to jest trochę średnie. Nikt nie lubi jeśli się go poprawia. Tu się tak przytrafiło, że ktoś kogoś poprawił. Może i źle napisał ale czy to od razu trzeba mu ten błąd wytknąć palcem, ja myślę, że raczej nie..
autor: szybowiak
pn maja 18, 2015 3:04 am
Forum: Ogolne... About this forum
Temat: ktos to czyta ?
Odpowiedzi: 56
Odsłony: 33568

Ja byłbym na stówkę chętny na taką szkołę. Potrzebuję rozmów z typowo native spikerami. To dla mnie byłoby bardzo ważne i kluczowe. Słaby mam akcent a właściwie go nie mam. Nie wiem, że czy mówię nawet na poziomie średnio - zaawansowanym, nie daję mi to optymizmu.
autor: szybowiak
sob maja 16, 2015 3:39 am
Forum: Na kazdy temat polonijny......
Temat: wakacje wreszcie w Polsece
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3849

W Karpaczu będziesz miała chyba raczej z czego wybierać, baza turystyczna jest dość dobrze rozbudowana:-) co prawda aż tak dobrze się nie orientuję, bo ja raczej nadmorskie klimaty lubię, ale jeśli zerkniesz sobie w wyszukiwarkę hoteli i wpiszesz hotele w Karpaczu z basenem , to z pewnością trafisz ...
autor: szybowiak
wt maja 05, 2015 2:40 pm
Forum: Na kazdy temat polonijny......
Temat: Polskie seriale/ filmy
Odpowiedzi: 190
Odsłony: 58282

O jakim właściwym i dobrym polskim poziomie mówisz ? Bo chyba nie o tych serialach paradokumentalnych typu trudne sprawy i dlaczego ja..Polskim serialom bardzo wiele brakuję do tych typowo amerykańskich produkcji. Odstajemy od nich bardzo mocno poziomem i nie nadajemy się nawet do tego typu rzeczy. :(