Witamy na Forum Polonii w Dallas!

Budowa domu

Odpowiedz

Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Budowa domu

Re: Budowa domu

autor: koninko » wt cze 13, 2017 6:22 am

Ja polecam wybranie domu w Koninku. Jest to idealne miejsce na osiedlenie się i zamieszkanie.

Re: Budowa domu

autor: Krezo0 » wt cze 13, 2017 2:32 am

Obrazek

Re: Budowa domu

autor: Pasieki » pn cze 12, 2017 1:38 am

Ja polecam skorzystanie z usług dewelopera. Zawsze w taki sposób odchodzi nam wiele obowiązków. :)

Re: Budowa domu

autor: daleka » pt cze 09, 2017 2:00 am

Żeby móc budować, trzeba mieć projekt. Wiele osób wybiera domy stawiane metodą tradycyjną. Jednak takie nie dość, że są bardziej kosztowne, to jeszcze ich budowa jest dłuższa. Nie mówiąc o tym, że znacznie trudniej ogrzać taki budynek. Moim zdaniem lepiej pomyśleć o technologii pasywnej. Świetne projekty energooszczędnych domów zobaczyć można na tej stronie. Firma zaplanowała funkcjonale rozkłady, wydzielając strefę dzienną i prywatną. Jeśli interesowałby Was taki dom, to może zostać postawiony nawet w 3 miesiące.

Re: Budowa domu

autor: Ludwig » czw cze 01, 2017 3:20 am

Ja skorzystałem z porad na forum i wykonałem hydroizolację jak tutaj http://termil-hydroizolacje.pl/. bardzo szybko i sprawnie wszystko poszło.

Re: Budowa domu

autor: Mistle » wt maja 30, 2017 12:26 pm

Budowa domu to spore wyzwanie. Przede wszystkim zanim rozpocznie sie budowę trzeba się dobrze przygotować. Nie tylko w kwestii materiałów itp ale warto mieć choćby podstawową wiedzę o budowie, jej przebiegu, formalnościach. Ja przed budową korzystałam bloga budowlanego firmy MG Projekt, na którym znalazłam porady budowlane oraz forum, gdzie można wymienić się informacjami na temat budowy z innymi użytkownikami.

Re: Budowa domu

autor: koninko » pt maja 19, 2017 3:40 am

Stawianie domu od podstaw nie jest prostym zadaniem. Ja raczej pozostawiłbym to specjalistom.

Re: Budowa domu

autor: katpio123 » czw maja 18, 2017 6:08 am

Ja stawiam dom sam od podstaw bo się na tym znam, zajmie mi to wiele więcej czasu ale za to zrobię to o połowę taniej :) tym bardziej że mam w obi karta stałego klienta . Żeby mieć jeszcze tylko trochę więcej wolnego czasu to robota by szła szybko a tak pomału ale do przodu :)

Re: Budowa domu

autor: Relid » wt maja 16, 2017 6:54 am

Ogólnie trzeba pamiętać, że budowa domu to inwestycja na całe życie. Nie powinno się rozpoczynać budowy pochopnie!

Re: Budowa domu

autor: domi78 » pt maja 12, 2017 2:33 am

Warto też pomyśleć że później trzeba wyposażyć i umeblować dom ja już polecam łóżka drewniane są solidne bo ja je właśnie mam a kupiłam na tej stronie https://sypialnioland.pl/lozka/drewniane

Re: Budowa domu

autor: pinkawka » czw maja 11, 2017 12:56 pm

ja zabieram się za budowę domu od przyszłego roku, mały domek w górach obok Zakopanego :D nie mogę się doczekać

Re: Budowa domu

autor: kacha543 » pt kwie 28, 2017 1:19 pm

Faktycznie warto inspirować się gotowymi projektami. Dzisiaj można znaleźć ich tyle że na pewno uda się coś wybrać. Zerknij sobie chociażby tutaj https://www.domywstylu.pl/projekty-malych-domow/ . Jeśli nie masz jakiejś ogromnej sumy pieniędzy przeznaczonej na budowę domu, pomyśl o czymś mniejszym.

Re: Budowa domu

autor: lucyna89 » czw kwie 27, 2017 5:06 pm

Przy każdych takich budowaniach jest przydatna praca koparki. Fajnym producentem takich sprzętów jest http://staltechnika.pl/pl/ , gdzie ma naprawdę fajne propozycje godne uwagi. Każdy znajdzie dla Siebie coś stosownego.

Re: Budowa domu

autor: furiatka1 » wt mar 21, 2017 7:00 am

W przypadku budowy domu, oprócz podstawowych narzędzi,materiałów i maszyn, trzeba również zadbać o teren budowy oraz wokół niej. Najważniejsze jest bezpieczeństwo a wiadomo, że budowa to miejsce gdzie wiele się może zdarzyć. Dlatego warto zainwestować w odpowiednie oznakowanie informujące o trwających pracach oraz o związanych z nimi zagrożeniami. W tym celu, polecam do poczytania artykuł na stronie http://maxmag.pl/projektowanie-i-organi ... o-to-jest/ gdzie znajdziemy wszelki przydatne w tym zakresie informacje oraz do kogo się zwrócić o pomoc.

Re: Budowa domu

autor: Adamila021 » pn mar 13, 2017 4:53 am

Ja jestem już na wykończeniu prawie. Nie psychicznym ale wykonczeniu domu ;P Obecnie muszę załatwić świadectwo energetyczne, ale jestem już dogadana z firmą http://www.unicon-termo.pl/ więc za niedlugo będzie to gotowe i będą mogla powoli oswajać się z moimi własnymi czterema ścianami.

Na górę